Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dikanio написа:
    А зимни гуми карани едно лято са по-зле от летни гуми през зимата.
    Това ми се струва, че е малко от градските легенди... Всеки го повтаря, но до сега не съм виждал доказателства, че при всички модели и марки го има.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      Някой може ли да ми каже каква е зимната гума,в смисъл по меки ли са от летните?
      Е46 330d 2++

      Коментар


        #18
        Принципно, да.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #19
          Коя гума има по добро сцепление,меката смес или по твърдата?
          Е46 330d 2++

          Коментар


            #20
            По-интересно е как ще се определя коя гума каква е.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #21
              muns61 написа:
              По-интересно е как ще се определя коя гума каква е.
              Гумаджийниците ще предлагат нова услуга - изписване на M+S или снежинка на гумата :D
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #22
                Ще си купуваме всесезонни гуми,май това е решението.
                Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                Коментар


                  #23
                  Закони

                  Тогава хората ще почнат да си купуваме всезони и готово няма да има за какво да се хванат .Не зависи толкова от гумите а от пътя и задкормилното устройство при каране при зимни условия В Америка виждате ли че като кажат има бедствие/ че има голям сняг на пътя по снимките има не повече от 5см ама за тях това е много щото са свикнали пътя да е чист .В толкова по северни страни не са задължителни с какви гуми карате а да не са много стари и да са със грайфери.Пак някой депутат е прибрал някой лев за прокарване на лобиски закон.Ако има на друго мнение да кажат.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    Интересно, хората, който казват, че ще започнат да си купват всесезонни гуми до сега с какви са карали?

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      Едно време бащите ви с Москвичите и единствените възможни гуми Вида, даже не са знаели що е туй "зимна" гума.
                      Аха,много вярно-и никъде не съм закъсвал с Жигулката.А какъв сняг имаше тогава....
                      PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                      Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                      Коментар


                        #26
                        stilo_new написа:
                        Интересно, хората, който казват, че ще започнат да си купват всесезонни гуми до сега с какви са карали?
                        Винаги с летни гуми,независимо колко сняг е натрупал или дали е заледено.
                        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                        Коментар


                          #27
                          iliyan написа:
                          stilo_new написа:
                          Интересно, хората, който казват, че ще започнат да си купват всесезонни гуми до сега с какви са карали?
                          Винаги с летни гуми,независимо колко сняг е натрупал или дали е заледено.
                          ауу доста опасно

                          Коментар


                            #28
                            kostov написа:
                            Immortal написа:
                            Едно време бащите ви с Москвичите и единствените възможни гуми Вида, даже не са знаели що е туй "зимна" гума.
                            Аха,много вярно-и никъде не съм закъсвал с Жигулката.А какъв сняг имаше тогава....
                            Със Жилулката или Ладичката,се закъсваше то,защото на тез бараки и да се изпикаеш отзад пак започваха да въртят задниците.Москвича беше по друго.Освен гумите Вида имаше и румънски Виктория,но незнам наистина от какъв кучи каучук ги правеха,та наистина в сняг бяха като снегорин .За сметка на това,в завои свиреха като шотландски гайди,а в силен дъжд можеш да се пребиеш,ако си с над 90км/ч .Друго се сещам и това май че е най-вероятната теория,защо в сняг драпаха.Мисля,че тогава размера им беше един 165/13,което си е относително тясна гума на тежащия над 1300кг Москвич/Джуган.По принцип зимните гуми трябва да са по-тесни,за по-добър контакт,което естествено на сух път си е голям минус.Понеже имам роднини в Габрово и често ония години ни се е налагало да катерим Шипка във сняг със Москвича и верно не сме закъсвали .Но 93 г,като ходих до Австрия да докарам един Кадет естествено се наврях в един контейнер за изхвърлени гуми в град Линц и си отбрах 4 броя зимни Унироял 195/13.Веднага ги сложих с голяма радост на Москвето :D и то да се види със западна гума.Е случи се след около месец да се прибираме вечерта от Габрово за Бургас,като в Габрово валеше силен дъжд.Да ама 5-6 километра след това на Шипка вече забръска силен сняг.Е нямаше такова пързаляне с тея Унироялки .Даваш първа скорост тя си буксува и освен това се движи назад към склона .На следващия ден си сложих пак Вида-Спорта и никога повече не съм имал проблем в снега.
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #29
                              С летни през зимата!? iliyan явно се шегува, или кара само градско и то по равно на изчистен до асфалт път.Аз пък вече трета година карам само със зимни - зимата ми вършат идеална работа, а лятото не съм имал проблеми за 40 хил. километра досега.
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар


                                #30
                                stilo_new написа:
                                iliyan написа:
                                stilo_new написа:
                                Интересно, хората, който казват, че ще започнат да си купват всесезонни гуми до сега с какви са карали?
                                Винаги с летни гуми,независимо колко сняг е натрупал или дали е заледено.
                                ауу доста опасно
                                Всичко опира до опит с практика.
                                Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                                ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                                Коментар

                                Working...
                                X