Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

    Ами пак да честитя задължителните зимни гуми и други много приятни и високо умни благинки в "подобрението" на закона за движение по пътищата.http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...-zatvor.294095

    #2
    От тази новина/закон само вносители,дистрибутори и гумаджий ще са радостни/доволни.А ние,които живеем в райони на България,където снегът е рядкост ще трябва да даваме пари на вятъра.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Първа инстанция. Моля, не бързайте с поздравленията
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        iliyan написа:
        От тази новина/закон само вносители,дистрибутори и гумаджий ще са радостни/доволни.А ние,които живеем в райони на България,където снегът е рядкост ще трябва да даваме пари на вятъра.
        Те зимните гуми не са само за сняг, но и за темпертури под + 7 градуса по целзий

        Коментар


          #5
          Ще караме цяла година със зимни гуми. Голям праз! На фона на масовото каране без книжки, с отнети книжки, пияни и друсани до козирката, карането на абсолютни морги и прочее, зимните гуми едва ли са най-големият проблем по пътищата.Иначе приветствам големите глоби, стига да има кой да ги събира.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            stilo_new написа:
            iliyan написа:
            От тази новина/закон само вносители,дистрибутори и гумаджий ще са радостни/доволни.А ние,които живеем в райони на България,където снегът е рядкост ще трябва да даваме пари на вятъра.
            Те зимните гуми не са само за сняг, но и за темпертури под + 7 градуса по целзий
            Да, ама при средна дневна температура през Февруари 2016 от 12-13 градуса - за какво говорим?Аз нямам проблем със зимните гуми, ама мразя когато нещо е задължително абсолютно необосновано.САМО в 6 държави в ЕС зимните гуми са задължителни, като 4 от тях са Скандинавските.

            Коментар


              #7
              stilo_new написа:
              iliyan написа:
              От тази новина/закон само вносители,дистрибутори и гумаджий ще са радостни/доволни.А ние,които живеем в райони на България,където снегът е рядкост ще трябва да даваме пари на вятъра.
              Те зимните гуми не са само за сняг, но и за темпертури под + 7 градуса по целзий
              Гледам Ви младежо, види ми се сте от Бургас..? Та колко пъти Ви се наложи тази зима да ринете сняг от Стило-то..?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Не мисля, че е толкова голям проблем, че са задължителни. Повечето хора си имаме зимни и летни гуми и си ги сменяме всяка година, откакто сме шофьори.Проблем, ще имат тези които са свикнали да карат с едни и същи гуми и зимата и лятото.

                Коментар


                  #9
                  batproho написа:
                  Гледам Ви младежо, види ми се сте от Бургас..? Та колко пъти Ви се наложи тази зима да ринете сняг от Стило-то..?
                  Ами два пъти ми се наложи, но както казах, те не са само за сняг. Колкото и да е меко тук, нощните и сутрешните температури редовно са под 7 градуса, понякога и дневните. Понякога се и налага да ходим в по-студени кътчета от България.

                  Коментар


                    #10
                    Едно време бащите ви с Москвичите и единствените възможни гуми Вида, даже не са знаели що е туй "зимна" гума.

                    Коментар


                      #11
                      Няма лошо за зимните гуми,работата ми е свързана със командировки из цяла БългарияТази година за сефте се убедих че зимната гума е от мнооооо голямо значение.Аз по принцип до сега само веднъж съм имал летни гуми,целогодишно карам със зимни.Но и аз като безСмъртния не обичам да ме задължават.Яз си знам че требе си карам със зимни,но и задължително да стане винаги си има черни овце.Ето аз например лятото със зимни ама кво да се прави.Предпочитам да дам пари за нови зимни гуми,да ми се чуди човек.
                      Е46 330d 2++

                      Коментар


                        #12
                        stilo_new написа:
                        Не мисля, че е толкова голям проблем, че са задължителни. Повечето хора си имаме зимни и летни гуми и си ги сменяме всяка година, откакто сме шофьори.Проблем, ще имат тези които са свикнали да карат с едни и същи гуми и зимата и лятото.
                        И ние проблем няма да имаме, ще сложим зимни и ще си ги търкаляме цяла година. Проблемът е, че законите изглини- няма нито кой да следи за спазването им, нито кой да налага наказанията, но ние упорито мажем отвън да изглеждат идеално. Според теб зимните гуми веднага ще решат проблемите по пътищата, така ли? Който си е калпав шофьор, зимата ако ще и най-добрите зимни гуми да му сложиш, пак ще е калпав.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          На фона на масовото каране без книжки, с отнети книжки, пияни и друсани до козирката, карането на абсолютни морги и прочее, зимните гуми едва ли са най-големият проблем по пътищата.
                          +1 Ако това наистина се приеме, масово ще се кара целогодишно със зимни гуми. А зимни гуми карани едно лято са по-зле от летни гуми през зимата. Като цяло всичко е доста тъпо написано и неясно. Какво значи "забрана за шофиране в платното за насрещно движение"!? Това досега разрешено ли беше? И как се дефинира "безпричинна" маневра? А "Шофирането на къси светлини в тунелите вече става задължително." Че нали е задължително така или иначе навсякъде целогодишно. То за тунелите късите са задължителни много преди някой да си помисли за целогодишното каране.
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            Според мен масата народ ще почне да кара целогодишно със "зимни" джапанки и реално нито зимно, нито лятно ще имат гуми ама...А за другите неща какво ще кажете? Задължително каране в тунел на къси, то вярно че аз книжка взех през далечната 1995 година ама и тогава така си пишеше в закона.Едно от любимите ми е, че нямаш право неправомерно да сменяш лентата на движение - сега чакам наредба какво значи това и как да се прилага. Избягване на дупки, за които си плащаме да ги държат празни (или по скоро не запълнени) дали ще са отразени в наредбата?

                            Коментар


                              #15
                              dikanio написа:
                              ele написа:
                              На фона на масовото каране без книжки, с отнети книжки, пияни и друсани до козирката, карането на абсолютни морги и прочее, зимните гуми едва ли са най-големият проблем по пътищата.
                              +1 Ако това наистина се приеме, масово ще се кара целогодишно със зимни гуми. А зимни гуми карани едно лято са по-зле от летни гуми през зимата. Като цяло всичко е доста тъпо написано и неясно. Какво значи "забрана за шофиране в платното за насрещно движение"!? Това досега разрешено ли беше? И как се дефинира "безпричинна" маневра? А "Шофирането на къси светлини в тунелите вече става задължително." Че нали е задължително така или иначе навсякъде целогодишно. То за тунелите късите са задължителни много преди някой да си помисли за целогодишното каране.
                              И аз съм +1 и за двата поста. Трябва затвор за пияни, друсани и тем подобни изроди на пътя.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X