Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростна кутия от 1.8 16v на 1.6 16v?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростна кутия от 1.8 16v на 1.6 16v?

    Колеги, имам малък проблем със скоростната кутия на Мултиплата. Двигателя ми е 1.6 16v. Първата изключва от време на време и скоро ще трябва да я правя или да я сменям. Понеже имам кутия от 1.8 16v, се чудех дали са взаимо заменяеми, преди да съм разпилял колата. Или да си търся от 1.6 16v и да не си правя експерименти?
    Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

    #2
    Re: Скоростна кутия от 1.8 16v на 1.6 16v?

    SDLW написа:
    Колеги, имам малък проблем със скоростната кутия на Мултиплата. Двигателя ми е 1.6 16v. Първата изключва от време на време и скоро ще трябва да я правя или да я сменям. Понеже имам кутия от 1.8 16v, се чудех дали са взаимо заменяеми, преди да съм разпилял колата. Или да си търся от 1.6 16v и да не си правя експерименти?
    Хич не си играй а си търси от 1.6 16в, от 1.8 16в май само с фланец става и ще е много скъпо.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      Ако въобще стане ,то няма да има нищо общо. Различни предавателни числа и т.н.. Търси си само от Мултипла и от нищо друго. Имам една ,която имаше някакъв проблем с планетите и сателитите,но всичко останало си работи.
      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

      Коментар


        #4
        kik73bg написа:
        Ако въобще стане ,то няма да има нищо общо. Различни предавателни числа и т.н.. Търси си само от Мултипла и от нищо друго. Имам една ,която имаше някакъв проблем с планетите и сателитите,но всичко останало си работи.
        Принципно не ми се занимава с ремонти, понеже нямам време да се заимавам. Искам да сваля моята и да сложа другата. Обаче ако кажеш пък някаква разумна цена...
        Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

        Коментар


          #5
          kik73bg написа:
          Ако въобще стане ,то няма да има нищо общо. Различни предавателни числа и т.н.. Търси си само от Мултипла и от нищо друго. Имам една ,която имаше някакъв проблем с планетите и сателитите,но всичко останало си работи.
          Защо само от Мултипла? От Браво/Брава/Марея с 1.6 16v няма ли да стане кутията?
          Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

          Коментар


            #6
            SDLW написа:
            Защо само от Мултипла? От Браво/Брава/Марея с 1.6 16v няма ли да стане кутията?
            Защото първо горе превключвателите са различни , а предавателните числа също би трябвало да са различни ,от което ще следва и разлика в обороти и движение.Навремето на мен ми набутаха някаква ,предполагам беше дизелова. Оборотите бяха с около 1200 надолу ,като видеше баир ,ако не я засилиш слизаш чак до 2-ра. Съединител хвърляше за около30-40 хиляди. Голяма мъка беше
            MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
            "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
            R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

            Коментар


              #7
              kik73bg написа:
              SDLW написа:
              Защо само от Мултипла? От Браво/Брава/Марея с 1.6 16v няма ли да стане кутията?
              Защото първо горе превключвателите са различни , а предавателните числа също би трябвало да са различни ,от което ще следва и разлика в обороти и движение.Навремето на мен ми набутаха някаква ,предполагам беше дизелова. Оборотите бяха с около 1200 надолу ,като видеше баир ,ако не я засилиш слизаш чак до 2-ра. Съединител хвърляше за около30-40 хиляди. Голяма мъка беше
              Ако е деизелова определено ще е проблем. Ама ако е от друго 1.6 16v мисля, че би трябвало да стане. Ще трябва да прегледам предавателните числа наистина. То сега да не се окаже и на Браво и на Брава с различни числа...
              Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

              Коментар

              Working...
              X