Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик на нивото на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик на нивото на маслото

    Колеги има ли някакъв вариант да се постави датчик за нивото на маслото на Мареа 1.8? Как и къде седи тозо датчик на другите коли?
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #2
    Че при тебе няма ли ???При пунтото за липса на налягане и това за нивото мисля, че се изпълнява само от един датчик и е заврян под всмукателния колектор, друг датчик за маслото няма.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      При мен е само фабричният за налягане, мислех си за преправяне на картера като на БМВ е46, там е измислено много добре, но при нас има оребрение и няма да стане.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        Според мен това за нивото ти е абсолютно излишно, при положение, че сутрин като извадиш щеката виждаш до къде ти е нивото.Незнам каква ти е идеята по принцип с тоя датчик ??, по добре си сложи за налягане и температура на маслото вътре в купето, те са по-полезни като инфо
        punto HGT

        Коментар


          #5
          на моя мотор в двата технологични отвора до филтъра за маслото съм завил данчик за налягане и температура на маслотоза ниво нямам идея как ще се направи
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Аз се занимавах да слагам за налягане на маслото, но нещо или датчика или уредчето не беше като хората и не съм се занимавал повече, но днеска мислех да легна и да видя кое не му е във ред. Датчика за нивото си имам на идея как може да стане, но ще трябва да купя друг картер с който да се зайграя да изрежа отвора от счупен картер на е46 и да се завари на подходящо място на моят картер, но едва ли идеята ми ще се осъществи скоро. Благодаря колеги, ако в близко бъдеще има развитие по темата ще драсна в моята тема, че ме чака смяна на семерин на колянов вал.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар

            Working...
            X