Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Това може и да не мине на второ четене, защото леките автомобили не са единствените превозни средства на пътя и за повечето няма летни и зимни гуми. Карат с всесезонни, каквито са били "Видинките" едно време. Чисто летни гуми аз лично от години не съм си купувал. Само зимни или всесезонни. Едните зимни, на третата година непрекъснато каране зима/лято взеха да не държат на мокро.Усещаше се една нестабилност при скорости над 100-110.Грайфер имаха още доста. Продадох ги на един бакшиш, който кара още една година с тях.Това, което според мен трябва да се забрани, е вноса и търговията с гуми втора употреба.С чисто летни гуми зимата така или иначе е голямо приключение да се кара която и да е съвременна кола. Просто не става.Просто тези "тетните" са прекалено летни.

    Коментар


      #32
      dabadaba написа:
      С летни през зимата!? iliyan явно се шегува, или кара само градско и то по равно на изчистен до асфалт път.Аз пък вече трета година карам само със зимни - зимата ми вършат идеална работа, а лятото не съм имал проблеми за 40 хил. километра досега.
      Абе не е като да не съм карал и аз с летни през зимата, в големи снегове.Въпрос на практика и умения.Пред мен са закъсвали коли със зимни гуми, аз с летните съм минавал.Както и да е.Естествено, че със зимни гуми колата през зимата е по-стабилна. Усеща се.Но зимната гума не е панацея. Не за пръв път ще го напиша - по-добре опитен шофьор с летни гуми, отколкото аджамия със зимни.

      Коментар


        #33
        Ами камионите и автобусите тях ще ги задължат ли ? Май там нямат зимни....dikanio "Гумаджийниците ще предлагат нова услуга - изписване на M+S или снежинка на гумата Very Happy" и аз това се замислих, аджеба по какъв критерий полицаите ще определят какъв тип ти е гумата.... грайфера могат да измерят ама "зимността"....За карането в насрещното. Разбира се само 3000 лв. Не е като да превишиш с 60 км/ч скоростта. Тогава вече трябва 3г. затвор... Голямо нарушение е да караш с 200 на магистралата, не е като да караш в насрещното или да убиеш човек дори. (доколкото ми е известно има хора убили на пътя и не са лежали)Другото което е караш си автобуса с 52 човека по магистралата. Няма такива глезотии виело, тракало и нам си какво. До де не си сигурен, че се е повредил автобуса, няма да спираш в аварийна лента. Като ги претрепеш хората, тогас може да си сигурен, че си бил аварирал и си бил за аварийна лента... ама хайде това последното е бял кахър, всеки може да каже че му е изгоряла крушка или е светнала лампата за спирачна течност.Направо се чудят какво да измислят...
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #34
          [/quote]тежащия над 1300кг Москвич/Джуган.[/quote]За протокола Мустанга е 980 кгИначе освен Вида спорт имаше едни неща в допълнение към тях-казват им бордюри,торби с цимент и т.н.

          Коментар


            #35
            гуми

            Хубаво е да има два чифта гуми с джанти и само се сменят джантите а гумите не се пипат . Така който няма много пари ще вземе два комплекта Китайски и ще кара докато не се протъркат .Поне да имаше български гуми та да има за какво а то насърчават вноса дори и от Румъния където има 5 завода за гуми.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #36
              Задължителни зимни гуми, същата простотия със същия ефект като задължително каране на фарове...

              Коментар


                #37
                И какво му е лошото на тоя проектозакон, че не разбрах от ноември до април средномесечните дневни температури са под 10 градуса, а тогава зимната гума е по-добра от лятната. Или просто да се сложи 4мм грайфер както е в доста страни и вече всеки си избира с какви гуми да кара.А и какво му е на това дневно време с фарове - вземете си DRL. Факт е, че много по-добре виждаш отсрещно движещия се.
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #38
                  Унилани тъпаци за пореден път са тия .В услуга на някой роднина гумаджия .То ски сезон вече няма ,февруари по къса ръкав ходим ,зимните гуми са им проблема .Всесезонни гуми вече и това е ... само с 20% да засилят контрола на тежкотоварните автомобили ,ще се променят сатистиките към добро .
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #39
                    Чудесно!Ще караме със зимни гуми по сандали :D

