Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължителна застраховка гражданска отговорност ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    wwalker написа:
    Е как с какво ще помогне? Много просто. Когато те тресне манго, който не плаща нищо, има фонд, който ти покрива щетите. Вече този фонд няма да ти плаща и те праща да си ги търсиш от манго. Обаче ако имаш късмета да си чужденец и те прасне манго с бг табели в Европа, тогава плаща България, защото има междунардни спогодби. Това е накратко, да го ду’ат честно плащащите бг граждани, които хем ще покриват щетите нанесени от манго на чужденците, хем като ги тресне манго няма да бъдат обезщетени.
    Няма такова нещо. Отново този фонд ще ти плати ако манго няма застраховка. Поне аз така знам и се надявам да съм силно прав, защото не си представям как ще накарам манго после да ми плати ама хич. Още по-малко си представям как пък тогава има някой "за" тази промяна. Отделно като манго изчаластри някой чужденец по Европата, не мисля, че те ще се оставят да не им платим и те да си покрият щетите сами.Отделно каква ще му е функцията на този фонд, след като няма да плаща при липсваща застраховка, нали това му е функцията, някой като няма застраховка и той да плати. Друго не прави.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #32
      Оригиналната новина за сваляне от регистрация без ГО(цитат, 10.1.2016):===============,,Целта е да се разреши проблемът с автомобилите с българска регистрация, ползвани от румънски, италиански и други граждани в чужбина. След това за катастрофи, предизвикани от тях, плаща българският Гаранционен фонд
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #33
        Не претендирам за дълга памет по въпроса. Това, което съм чел е, че се прави всичко за оправяне на статистиката както вече казах, колко от колите притежават ГО. Според мен не е възможно сценарий да се плаща само на чужденци, нали ще ги засипят дела за дискриминация.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #34
          VET написа:
          А колегата Тамбудханец и колегата НаскоБГ, абе хора Вие къде живеете ??? Или ще ми кажете, че в тая скапана държава където всичко е направено понай-идиотския начин, спазвате закона буква по буква винаги и навсякъде. Наско ти преди да направиш нещо първо проверяваш как точно е законовото положение ли?
          Аз лично живея в България колега!Защо, ти в коя държава живееш?Като е толкова скапана иди в друга, да те видим там как ще хитруваш.Когато предприемам нещо, с което не съм наясно се консултирам със закона.
          VET написа:
          Реставрирам коли, пояснявам за тези със законите. Отнема много време, съответно когато колата е годна да излезе на пътя отивам плащам гражданска, отивам на преглед и така я пускам в движение.
          Еми какъв ти е дерта тогава?Преди да я пуснеш в движение не ти трябва застраховка.

          Коментар


            #35
            [quote:653f3035d7="wwalker"]Оригиналната новина за сваляне от регистрация без ГО(цитат, 10.1.2016):===============,,Целта е да се разреши проблемът с автомобилите с българска регистрация, ползвани от румънски, италиански и други граждани в чужбина. След това за катастрофи, предизвикани от тях, плаща българският Гаранционен фонд
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #36
              Точно къде е хитруването ми при положение, че ти самия казваш, че така както процедирам няма проблем. Да ама аз бих имал проблем ако ми спрат колите от движение и ми се налага да губя време и пари да ги пускам отново в движение. Значи държавата може автоматично да ми спира колата от движение, но не може да ми я пуска в движение автоматично ами трябва аз да ходя да вися по опашки и да плащам такси и глоби. И то без реално да съм извършил нарушение. А относно другите страни където трябвало да отида да хитрувам, пак говориш смешни работи. Защото в коя и да е друга страна не се налага да хитруваш, защото има хора, които мислят как да олеснят живота на съгражданите си, а не да го вгорчат. В моя случай, колите ми щяха да попаднат в категория Ретро и щях да се ползвам с всякакви облекчения, а не да се чудят как да ме натоварят с такси и глоби.

              Коментар


                #37
                Всичко може да се реши много лесно, ако ГО се плаща за човек, а не за кола. Ама така ще ни стрижат по-малко, тоест няма да стане. Разбирам хората хората с няколко коли, но това положението.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #38
                  И аз днес платих поредната вноска по гражданската за да е всичко Ок пред закона и да нямам ядове с ония киеци с изгнилите бяло сини астри ако ме спрат
                  Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                  Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                  Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                  Коментар


                    #39
                    [quote:e980c63dc7="wwalker"]Оригиналната новина за сваляне от регистрация без ГО(цитат, 10.1.2016):===============,,Целта е да се разреши проблемът с автомобилите с българска регистрация, ползвани от румънски, италиански и други граждани в чужбина. След това за катастрофи, предизвикани от тях, плаща българският Гаранционен фонд

