Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама относно обява за кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измама относно обява за кола

    Здравейте, колеги!Попаднах на много странен вид измама. Споделям схемата, за да не стане някой жертва на нея.Пуснал съм за продан Реното. 1 ден получих СМС със следния текст: Hi. I`m in need of your Car Found in OLX! Kindly Reply to my Private Email ID --> edwardmellhedrick01@hotmail.com if you still have the Vehicle for selling ? Номерът, от който получих съобщението е: +12024173265. По принцип съм подозрителен доста. Първото, което направих, бе да проверя този код на коя държава е. Оказа се САЩ. След това си помислих "кой от САЩ ще си търси Рено Модус. Та те не са чували за такъв автомобил, нито си падат по такива малки кутии с двигател с мощност на косачка, пък и ще си търси кола от България". Все пак ми стана любопитно и писах на въпросния е-mail. Човекът каза, че се занимавал с някаква търговия на глобално ниво и щял да дойде да вземе колата направо от вкъщи. Всички разходи щели да бъдат за негова сметка. Разпитваше усилено дали е обслужена колата, има ли нещо да се прави по нея и в какво състояние е купето. След това договорихме и цената без много да се пазарим. Всичко ми се стори много лесно, та написах този телефонен номер в Гугъл. Нищо не излезе. След това написах и електронната поща. Там ми излезе мнение на колега от някакъв форум. Този същият мъж му писал, за да купи от него някакъв мотор. Тогава разбрах за какво става дума, но продължих кореспонденцията с него. Поиска ми Pay Pal, за да ми превеждал пари, понеже работел до много късно и нямало как да се разправя с банки. Казах му, че нямам. Той ми даде линк, за да си направя регистрация. След като му казах, че не искам да си правя Pay Pal профил, той спря да ми пише. Схемата е, че ако имате Pay Pal профил, той ви изпраща линк уж към сайта, в който да влезете в профила си. Реално това е точно копие на сайта и така ви взема паролата и потребителското име без да се усетите и после може да ги използва.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Същия този праща смс на сестра ми, понеже продава нещо в OLX. Това някъде ноември. Показа ми тя смс-а, аз и казах че вероятно е някаква измама и да не отговаря. От ноември досега горе долу веднъж седмично получаваше смс, триеше го и толкоз. Онзи ден сестра ми се оплака, че е започнал да я засипва с този смс, през 15 минути. Така два дни. Вчера проучвах въпроса, общо взето телекомите свиват рамене, ако някой те притеснява, оплачи се в полицията. Другия вариант е да се сложи в някакъв блок лист от телефона, но на сестра ми телефона е много стар и не е чувал за такава опция.Така че направих нов профил в една поща, само за случая, пратих му твърдо ’НЕ, няма да ти продадем, спри да ни засипваш със съобщения’ и днес тормоза с смс-ите е спрял.

    Коментар


      #3
      Дава препратка към фишинг сайт. Лесно се разбира. Връзката трябва да е криптирана https а сайта трябва да е нищо друго освен https://paypal.com
      Powered by Emzo

      Коментар


        #4
        И аз пусках тема за тоя същия, абсолютна измама е. Поне е тъп и винаги пуска съобщенията от еднакво име, само пощата сменя, че явно му я блокират.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          A някой сигнализирал ли е органите на реда?
          Manowar - Татко
          Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
          Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
          Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
          Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

          Коментар


            #6
            fihi написа:
            A някой сигнализирал ли е органите на реда?
            Органа, освен да се почеше по органа....няма какво друго да направи Нямат ресурса, а и желанието.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Kay_ написа:
              fihi написа:
              A някой сигнализирал ли е органите на реда?
              Органа, освен да се почеше по органа....няма какво друго да направи Нямат ресурса, а и желанието.
              Не е точно така, но това е тема на един друг разговор.
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                fihi написа:
                Kay_ написа:
                fihi написа:
                A някой сигнализирал ли е органите на реда?
                Органа, освен да се почеше по органа....няма какво друго да направи Нямат ресурса, а и желанието.
                Не е точно така, но това е тема на един друг разговор.
                Аз не се изразих правилно. От моето взимане - даване с полицията, криминалисти са ми казвали, че имат много ограничени правомощия и начина на работа е тромав.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Когато преди 5 години си продавах мареата, ми звъняха от Италия. Беше българин, но каза, че живеел в Италия и телефонният номер наистина беше италиански. И ми звъня не един път, а поне 3 пъти. Баснята беше, че се прибирал в България и искал на аерогарата да го чака точно моята мареа. Всичко по покупко-продажбата щяло да стане онлайн и дори нямало нужда да се виждаме с него. Веднага заподозрях, че е някаква измама и директно го отбих.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Когато преди 5 години си продавах мареата, ми звъняха от Италия. Беше българин, но каза, че живеел в Италия и телефонният номер наистина беше италиански. И ми звъня не един път, а поне 3 пъти. Баснята беше, че се прибирал в България и искал на аерогарата да го чака точно моята мареа. Всичко по покупко-продажбата щяло да стане онлайн и дори нямало нужда да се виждаме с него. Веднага заподозрях, че е някаква измама и директно го отбих.
                    И 2те измами са стари като светс, преди години имаше друга подобна с купуването на коли от чужбина, вкарваш капаро с уестър юниън и даваш кода уж да се види че има пари и така гориш с капарото.
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар

                    Working...
                    X