                    Коментар


                      #40
                      Досега гледаха грайфера на гумата, сега какво ще гледат ? Фактура на която пише ЗИМНИ ГУМИ ли ?
                      Fiat Doblo 2006г. 1.6 16V Natural Power. 103 коня. Made in Turkey
                      "Real eyes, realize, real lies"

                      Коментар


                        #41
                        kossel написа:
                        Досега гледаха грайфера на гумата, сега какво ще гледат ? Фактура на която пише ЗИМНИ ГУМИ ли ?
                        Ти пък :D ще те пуснат в бисери ве ,обозначението за зимна или лятна си го има на самата гума , дори полицаите го разчитат http://info.promogumi.bg/?cid=122
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #42
                          Закони

                          ТИЯ от народното събрание все приемат закони който в повечето случай само пречат на народа от колкото да помага -Все пречки измислят . Все закони как да скубят народа Има доста държави където няма толкова изисквания но въпреки това там има по малко катастрофи Например щото има по добри пътища или се почистват зимата по добре.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #43
                            Нормално е да не се харесва това нещо на доста хора. А причината е чисто финансова, еми като не можете да си го позволите... ми няма да карате. Пълно е с таратайки по пътищата които се движат с галоши. Това важи не само за леките автомобили.Да ви попитам понеже гледам, че сте експерти всичките, гумата от въздуха ли се загрява или от настилката та гледате колко е температурата на въздуха?А и само да ви кажа, че има и зимни гуми за камионите

                            Коментар


                              #44
                              chaveto написа:
                              Нормално е да не се харесва това нещо на доста хора. А причината е чисто финансова, еми като не можете да си го позволите... ми няма да карате. Пълно е с таратайки по пътищата които се движат с галоши. Това важи не само за леките автомобили.Да ви попитам понеже гледам, че сте експерти всичките, гумата от въздуха ли се загрява или от настилката та гледате колко е температурата на въздуха?А и само да ви кажа, че има и зимни гуми за камионите
                              не е финансова причината, аз мога да си позволя не само 2 чифта гуми, ами и всяка година да ги сменям по два пъти. Причината е, че е чисто мазане на положението, нещо, което вече от години платено според мен се вихри из новините - всяка година репортерите обявяват как било задължително със зимни гуми, как щели да глобяват и как закъсалите автомобили били предимно с летни гуми, нищо че на репортажа имаше закъсали 4х4. Моля някой да каже, че големия бизнес с гуми не си е платил и за некоректните и подвеждащи репортажи, и за опита за вкарване на това в закона.А трагедиите по пътищата не са заради гуми, даже не са заради таратайките с галоши - виж статистиката, предимно за каране пияни, с превишена скорост, недаване на предимство. До каква степен е значението на гумите, когато някой пиян с поне 30 над лимита се вреже в някоя спирка???
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #45
                                M5kov написа:
                                dikanio написа:
                                А зимни гуми карани едно лято са по-зле от летни гуми през зимата.
                                Това ми се струва, че е малко от градските легенди... Всеки го повтаря, но до сега не съм виждал доказателства, че при всички модели и марки го има.
                                Аз вече навъртях около 40 000 км. с едни зимни гуми на волвото, с които карам целогодишно. Купих ги нови, но със стар ДОТ, монтирах ги за задни и не съм ги свалял вече 3 години. Не са се "стопили", имат си много грайфер. Не са ми поднасяли и неприятни изненади на пътя. Станаха обаче забележимо по-шумни, което говори за някаква промяна в качествата им. А задължителни зимни гуми от 1 ноември означава, че опашките по гумаджийниците ще започнат от средата на октомври, когато температурите са още летни. Поне да е от 1 декември, ако твърдо са решени да приемат тази глупост. Всъщност не е точно глупост, а чисто лобистка промяна.И като гледам какви глоби са наслагали... Защо си играят на дребно? Необходими са още по-големи глоби - милион+къща+спортна кола+почивка за двама депутати в Дубай !
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X