Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странна работа на мотора - Marea 1.9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странна работа на мотора - Marea 1.9 TD100

    Паля си аз колата и що да видя и чуя. Тресе трака и пляка като 50 г Камаз.... Малко като ерномелка или вършачка звучиhttps://www.youtube.com/watch?v=QKHA_uTnU6A https://www.youtube.com/watch?v=8kWY...J1pCprH_DQНе е форсирам аз тя сама за това е изгасих....Само ходих на оглед за предницата работеше си.... Само е паркирах с гъза нагоре.... Старата марея като е паркираш с двигателя нагоре неможе ше да запали от 6 път....Преместих е на равно пак същото ама не чак толкова... Простих се с нея взех си и инструментите и се прибрах.... След 4 часа хвърлих боклука я викам я да запаля щрак мърррррр нищо и няма ... Хъъъ ???? Само един лек звук на ниски обороти който изчезва като тръгнеш и се чува вътре.Коригирано заглавие.Модераторски екип fiat-bg.org

    #2
    Виж си нивото на маслото в двигателя. Измерваш само на студен двигател, колата не трябва да е работила и маслото да е загряло. Моята работи по същия начин, когато маслото ми е около или под половината за нормата на двигателя.Видях на единия от клиповете, че ти тресе мотора. Виж да не е някой тампон. Те са шест и единия е във вид на щанга.А форсирането и колебанието да запали колата ти идват, може би от акумулатора. Дизеловите двигатели искат по-голям пусков ток (мин. 600A) за тяхното запалване. Замери акумулатора. Ако имаш зарядно го пусни да ти зареди акумулатора поне за 12 часа. Другото нещо което ми направи голямо впечатление е таблото. Отиди в някой сервиз да ти изчистят грешката за еърбегъ от компютъра. Не знам как не те дразни! А може и някоя от жиците в куплунгите във вратите да ти е прекъсната и от там да свети. Провери!
    Ясно е, че в този форум слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим...

    Коментар


      #3
      MishoMix написа:
      Виж си нивото на маслото в двигателя. Измерваш само на студен двигател, колата не трябва да е работила и маслото да е загряло. Моята работи по същия начин, когато маслото ми е около или под половината за нормата на двигателя.Видях на единия от клиповете, че ти тресе мотора. Виж да не е някой тампон. Те са шест и единия е във вид на щанга.А форсирането и колебанието да запали колата ти идват, може би от акумулатора. Дизеловите двигатели искат по-голям пусков ток (мин. 600A) за тяхното запалване. Замери акумулатора. Ако имаш зарядно го пусни да ти зареди акумулатора поне за 12 часа. Другото нещо което ми направи голямо впечатление е таблото. Отиди в някой сервиз да ти изчистят грешката за еърбегъ от компютъра. Не знам как не те дразни! А може и някоя от жиците в куплунгите във вратите да ти е прекъсната и от там да свети. Провери!
      Маслото щях ама тя е работила вече, довечера като се върна ще хвана щтеката и тромбата...Да не би от наклона на паркинга да се е стекло някои ъгъл и ако е малко нивото да прави така??За тежкото палене има въздух малко от някъде си. Но не е по принцип толкова тежко както на клипа... Имам зарядно и то е яко може на 6/12/24 v до 60 v и 30 ампера. Сега си работи ок.Другото което е акумулатор ми е 64 толкова маи му е по книга... Така се пенеше ония в магазина колкото ти пише толкова че не може да се зарежда по голям. Стария беше 72/74 май май...Но аз имам затруднено палене и този не смогва май май.Колко макс може да се шибне????

