Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Това с аквапланинга, дето голегата Maximus68 е извадил "Да не говорим за устойчивост към аквапланинг - зимната гума е бахти трагедията. " много ми е интересно как ще го докаже. Аз щото леко гледам Ф1 и не знам защо ама шарката на гумите за мокро ми много напомня на тази на зимните гуми на леките автомобили. Може би щото това Пирели са жабари и не знаят как да правят гума за мокро - сигурно е за това. Най-добре е да си сложат гумите за сухо от преди няколко сезона, дето не бяха сликове и ще хвърчат с по 200 в завоите.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      И за да не съм без доказателства: https://www.adac.de/infotestrat/test...d=3226Може ясно да се види това. Видно е, че на сухо лятната гума е по-добра във всяко отношение, на мокро има леко предимство при спирането и доста в управлението, ама останалото. Въпреки, че не знам дали ADAC имат едни и същи критерии за зимни и летни гуми.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        kiro_of_the_day написа:
        Начи требе да имаш 16 000 мнения във форума за да ти се хване вяра така ли?
        Не разбрах, какво искаш да кажеш?

        Коментар


          stilo_new написа:
          kiro_of_the_day написа:
          Начи требе да имаш 16 000 мнения във форума за да ти се хване вяра така ли?
          Не разбрах, какво искаш да кажеш?
          Щом не си разбрал - няма и да разбереш явно.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            kiro_of_the_day написа:
            Щом не си разбрал - няма и да разбереш явно.
            За разлика от доста хора тук, аз не виждам смисъл да пиша неверни неща. Сега, че не ми вярваш, нищо не мога да направя.

            Коментар


              http://www.vesti.bg/bulgaria/idva-sn...051059Само информативно, да го имате предвид. Да не стане лека греда с бързането за летни гуми.
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                tyson написа:
                http://www.vesti.bg/bulgaria/idva-sniag-ioahim-razbyrkva-vremeto-6051059Само информативно, да го имате предвид. Да не стане лека греда с бързането за летни гуми.
                Лоша работа. Доста неприятна ситуация се получи при мен. Трябва и летни и зимни гуми да купувам. Но явно летните ще са сега, а зимните наесен.

                Коментар


                  tambuhtaneca написа:
                  Това с аквапланинга, дето голегата Maximus68 е извадил "Да не говорим за устойчивост към аквапланинг - зимната гума е бахти трагедията. " много ми е интересно как ще го докаже. Аз щото леко гледам Ф1 и не знам защо ама шарката на гумите за мокро ми много напомня на тази на зимните гуми на леките автомобили. Може би щото това Пирели са жабари и не знаят как да правят гума за мокро - сигурно е за това. Най-добре е да си сложат гумите за сухо от преди няколко сезона, дето не бяха сликове и ще хвърчат с по 200 в завоите.
                  Твърдението не е мое. Иначе с удоволствие признавам, че тук без зимна гума няма как да се мине. https://www.youtube.com/watch?v=i59v0p-gAtkВсичко останало са глупости. Карайте си зимните гуми на сухия асфалт и се молете няколкото метра по-дълъг спирачен път с тях да не се окажат крайно недостатъчни някой ден.

                  Коментар


                    Понеделник го дават лек сняг.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      Maximus68 написа:
                      tambuhtaneca написа:
                      Това с аквапланинга, дето голегата Maximus68 е извадил "Да не говорим за устойчивост към аквапланинг - зимната гума е бахти трагедията. " много ми е интересно как ще го докаже. Аз щото леко гледам Ф1 и не знам защо ама шарката на гумите за мокро ми много напомня на тази на зимните гуми на леките автомобили. Може би щото това Пирели са жабари и не знаят как да правят гума за мокро - сигурно е за това. Най-добре е да си сложат гумите за сухо от преди няколко сезона, дето не бяха сликове и ще хвърчат с по 200 в завоите.
                      Твърдението не е мое. Иначе с удоволствие признавам, че тук без зимна гума няма как да се мине. https://www.youtube.com/watch?v=i59v0p-gAtkВсичко останало са глупости. Карайте си зимните гуми на сухия асфалт и се молете няколкото метра по-дълъг спирачен път с тях да не се окажат крайно недостатъчни някой ден.
                      Колега, ти за мокър, сух, заледен или заснежен асфалт отделни комплекти гуми ли ползваш? :DБТВ Дадох ти един линк от 2015, в който е описана разликата в спирачния път на мокро и аквапланинг при летни и зимни гуми на същите Ауто билд. Нещо са си сменили мнението.
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар

                      Working...
                      X