Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демонтиране на антена.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Демонтиране на антена.

    През зимата бях в болница и някои ентусиаст ми изчистил колата от снега, но ми счупил пръчката на антената. Тя се захваща с болтче което освен, че никога не е отвивано е и желязно и ръждата го е заварила. Няма отвиване, въпреки, че му изпръсках един флакон wd 40. Искам да сваля цялата антена за да разпробия с дрелка и да сложа с друга бурма. :DѝСтава дума за Пунто 55.
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    #2
    Трябва да действаш много внимателно, да не поразиш основата. Относно винта той трябва да е месинг или материал, който не корозира. Тъй, че успех колега.

    Коментар


      #3
      За 5 лв. си вземи една от някоя морга, ще си спестиш нерви.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Както се казваше в една реклама оуеис гока кола
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          NikMar написа:
          За 5 лв. си вземи една от някоя морга, ще си спестиш нерви.
          Е хубаво де. Нали първо трябва да я сваля.Аз за това питам как да я ДЕМОНТИРАМ цялата, не пръчката?
          Fiat Punto 1,1- 1996г.
          газ-бензин , "Lovato"

          Коментар


            #6
            Отвътре, махаш плафона и там ще я видиш.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              NikMar написа:
              Отвътре, махаш плафона и там ще я видиш.
              Времето се затопли и май ще свалям антената.Как се маха плафона? Предполагам, че с издърпване. Сигурно го държат някакви пластини щото не виждам бурми, гайки, болтове, свински опашки.
              Fiat Punto 1,1- 1996г.
              газ-бензин , "Lovato"

              Коментар


                #8
                Neno Er написа:
                NikMar написа:
                Отвътре, махаш плафона и там ще я видиш.
                Времето се затопли и май ще свалям антената.Как се маха плафона? Предполагам, че с издърпване. Сигурно го държат някакви пластини щото не виждам бурми, гайки, болтове, свински опашки.
                Е може ли да няма поне една свинска опашка? Не е ли незаконно от тая пролет !
                _________________________
                FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  Забравил съм точно как е на Путнтото, но на Бравата има 2 капачки, които се махат с отверка и под тях има по една видия, после издърпваш от тази страна, а другата е на едни платинчати пружини.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    NikMar написа:
                    Забравил съм точно как е на Путнтото, но на Бравата има 2 капачки, които се махат с отверка и под тях има по една видия, после издърпваш от тази страна, а другата е на едни пластинчати пружини.
                    Май трябва да го снимам, само, че не знам дали ще мога да го вкарам във фотото. :D
                    Fiat Punto 1,1- 1996г.
                    газ-бензин , "Lovato"

                    Коментар


                      #11
                      Ето го плафона. Още не съм го напъвал.
                      Fiat Punto 1,1- 1996г.
                      газ-бензин , "Lovato"

                      Коментар


                        #12
                        Да избутам темата малко по-напред, та дано някой каже как да демонтирам плафона. :D
                        Fiat Punto 1,1- 1996г.
                        газ-бензин , "Lovato"

                        Коментар


                          #13
                          При алфата, в ръководството като гледам, имам такъв тип плафони, дето нямат винтове и се издърпват от едната страна за да излязат. Може да опиташ. Ако не дали първо пък не се маха прозрачното пластмасово капаче и там да има винт?
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            При Мк2 пунто се хваща плавона от към стъклото и го дърпаш назад към задната врата докато отпред излезнат зъбчетата и пада надолу. Отпред е на зъбчета отзад е на прубинни едни пластини

                            Коментар


                              #15
                              Ето какво ми изровиха тази вечер.:https://www.youtube.com/watch?v=iL8z...ature=youtu.beП.П. Ако някой може да покаже клипа, няма да му се разсърдя.
                              Fiat Punto 1,1- 1996г.
                              газ-бензин , "Lovato"

                              Коментар

                              Working...
                              X