                    Коментар


                      #40
                      VET написа:
                      А относно другите страни където трябвало да отида да хитрувам, пак говориш смешни работи.
                      Колега, не знам кое толкова ти е смешно. Казвам ти, че всеки трябва да спазва закона, а ти се опитваш да го заобиколиш.Ако това ти е смешно - просто нямам думи.А колкото до заниманието ти - ами съжалявам, но щом искаш да имаш толкова коли, ще им плащаш застраховката.Аз какво да кажа за застраховка "Отговорност на туроператора"?Ами задължителна е и ако не се плати нямаш лиценз - т.е. спират ти дейността. И да ти кажа мисля че е редно да е така, защото като те изпратя в Куба да речем и те оставя там и ти се наложи да плащаш всичко отново няма да ти е приятно. И вярвай ми, тя е доста повече от твоята гражданска!

                      Коментар


                        #41
                        naskobg написа:
                        VET написа:
                        А относно другите страни където трябвало да отида да хитрувам, пак говориш смешни работи.
                        Колега, не знам кое толкова ти е смешно. Казвам ти, че всеки трябва да спазва закона, а ти се опитваш да го заобиколиш.Ако това ти е смешно - просто нямам думи.А колкото до заниманието ти - ами съжалявам, но щом искаш да имаш толкова коли, ще им плащаш застраховката.Аз какво да кажа за застраховка "Отговорност на туроператора"?Ами задължителна е и ако не се плати нямаш лиценз - т.е. спират ти дейността. И да ти кажа мисля че е редно да е така, защото като те изпратя в Куба да речем и те оставя там и ти се наложи да плащаш всичко отново няма да ти е приятно. И вярвай ми, тя е доста повече от твоята гражданска!
                        Аз пък не мога да разбера защо си толкова настървен..?! Какво изпускам? Някакъв контролен орган ли се явяваш, или искаш да блеснеш във форума? Успокой топката.. Или си много млад и надъхан, или не си се сблъквал с олигофрения до момента и мислиш, че всичко, което лети се яде.И ще ти препоръчам да изразяваш малко повече уважение към хората, които не познаваш. Ще си спестиш доста бъдещи главоболия.Дано не ти се налага да чакаш държавата да спазва закона, когато тя трябва да ти дава, не ти на нея.. на теория си прав, но практиката у нас показва друго. Попитай някой държавен служител Кодекса на труда важи ли, когато държавата трябва да го прилага, а не да следи частния сектор как го прави.А във връзка с Гражданската отговорност - тъй като повече от 4 месеца имам големи перипети именно с нея, не ти пожелавам да чакаш държавата, в лицето на контролните й органи да ти помогне, ако пострадаш при ПТП, чийто причинител не си ти. А да не споменаваме как са сътворени законите, така че да защитават протежетата на властта, а именно застрахователните компании. Дано не се налага също да се съдиш и за неимущесвени вреди с някоя компания, защото на инстанция се чака по 2 години.Моите уважения, но за да искаш нещо, изразяващо се в не малка сума пари, разпределена към минималната работна заплата на страната - трябва да даваш нещо насреща, а не да весиш барли и да казваш - така пише в закона, изпълнявайте го! Да, ама не!
                        Fiat Coupe 2.0 16V

                        Коментар


                          #42
                          Re: кола

                          kluchar написа:
                          Мисля че това е рекет за пълнене на частни фирми.За мотопеди 70-80 лв та и до 100 за годинаhttp://www.broko.bg/za-kolata/grazhd...ovkataДори и транспорта в заводите трябвало да се застраховат въпреки че може и да не излизат на улицата тук в сайта пише /Вреди породени от незастраховаеми рискове / това ми звучи като вратичка да не плащат Може ли някой да ми каже Винаги ли плащат при гражданска или отказват
                          Чист рекет от държавата лобиращо се от депутати .

                          Коментар


                            #43
                            Факт е, че уж ГО поскъпва, а в действителност става все по-евтина.Вчера платих за Кромата 160 лв, а миналата година за същата кола, в същата компания платих малко над 200.

                            Коментар


                              #44
                              Immortal написа:
                              Факт е, че уж ГО поскъпва, а в действителност става все по-евтина.Вчера платих за Кромата 160 лв, а миналата година за същата кола, в същата компания платих малко над 200.
                              И аз така преди няколко дни, но разликата беше около 20лв спрямо миналата година.

                              Коментар


                                #45
                                Аз тази година платих около 10лв повече...
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X