Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто хгт - проблем двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто хгт - проблем двигател

    Здравейте на всички! Проблемът е от 2 месеца и чак сега му се отдели време за съжаление. Очаквам компетенти коментари точно по прпблема без обичайните. Към въпроса: Колата изкара е 1.8 130кс. Пунто. От известно време има проблем с оборотите и работата на двигателя. На бензин сякаш работи на 3 цилиндъра глъхне, дави се, прекъсва все едно и няма мощност. Диагностиките до момента показват ,че НЯМА ЗАСЕЧЕНА ГРЕШКА! Така ,че коментари с диагностиката отпадат. Един майстор който ми сменя маслото каза ,да видя дебитомера ,че при неговото браво така се оправило. Намерил съм дебитомер втора ръка но преди като имах проблем с електрониката и сменях компа и знам ,че там има едни кодове трябва да съвпадат ,въпроса е на дебитомера трябва ли да съвпадат или просто трябва да е същата електроника ХИТАЧИ. Намерил съм и бубини. Та дайте съвети какво да пробвам да сменя за да започне нормално работата на мотора. Благодаря предварително![/u]

    #2
    Доколкото знам Пунто 1.8 няма дебитомер, за разлика от аналогичния мотор на Купе или Браво(тук без вариатор).
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Да, пунтото няма дебитомер. Не знам майсторът ти за какво говори, и най-вече колега не знам кой иска да те набута, като ти продаде дебитомер за Punto HGT, като такова животно няма. По темата: пробвай с други бОбини от работеща кола.п.с. колега, казваш "На бензин", това значи ли, че на газ колата ти работи добре, защтото в такъв случай изключваме бобините като възможен проблем и минаваме на това защо двигателя получава повече бензин, отколото му трябва...
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #4
        Re: фиат пунто хгт - проблем двигател

        boyan.mihaylov написа:
        Здравейте на всички! Проблемът е от 2 месеца и чак сега му се отдели време за съжаление. Очаквам компетенти коментари точно по прпблема без обичайните. Към въпроса: Колата изкара е 1.8 130кс. Пунто. От известно време има проблем с оборотите и работата на двигателя. На бензин сякаш работи на 3 цилиндъра глъхне, дави се, прекъсва все едно и няма мощност. Диагностиките до момента показват ,че НЯМА ЗАСЕЧЕНА ГРЕШКА! Така ,че коментари с диагностиката отпадат. Един майстор който ми сменя маслото каза ,да видя дебитомера ,че при неговото браво така се оправило. Намерил съм дебитомер втора ръка но преди като имах проблем с електрониката и сменях компа и знам ,че там има едни кодове трябва да съвпадат ,въпроса е на дебитомера трябва ли да съвпадат или просто трябва да е същата електроника ХИТАЧИ. Намерил съм и бубини. Та дайте съвети какво да пробвам да сменя за да започне нормално работата на мотора. Благодаря предварително![/u]
        Драсни едно лс да я огледаме и ще видим какво и е. Почти съм сигурен от къде е пръблема. Аз също съм в младост. А и през празниците ще се ремонтира то е ясно така че ще я погледнем и ще видим къде точно е проблема. От дебитомер обаче не прави така както описваш.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          На бензин тресе цялата както казах. На газ не тресе но не работи нормално ,понеже газовия инжекцион копира настройките на бензин ,а след като те не са нормални е нормално на газ пак да не е както трябва ,на газ губи обороти ,гасне по светофарите но не се усеща да работи на 3 цилиндъра.

          Коментар


            #6
            Това е мафа. За тия дето твърдят че няма. Ся да видим чии са пръстите
            Прикачени файлове
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Това е мафа. За тия дето твърдят че няма. Ся да видим чии са пръстите
              Мдам май трябва да са мойте Има си дебитомер пунтото всичко е на дросела - дебитомера и стъпковото моторче Аз веднага предполагам както съм казвал и в доста други теми - коректна настройка на газовите времена спрямо бензиновите, ако не се направи бензиновото ЕКУ се обозва и най вече сутрин на студено палене пада едно яко клатене, отделно няма да е лошо да се свали и стъпковия мотор и да се почисти.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Това е мафа. За тия дето твърдят че няма. Ся да видим чии са пръстите
                Баф` мааму и скрития монтаж аз винаги търся нещо такова:
                Прикачени файлове
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар


                  #9
                  Punto_II_HGT, и аз бях така, докато не ги извадих да видя за какво иде реч, мислех че пунтото е с МАП, но се оказа, че е с дебитомер.При пунтото всичко е на дросела, не е като при другите дебитомера да е накъде по пътя на въздуховодите, както си показал на снимката.Ето ти една снимка за ориентация, някъде ги бях пускал ??, той Банков ги е намерил, но е пуснал само 2 от тях 1. Стъпков мотор2. Дебитомер3. За позицията на паричката в дросела4. Ламбда сондаТам където са номерата на снимата са показани самите букси на отделните елементи.
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Само не разбирам едно. Как атмосферен двигател може да има мап? (Mass air pressure) като работи на подналягане. Ако съм с грешка не нападайте. Не съм толкова навътре със бензиновите атмосферки
                    Powered by Emzo

                    Коментар


                      #11
                      Ами сещам се за поне 15модела с мап сензор. Пай светлия пример е титана на шосейните спортове браво 1.6
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Да не излъжа и аз, но пунто мк2 1.2 60к.с. май беше по МАП.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Че то трябва да е (Mass Air Underpressure)::/
                          Powered by Emzo

                          Коментар


                            #14
                            MAP=>Manifold Absolute Pressure
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              #15
                              Дедра 1.8 8в също е с MAP
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X