Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Миене/почистване на двигател - JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Миене/почистване на двигател - JTD

    Здравейте, преди 3-4дена разбрах, че от помпата ми тече яко нафта докато колата е студена. И в последствие надолу всичко се е омазало. Дайте идея как мога да го измия. Да се хващам ли изобщо или да оставя така нещата. До колкото разбрах под помпата има алтернатор и най-вероятно се е напил с нафта.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Ако искаш ще ти кажа лесният и трудният вариант.Лесният е като загрееш мотора и пръскаш обилно с Meglio, четкаш ако можеш с нещо ( четка за боядисване) и обливаш обилно с вода.Ти си дизел така че може да идеш и на мивка и пак ще свършиш работа, единствено да не бият директно срещу кабели и букси, за другото няюа да се притесняваш.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      Купи си един спрей обезмаслител и изкъпи хубаво помпата и я следи после.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Купи си един спрей обезмаслител и изкъпи хубаво помпата и я следи после.
        Благодаря ви!А водата пречи ли на тоя алтернатор? Защото това си мислех да ти кажа, да взема едно меглио да го разредя да изкъпя помпата, то ще си се стече както нафтата и после да изплакна с вода, че да измия боклуците.
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Аз моят съм го мил 2 пъти на автомивка сам.Лятото пак ще му ударя една баня сигурно.Не съм имал проблеми.НА автомивка за замообслужване. Първо питай дали може, че на някои места не дават, да не ти направят проблем след като си почнал.Остави двигателя да поизстине чр колекторите и турбото може да са горещи, махни декоративният капак отгоре.Пръскай където можеш с меглио, ако ти се занимава може и да търкаш с четка, зависи колко е мръсно.Оставяш го малко да постои и го изплакваш с водоструйката колкото можеш по добре.Повтаряш още веднъж и си готов.Пази кабелите и конекторите колкото е възможно.Пази и водоструйката да не бие директно върху кичетата около двигателя и капака че ги разкъсва много бързо.
          Bravo JTD 105 '98

          Коментар


            #6
            Не се вдетенявай. Турбо мотор на не знам си, колко години и да няма омаслявания ? Да, да ...Като те влече иди на пароструйка и го измий.Ако целта ти е само помпата, спрей, защото освен, че чисти е и летлив. Меглиото, докато изсъхне .....Така чистих наскоро олят в масло тротъл, така че ...
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Не се вдетенявай. Турбо мотор на не знам си, колко години и да няма омаслявания ? Да, да ...Като те влече иди на пароструйка и го измий.Ако целта ти е само помпата, спрей, защото освен, че чисти е и летлив. Меглиото, докато изсъхне .....Така чистих наскоро олят в масло тротъл, така че ...
              Прав си, ще взема 1 спрей и ще почистя дето е под колата омазано. Помпата уж е чиста, но ще забърша и нея да следя, че това маркуче май ще трябва да му сменя скобата...
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар

              Working...
              X