Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгорял таван?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгорял таван?

    Здравейте. Как мога сам да замажа положението със изгорял таван, като изкл. карбона? Попитах един бояджия, та ми изръси 100 лева и ми се струват адски много. тавана ми е на петна изгорял. 30-40 см. е добре, други 30-40 см изгоряло и така. Лесно мога да си купя боя за 5-10 лева, то ще ми трябва малко. Имам и компресор, дори малко лак ми е останало. Но като цяло не съм наясно точно как да подходя. Трябва ли да излъскам с машина целия таван или мога да експериментирам и да напръскам както е сега тавана или само изгорелите петна, като предварително ги мина на ръка със шкурка?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Вземи 105 лв. Дай 100 на майстора и с другите си вземи бира. Иначе ще дадеш пари за боя лак и десет дена няма да си чустваш ръцете.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Пробвай да го направиш номера и ще разбереш резултата, ама ми се чини че ще опреш пак до майстор.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        Не се занимавай с глупости, нищо няма да направиш. Ще стане грозно и пак ще опреш до майстор. Или майстор, или пък карай така - става дума за 20 г. кола все пак.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          100лв за цял таван си е промоция отвсякъде. На места за един калник искат 200лв.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Ако искаш да се увериш, че труда на майстора /ако наистина е Майстор/ струва 100 лв. опитай ти да го направиш и ще видиш резултата, не разбрах в тези 100 лв. влиза ли боята. При нас по 100 лв. вървят отделните детайли-калник, капак, таван и т.н. в тях влиза и боята и то при всепризнат Майстор - Чапека.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Re: Изгорял таван?

              qnkov написа:
              Здравейте. Как мога сам да замажа положението със изгорял таван, като изкл. карбона? Попитах един бояджия, та ми изръси 100 лева и ми се струват адски много. тавана ми е на петна изгорял. 30-40 см. е добре, други 30-40 см изгоряло и така. Лесно мога да си купя боя за 5-10 лева, то ще ми трябва малко. Имам и компресор, дори малко лак ми е останало. Но като цяло не съм наясно точно как да подходя. Трябва ли да излъскам с машина целия таван или мога да експериментирам и да напръскам както е сега тавана или само изгорелите петна, като предварително ги мина на ръка със шкурка?
              Като не ти се дават 100лв колега и ти се виждат прекалено много(която цена е повече от добра за един таван между другото),вземи си шкурка 500първа ръка,800 втора и 1000 последна.Истъркай си тавана(трябва да занулиш лака,защото прегорелите места са дупки а не само да го тръкнеш със шкурка) и отиди на майстор само да ти го пръсне,като преди това си вземеш боя.Основа,металик,лак,втвърдител, обезмаслител и т.н.И като почнеш да търкаш ще разбереш за какво хората взимат по 100-150лв за един таван.Да не говорим за майсторлъка,тъй като се иска и това...Та за да стане перфектен тавана се налага и някъде да се прекитва(особено където са били прегорелите места.Все пак колата е на години.Можеш да си я направиш и сам,но едва ли ще стане по различно от това в което е в момента..
              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

              Коментар

              Working...
              X