Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa Romeo 147 16v висок разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Alfa Romeo 147 16v висок разход

    Здравейте хора, преди месец си взех тази колица... Вчера успях да я засека и се упулих като видях 7литра как глътна резервоара до горе. Каква може да е причината, колата е с ремап възможно е да е правен от самозванци. Но пък вярно ли може да е от това или да търся в друго причината. Карах я яваш около 90 само веднъж изпреварих... и веднъж я настъпах за момент... Не ми изглежда нормално, някакви идеи освен нов ремап?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Засичаш от пълен резервоар до резерва, пълниш догоре и тогава може да има поводи за паника.Сега с това засичане - нищо не правиш.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Re: Alfa Romeo 147 16v висок разход

      GaTio2 написа:
      Вчера успях да я засека и се упулих като видях 7литра как глътна резервоара до горе.
      Ще обясниш ли какво си написал?

      Коментар


        #4
        Re: Alfa Romeo 147 16v висок разход

        stilo_new написа:
        GaTio2 написа:
        Вчера успях да я засека и се упулих като видях 7литра как глътна резервоара до горе.
        Ще обясниш ли какво си написал?
        Бях я напълнил до горе, минах 105км и резервоара събра 7литра.
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Засичаш от пълен резервоар до резерва, пълниш догоре и тогава може да има поводи за паника.Сега с това засичане - нищо не правиш.
          Абе имам един много глупав въпрос... Как мога да си ресна трипа на борда... не знам как съм го реснал преди, откакто съм я купил съм изминал 900км. Но не мога да намеря сега къде се прави това, да ми показва среден разход и т.н. за 900км средния ми е 6.0литра като предимно е извънградско. И според теб колко е нормално да измина с един резервоар.
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Задържаш бутона за по-дълго.7 на 100 за градско или смесено е ок.А и най-вероятно не си наливал догоре, до преливане
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Задържаш бутона за по-дълго.7 на 100 за градско или смесено е ок.А и най-вероятно не си наливал догоре, до преливане
              Да, но това е на извънградско, имам 4-5км градско. Първия път налях докато спря пистолета, докато изщрака, а после сега малко донапълни докато закръгли парите.
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                GaTio2 написа:
                emzo написа:
                Задържаш бутона за по-дълго.7 на 100 за градско или смесено е ок.А и най-вероятно не си наливал догоре, до преливане
                Да, но това е на извънградско, имам 4-5км градско. Първия път налях докато спря пистолета, докато изщрака, а после сега малко донапълни докато закръгли парите.
                От изключване на пистолета до напълване до гърлото на резервоара може и един литър разлика да има. Според мен за да измериш правилно си избираш една колонка, пълниш до гърлото, караш и после пак на същата колонка пак до гърлото и така вече ще стане ясно.

                Коментар


                  #9
                  todorakiggg написа:
                  GaTio2 написа:
                  emzo написа:
                  Задържаш бутона за по-дълго.7 на 100 за градско или смесено е ок.А и най-вероятно не си наливал догоре, до преливане
                  Да, но това е на извънградско, имам 4-5км градско. Първия път налях докато спря пистолета, докато изщрака, а после сега малко донапълни докато закръгли парите.
                  От изключване на пистолета до напълване до гърлото на резервоара може и един литър разлика да има. Според мен за да измериш правилно си избираш една колонка, пълниш до гърлото, караш и после пак на същата колонка пак до гърлото и така вече ще стане ясно.
                  Сега така ще направя... даже го направих, но момчето без да пита я донапълни и то пък 7 литра иначе 6 и нещо ще видя. Ще мина малко повече км.
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар

                  Working...
                  X