      Коментар


        #4
        rangel88 написа:
        Маслото щях ама тя е работила вече, довечера като се върна ще хвана щтеката и тромбата...Да не би от наклона на паркинга да се е стекло някои ъгъл и ако е малко нивото да прави така??За тежкото палене има въздух малко от някъде си. Но не е по принцип толкова тежко както на клипа... Имам зарядно и то е яко може на 6/12/24 v до 60 v и 30 ампера. Сега си работи ок.Другото което е акумулатор ми е 64 толкова маи му е по книга... Така се пенеше ония в магазина колкото ти пише толкова че не може да се зарежда по голям. Стария беше 72/74 май май...Но аз имам затруднено палене и този не смогва май май.Колко макс може да се шибне????
        Мисля, че проблема ти се корени в пусковия ток на акумулатора. Човечеца е искал просто да си реализира продажбата, а не дали ще ти върши оптимална работа. Акумулатора ти е 62Ah и 480A пусков ток (видях го в един от клиповете). Не бъркай ампер часовете спрямо ампеража на батерията. Обяснявам го по елементарен начин, ампеража е силата, с която се подава по голямо напрежение към системата за мили секунда. Дизеловите двигатели изискват по-голям пусков ток спрямо бензиновите. На един дизелов агрегат му трябват от 600A до 800A, докато при бензиновите двигатели им трябват от 200A до 400A пусков ток за да може да запали двигателя. Като бивш представител на акумулаторни батерии, препоръчвам Варта, Бош и МОЛЛ.Конкретна серия на марките за дизелови мотори от 80к.с. до 120к.с. са: VARTA SILVER DYNAMIC 63AH 610A R+, BOSCH SILVER S5 63AH 610A R+, MOLL M3 PLUS 62AH 600A R+Който и да вземеш от трите няма да сгрешиш. Аз лично на моя автомобил съм с Варта от серията Силвър Динамик - първия, който съм посочил. Ако сложиш батерия с по-голям ампер час от предписаното от производителя на автомобила, то алтернатора няма да може да генерира пълния капацитет на батерията, и съответно от реалния капацитет на батерията ще се зареждат едва осемдесет процента. Така ако една батерия е планирана да има живот от десет години, ти по този начин ще съкратиш живота на батерията и реално ще е около пет-шест години. В книжките на всички Фиати, в последните страници препоръчват акумулаторни батерии на Бош и Варта. Както и масла Селения. Всичко друго е противопоказно за италианките.
        Ясно е, че в този форум слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим...

        Коментар


          #5
          MishoMix написа:
          rangel88 написа:
          Маслото щях ама тя е работила вече, довечера като се върна ще хвана щтеката и тромбата...Да не би от наклона на паркинга да се е стекло някои ъгъл и ако е малко нивото да прави така??За тежкото палене има въздух малко от някъде си. Но не е по принцип толкова тежко както на клипа... Имам зарядно и то е яко може на 6/12/24 v до 60 v и 30 ампера. Сега си работи ок.Другото което е акумулатор ми е 64 толкова маи му е по книга... Така се пенеше ония в магазина колкото ти пише толкова че не може да се зарежда по голям. Стария беше 72/74 май май...Но аз имам затруднено палене и този не смогва май май.Колко макс може да се шибне????
          Мисля, че проблема ти се корени в пусковия ток на акумулатора. Човечеца е искал просто да си реализира продажбата, а не дали ще ти върши оптимална работа. Акумулатора ти е 62Ah и 480A пусков ток (видях го в един от клиповете). Не бъркай ампер часовете спрямо ампеража на батерията. Обяснявам го по елементарен начин, ампеража е силата, с която се подава по голямо напрежение към системата за мили секунда. Дизеловите двигатели изискват по-голям пусков ток спрямо бензиновите. На един дизелов агрегат му трябват от 600A до 800A, докато при бензиновите двигатели им трябват от 200A до 400A пусков ток за да може да запали двигателя. Като бивш представител на акумулаторни батерии, препоръчвам Варта, Бош и МОЛЛ.Конкретна серия на марките за дизелови мотори от 80к.с. до 120к.с. са: VARTA SILVER DYNAMIC 63AH 610A R+, BOSCH SILVER S5 63AH 610A R+, MOLL M3 PLUS 62AH 600A R+Който и да вземеш от трите няма да сгрешиш. Аз лично на моя автомобил съм с Варта от серията Силвър Динамик - първия, който съм посочил. Ако сложиш батерия с по-голям ампер час от предписаното от производителя на автомобила, то алтернатора няма да може да генерира пълния капацитет на батерията, и съответно от реалния капацитет на батерията ще се зареждат едва осемдесет процента. Така ако една батерия е планирана да има живот от десет години, ти по този начин ще съкратиш живота на батерията и реално ще е около пет-шест години. В книжките на всички Фиати, в последните страници препоръчват акумулаторни батерии на Бош и Варта. Както и масла Селениа. Всичко друго е противопоказно за италианките.
          Виж аз съм ел. техник но това с пусковия ток ми е обагняло.Проблема е решен маслото на еднам 20 %. Баща ми беше правил картера но не можал да го напасен от първия път и силикона му свършил и таяло малко като загрее двигателя. Аз зная много добре но баша ми каза че на 6 м. по 0.5 литра някъде се долива. Да ама с неговото каране за 6 месеца 5 пътя по 20 км. от триводици до Смирненски. Тя не може и да загрее до тука. Ама в градско и сега е топло и е избягало за 1 месец. Декември беше на 80 % февруари последно го гледа беше 60/65 % и си викам е то може и да не се прави.... Ама на стопли се и избяга. Може да видиш къде съм паркирал пред плока....Долях 1 л имам едно щрак мъррррррр котенце.....Акумулатора ми е 1.27 огън е ври цимента...Ама тази селения е няма никъде пуста да си остане трябва да видя в косер или в мепеск или в динекспес 5 литра туба ще стигне ли. Той 4.5 л ли е ???Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.

