Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покритие под кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покритие под кола

    Колеги, предстой ми да завърша "Марийка" и се чудех сега докато е на канала все още с какво мога да покрия пода на автомобила, против корозия и да има някакъв звукоизолиращ ефект, знам че на Жигулите едно време за мазали с Боди 930 (не съм сигурен) на асфалтова основа което много смърди като се напече колата и когато е изсъхнало при удар в камъчета се пука и вътре влиза вода която си работи и него го отписвам като вариант. Дали има друго ефикасно средство с което мога да предпазя купето от долу от ръжда и ЕВЕНТУАЛНО да има този звукоизолиращ ефект или ще ми помогне само звукойзолация от вътрешната страна на купето?
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #2
    Сега е модерно- Силикон

    Коментар


      #3
      Боди 950.

      Коментар


        #4
        А това боди каква покривност има, гледах че се продава и на спрей? Трябва ли да има някаква по спецялна подготовка на купето отдолу за него или просто да се изчисти като хората и тогава да нанеса, колко ръце е препоръчително да мина за да има траен ефект?
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Трябва хубаво да се почисти повърхността от мръсотия и прах. Ако има гол метал някъде, трябва да се обработи с акрилен грунд преди нанасянето на шагрена. Самият шагрен се нанася с пистолет за шагрен. С четка не става. Със спрей ще ти излезе златна колата. Грунда трябва обезателно да е акрилен защото ако е на алкидна основа, шагрена ще го вдигне. Хубаво е после шагрена да се боядиса. Давам един линк от моята тема за реставрации, това което ще видиш на снимките с черно е шагрена. Двата прага плюс дъната, плюс подкалници е равно на 5 кутии боди 950. Пиша ти Боди защото го има навсякъде и върши работа. Където нацапа не се мие :D . Иначе можеш да си вземеш и на Новол, Роберло, Кар Систем и т.н.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=420Успех

          Коментар


            #6
            Ясно колега, значи за момента ще го отложа, понеже ако се хвана там няма да успея да го направя като хората и само ще съсипя работата, но ще го имам в напредвид и лятото като реша ще го направя качествено.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар

            Working...
            X