Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

към собствениците на fiat croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    към собствениците на fiat croma

    Здравейте уважаеми колеги, сигурен съм че има доста написано по темата,но реших да създам своя собствена тъй като за някои от въпросите кото имам не можах да намеря отговор в други теми. Първо трябва да призная, че съм фен на италиянските автомобили и до сега съм оставал винаги с много добри чувства и впечатления от тях. Дори да са изминали доста години от както се разделих, аз все още си спомням за последната ми италиянка ( алфа ромео 166 2,4 jtd) с много хубави чувства, и как няма да е така, след като си имал нещо толкова красиво,динамично,луксозно,елегантно и икономично и дори след като стана на 450000 км имаше динамика на нов автомобил и не харчеше грам масло а я карах винаги с 5w40. Притежавал съм и Lancia Dedra 1,6 ie, тази кола пък ми беше вярна цели 10 години, нещо което май, че не е посилно за днешните коли. Имал съм и fiat regata 85s, автомобил с единствен проблем обичаен за тогавашните времена- ръжда.. Та след увертюрата да премина към въпросите които ме вълнуват.Имам желание да си взема fiat croma. От това което към момента съм придобил като информация за 1,9 m-jet, оставам с впечатление, че има здрава ходова част, за двигателя предполагам, че е на супер ниво, че има варианти 120 к.с. и 150 к.с..Конкретните ми въпроси са:1. Надежден автомобил ли е за дълъг път. Често пътувам до Германия и не ми се иска да оставам на пътя заради датчик колянов вал, проблем с помпа резервоар и т.н.2. Комфортно ли се пътува, височината на седалките добра ли е за да не се чувства човек полуизлегнал се в колата. Има ли друсане,клатене и т.н?3. Вариянта 120 к.с. за предпочитане ли е? Има ли достатъчно тяга и динамика да движи автомобила пълен с багаж и пътници?4. Как се отразяват на ходовата част милите родни кратери по още по милите ни родни пътища?5. На 6- та скорост динамиката добра ли е и въобще 120 к.с. има ли добра динамика?6. Купето обезшумено ли е, по време на движение с ниски и високи скорости има ли шумове вътре?7. Навигацията действаща ли е, може ли да се ъпдейтват картите, безплатни ли са или платени ъпдейтите например за Европа?8. Има ли кроми производство 2008 г. със стария фейс 9. Удобен автомобил ли е за градски условия, скапва ли акумулатори, тапицерията издръжлива ли е на често сядане и ставане?10.Коя Крома е за предпочитане преди или след фейслифта?11.Доволни ли сте от сервизи( майстори) когато ви се е налагало да ползвате такива.Понастоящем карам nissan xtrail 2002 г дизел с който ще се разделям в скоро време,причините са шумен инетериор с комфортна возия, практичен 4х4 автомобил с нисък разход (6-7л/100 км) учудващо добра товароносимост, проходимост и динамика.По аутобаните се е движил със 180 км/ ч. Но това че е шумен ме кара да се разделя с него. Имал съм и хюндай Теракан, здрави коли са, брутални даже, но нямат това излъчване което има у италиянските коли, които че ли са с темперамент и душа.

    #2
    Re: към собствениците на fiat croma

    balev64 написа:
    Конкретните ми въпроси са:1. Надежден автомобил ли е за дълъг път. Често пътувам до Германия и не ми се иска да оставам на пътя заради датчик колянов вал, проблем с помпа резервоар и т.н.2. Комфортно ли се пътува, височината на седалките добра ли е за да не се чувства човек полуизлегнал се в колата. Има ли друсане,клатене и т.н?3. Вариянта 120 к.с. за предпочитане ли е? Има ли достатъчно тяга и динамика да движи автомобила пълен с багаж и пътници?4. Как се отразяват на ходовата част милите родни кратери по още по милите ни родни пътища?5. На 6- та скорост динамиката добра ли е и въобще 120 к.с. има ли добра динамика?6. Купето обезшумено ли е, по време на движение с ниски и високи скорости има ли шумове вътре?7. Навигацията действаща ли е, може ли да се ъпдейтват картите, безплатни ли са или платени ъпдейтите например за Европа?8. Има ли кроми производство 2008 г. със стария фейс 9. Удобен автомобил ли е за градски условия, скапва ли акумулатори, тапицерията издръжлива ли е на често сядане и ставане?10.Коя Крома е за предпочитане преди или след фейслифта?11.Доволни ли сте от сервизи( майстори) когато ви се е налагало да ползвате такива.
    1. Да. Ползвам го предимно за дълъг път, освен това имам 2 дълги прехода с него - обиколка на Гърция и обиколка на Хърватия.2. Комфортен е. Седалките се регулират по височина, така че за всеки вкус стават. На мен ми идва малко висок волана, най-ниското му положение ми е високо, ама вече съм му свикнал. Друсане - няма, клатене - зависи от амортисьорите и пътя 3. Не знам. За мен по-добрият е 150 к.с., но това е щото моята е такава, Нямам наблюдения над Крома 120 к.с.. Моята с 3 човека и много багаж си върви все едно съм сам. Динамика колкото щеш (но съм чипосан и съм с мощност някъде 170-180 к.с. - не е измервана).4. Зле се отразяват. Окачването е сравнително здраво, но не и нечупливо. Досега съм сменил предни амортисьори, предни биалетки, предни кормилни накрайници, задни скърцащи втулки. Имам в момента за смяна задни биалетки и евентуално предни носачи.5. 6-та скорост е толкова добра, че не ползвам никога 5-та. Не знам що са я сложили. Карам винаги 4-та - 6-та и обратно.6. Купето е супер обезшумено. Най-тихият дизелов автомобил, на който съм се качвал е. Отвътре.7. Навигацията е действаща. За да се четат най-новите подробни карти е нужен ъпдейт на софтуера. Има тема във форума, в раздел електроника. Аз карам само с нея, не ползвам друга навигация. Имаме и карти за цяла Европа във форума, няма да те оставим 8. Няма. Фейслифтът е от края на 2007-ма. т.е - има фейслифтови от 2007, но НЯМА със старата муцуна от 2008. Говорим за дата на производство, не на първа регистрация. 9. Да. Много е маневрена колата. Карам си и паркирам спокойно в София и не само. Акумулатор се скапва само от проблем в колата. Иначе как да го скапе? Моята тапицерия си е здрава - колата в Италия е била фирмена, а и аз я карам всеки ден - най-малко до работа и обратно. Пишат, че слабо място им е генератора, аз не съм имал проблеми.10. Аз лично харесвам след фейслифта, ама като взимах моята, фейслифтовите бяха много скъпи. Замислям се да я покарам още малко тая, след което да взема от новите, а тази да я оставя на брат ми, ама ще видим.11. Аз да, ама си имам сервиз, с който работя от 20 години. Това е най-трудното нещо за всеки шофьор - да си намери сервиз, на който да се довери. Според мен няма значение от марката на колата.Успех!

    Коментар


      #3
      Колега,много благодаря за отговора. Честно казано ориентирал съм се към автомобил минимум 2008 година, че и по нов даже. Една от причините да премина към джипове беше ситуация на пътя при която ако не беше солидната алфа можеше да има и по лош изход от две съсипани гуми. След инцидента реших, че за България само джип оправя положението. В момента дупките в нашия град са повече от когато и да е било и джипа е решение до някъденякъде, но за дълъг път синтрябва такава кола като Кромата.

      Коментар


        #4
        Колеги, някой разполага ли с информация или впечатления за колата от тази обява : http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=cq4ji0

        Коментар

        Working...
        X