          Коментар


            #6
            rangel88 написа:
            Виж аз съм ел. техник но това с пусковия ток ми е обагняло.Проблема е решен маслото на еднам 20 %. Баща ми беше правил картера но не можал да го напасен от първия път и силикона му свършил и таяло малко като загрее двигателя. Аз зная много добре но баша ми каза че на 6 м. по 0.5 литра някъде се долива. Да ама с неговото каране за 6 месеца 5 пътя по 20 км. от триводици до Смирненски. Тя не може и да загрее до тука. Ама в градско и сега е топло и е избягало за 1 месец. Декември беше на 80 % февруари последно го гледа беше 60/65 % и си викам е то може и да не се прави.... Ама на стопли се и избяга. Може да видиш къде съм паркирал пред плока....Долях 1 л имам едно щрак мъррррррр котенце.....Акумулатора ми е 1.27 огън е ври цимента...Ама тази селения е няма никъде пуста да си остане трябва да видя в косер или в мепеск или в динекспес 5 литра туба ще стигне ли. Той 4.5 л ли е ???Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
            Това е адрес на магазин за масла - Пловдив, Кючук Париж, бул.Никола Вапцаров №105. Там може да намериш различни разфасовки на Селения. В книжката ти пише колко масло събира двигателя. При мен е 4.3л. с масления филтър, без него ми събира 4.0л. При всички положения 5л. ще ти стигнат и артисат. Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
            rangel88 написа:
            Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
            Имал съм проблеми с по маломощен акумулатор през зимата при минусови температури и проблема беше от там. Както казах, дизеловите агрегати искат по-голям ампераж - пусков ток.
            Ясно е, че в този форум слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим...

            Коментар


              #7
              MishoMix написа:
              rangel88 написа:
              Виж аз съм ел. техник но това с пусковия ток ми е обагняло.Проблема е решен маслото на еднам 20 %. Баща ми беше правил картера но не можал да го напасен от първия път и силикона му свършил и таяло малко като загрее двигателя. Аз зная много добре но баша ми каза че на 6 м. по 0.5 литра някъде се долива. Да ама с неговото каране за 6 месеца 5 пътя по 20 км. от триводици до Смирненски. Тя не може и да загрее до тука. Ама в градско и сега е топло и е избягало за 1 месец. Декември беше на 80 % февруари последно го гледа беше 60/65 % и си викам е то може и да не се прави.... Ама на стопли се и избяга. Може да видиш къде съм паркирал пред плока....Долях 1 л имам едно щрак мъррррррр котенце.....Акумулатора ми е 1.27 огън е ври цимента...Ама тази селения е няма никъде пуста да си остане трябва да видя в косер или в мепеск или в динекспес 5 литра туба ще стигне ли. Той 4.5 л ли е ???Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
              Това е адрес на магазин за масла - Пловдив, Кючук Париж, бул.Никола Вапцаров №105. Там може да намериш различни разфасовки на Селения. В книжката ти пише колко масло събира двигателя. При мен е 4.3л. с масления филтър, без него ми събира 4.0л. При всички положения 5л. ще ти стигнат и артисат. Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
              rangel88 написа:
              Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
              Имал съм проблеми с по маломощен акумулатор през зимата при минусови температури и проблема беше от там. Както казах, дизеловите агрегати искат по-голям ампераж - пусков ток.
              Да напълно ми е ясно за дизела студен двигател зимата компресия по голяма зора е в пъти по голям за акумулатора и стартера... Ами ако му шибна по мощен за всеки случай 800А проблем ???Този ще го дам на баща ми да си пали лятото ДТ 20 (ако стане де) Па ще купя нов...

              Коментар


                #8
                MishoMix написа:
                Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
                Извинявам се, че се намесвам, но 1.9 TD не е ли с турбина ?

                1.9 JTD 110hp
                Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                Коментар


                  #9
                  OpenGL написа:
                  MishoMix написа:
                  Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
                  Извинявам се, че се намесвам, но 1.9 TD не е ли с турбина ?
                  По книга ми е точно ми е селения турбо дизел. Турбина ако а за турбо имам си.

