Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове от мареа за фиат браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове от мареа за фиат браво?

    Здравейте. Търся си фарове от мареа за фиат. Изглеждат по-добре и имат лупи, но после трябва ли да променям нещо по кабелите, за да светнат и да работи машинката?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Ето тук е подробно обяснено как става процедурата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28376
    Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
    Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

    Коментар


      #3
      Аз нищо не разбрах. По друг начин обяснено ми трябва. ;0
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        Пасват на 100%, но е нужно леко преправяне на ел. инсталацията заради габаритите.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Аз съм го правил този фокус.Фаровете на Браво/Брава имат една букса: къси, дълги, габарити, мигачи.Фаровете на Мареа имат две букси: 1) къси, дълги, габарит 2) мигачи.Просто трябва да си намериш кой ти е кабела за мигача и да го удължиш до новата, букса за мигачите.Нищо сложно няма.
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            Ще взимам едни, но гледам и да не се метна. http://prntscr.com/actyj3Вижте тая снимка отляво светлината така ли трябва да свети наполовина някак? Това сигурно е габарита. Явно на едно са габарит и мигач или нещо аз не схващам. Отгоре да е мигача, а отдолу габарита, а на тая снимка габарита да не свети?
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              Това което свети е мигачът.Габарит е долният сектор и крушката е с отделно захранване извън цокъла на фара.Елементарно е свързването но на фаровете трябва да има цокли за крушките на габаритите.Ако всичко е наред просто разклоняваш захранването на габарита преди буксата за къси , дълги и мигач (казаното по горе от колегата е обратно,габаритите са с отделно захранване а не мигачът) защото те са на отделен външен цокъл.Лесно е. Разгледай двата фара и ще разбереш за какво става дума.В линкът към темата по горе е описано и показано със снимки,ако това не ти помогне незнам как ще се справи сам.Успех.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                Когато го направя ще снимам и обясня като хората.
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  Направих ги, но не снимах, понеже не ми хареса как стана. На десния фар 3-то крачета ти е за габарита, на левия - първо. Обърнати са. Това което не ми хареса е че десния ми фар стана труднодостъпен вече. За да смениш крушка трябва да го махна целия. Просто много трудно се отваря капак, камо ли да бъркаш за габарита и мигача, и особено да им сложиш буксите. Намерих си и букси. Вечерта ще видя дали работят машинките и ще си ги настроя на някоя стена и така. А да са ми честити, доста време ми отне да ги направя.
                  Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                  Коментар

                  Working...
                  X