                  Коментар


                    #10
                    OpenGL написа:
                    MishoMix написа:
                    Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
                    Извинявам се, че се намесвам, но 1.9 TD не е ли с турбина ?
                    Да, с турбокомпресор е, искрено благодаря за поправката на изказа ми. Видях го в един от онлайн каталозите в интернет.
                    rangel88 написа:
                    Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
                    Снощи не вникнах в един от постовете ти или не ти го разбрах, може би защото ми се спеше много. Имаше в предвид, че имаш проблем с релето за подгревните свещи, така ли?Ако е така, вероятността за акумулатора може и да отпадне. До сега защо не си го оправил?Виж ги тук като цени.Втора ръка: реле за подгревни свещи от MegapartsНово с гаранция:реле, подгревна система от SWAGреле, подгревна система от BOSCHреле, подгревна система от FEBI BILSTEIN
                    Ясно е, че в този форум слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим...

                    Коментар


                      #11
                      MishoMix написа:
                      OpenGL написа:
                      MishoMix написа:
                      Тъй като ти си с атмосферния дизел ти се препоръчва SELENIA TURBO DIESEL 10W40 5 ЛИТРА - този сайт е на магазина на който съм му написал адреса по-нагоре.
                      Извинявам се, че се намесвам, но 1.9 TD не е ли с турбина ?
                      Да, с турбокомпресор е, искрено благодаря за поправката на изказа ми. Видях го в един от онлайн каталозите в интернет.
                      rangel88 написа:
                      Да сега го видя 480 е...... Може ли това да е проблема в подгряването за зимата. Грешката ми е в захранването за релето според диагностиката. Има някакво подгряване но в големия студ е туш.
                      Снощи не вникнах в един от постовете ти или не ти го разбрах, може би защото ми се спеше много. Имаше в предвид, че имаш проблем с релето за подгревните свещи, така ли?Ако е така, вероятността за акумулатора може и да отпадне. До сега защо не си го оправил?Виж ги тук като цени.Втора ръка: реле за подгревни свещи от MegapartsНово с гаранция:реле, подгревна система от SWAGреле, подгревна система от BOSCHреле, подгревна система от FEBI BILSTEIN
                      Не защото е в кучи гъз това реле, пък и се стопли... Боже колко е скъпо ново... За да купя втора ръка трябва да видя точно с какво съм че са няколкото модела.Пък и има други дертове с нея предница сондите за нафта цетки...По интересно е къде е масльонката на таблото и на колко трябва да светне ???

                      Коментар


                        #12
                        Ходих до посечения магазин имаго там маслото (селения) и е евтино (в мепекс иската 75 лв за 5 л). Както има и много други евтини части (маслен филтър 10 горивен 6) в пъти по евтини от другаде в Пловдив.

                        Коментар


                          #13
                          Смених си маслото смених си и капака на картера праснаха ме 80 лв. Качих се запалих си колата разкарах е 10/15 най-много ок 6+....Паркирах е с предницата на горе малко минаха 2/3 ч. я да видя как ще запали или дали ще запали.Едно голямо А огромно...Ако е запалиш работи много зле и все с газ.После видях, че почти няма нафта (нивомера се базика) купиш една туба 8 литрова (от вода) сложих е и сега пали по лесно от преди, но пак с газ и работи неправилноhttps://www.youtube.com/watch?v=tgjc...ошаване грам нафта с крушата не може да са качи фъшка като отвиеш болтчето на ГНП ....Преместих е на равно (с 300 зора) пак същото. Дори и след като е палена да обезваздушиш (да речеш) излиза струя и пак пада нафтата празна крушата като помпиш.Сега цедката на резервоара и крушата е чистена 2 пътя при сглобяването дори и няма качена нафта или има въздух се изчиства на 2/3 опит да запали.Тука нещо е по сериозно....Да се е насмукала яко с въздух...Мамата ли и еб*ха в сервиза...А тази сутрин вече и не пали....

                          Коментар


                            #14
                            Пали ама хич и да не е палиш и с въртене много..Да не ми се е получило така нареченото връщане/падане на нафтата.... Доколкото зная при него върти без да запали... Но с това странно работене.....

                            Коментар


                              #15
                              Какво е това заглавие ? Търсачките вече индексират светото евангелие на Матея. :D После, в женски род се пише "я", не "е". "да не е" и "да не я" са различни неща. Все пак имате ’више’, колега. :D А иначе по темата - вземи си сипи нафта от някоя легална бензиностанция. Недей с тоя мазут да се мъчиш да запалиш. :D

                              1.9 JTD 110hp
                              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                              Коментар

                              Working...
                              X