Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомати Aisin

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    italcar написа:
    Reptile написа:
    Финално - да разбирам, че въпросният автомат е рисков над средното?!
    Привет, колега. Много се чудех дали да взема отношение, но не мога да не го направя. Просто това твое публично заключение доста ме подразни. 1-во, от какво точно реши, че автомата е "рисков над средното"? Някакви задълбочени сравнения, аргументирани оценки, линкове към авторитетни анализи да си видял? Ако е така, моля дай ги и на нас, за да ни убедиш в риска. 2-ро, ако действително настоящата дискусия те е довела до такъв извод - моля, запази го за себе си и си взимай лично твоето решение на тази база. Не е редно да плашиш хората, които обмислят такава покупка или пък тези които вече са я направили. Според мен е факт, че коли (респективно скоростни кутии) на нормално количество километри (много добре знаем, че на нашия пазар се предлагат предимно "милионници") и с правилно осблужване през годините, НЕ страдат от проблеми с автоматичните скоростни кутии. Тук е редно да отбележим, че допълнителното вдигане на мощността с тунинг похвати, неминуемо води до риск. И това собственика трябва да си го знае. Защо е длъжен производителя да залага запас в кутията с тунинг презумции? Също така смятам, че един автомобил с автоматична кутия се кара предимно в автоматичен режим, което е много по-щадящо както за двигателя, така и за кутията, в сравнение с варианта ръчна кутия, където всеки може да си я "цеди" когато и както си поиска. Вероятността да случиш автоматик, каран в тежки ръчни режими е много по-малка според мен. И като споменах "ръчна скоростна кутия", нея ще я слагаме ли в категорията "рискова над средното"? Защото въпросната ръчна кутия, която се слага в Кромата е известна с някои "детски" болести и неминуеми ремонти. А като прибавим и почти задължителните съединител, маховик и помпи, пак отиваме на едни доста възможни и сериозни ядове, респективно - разходи.Това е, изказах си личното мнение. Не искам да влизам в спорове и дискусии. Не се чувствам и достатъчно технически компетентен. Аз лично съм доволен, че съм случил на автоматична кутия без цитираните проблеми и се надявам да продължава да е така (чукам на дърво). Тук е мястото да кажа това, което мен лично най-много ме дразни с точно този модел автоматик - нечовешкият разход на градско. Така ли е с всички автомати, работещи на този "класически" принцип? Някак си не ми се струва нормално средният ми разход на градско (за що годе същият режим), да ми е с 30-40% по-голям в сравнение с предишната ми кола - Либра 2.4 с ръчна кутия (да, с около 300 кг по-лека и с уж 65 к.с. по-малка мощност). В този ред на мисли и по темата - давайте съвети за максимално икономично градско шофиране с този модел автоматик.
    1. Възможно ли е, да не бъда поучаван, кои изводи да запазя за себе си и кои да споделям?! Не съм обидил никого и следователно мога да изказвам меннието си свободно. Поста Ти заслужава да бъде докладван, а Ти трябва да поработиш над начина, по който комуникираш с останлите.2. Аз, очевидно, също обмислям да си закупя подобен автомибил, иначе не бих пуснал отделна тема по въпроса.3. Не разбирам, защо трябва да ми обясняваш, какви са проблемите на ръчната трансмисия - очевидно Тя не ме интересува.4. Основният риск на този автомат е, че максималните му нютон-метри са много близки до тези на двигателя, а според някои колеги са - точно равни. Колкото и да не разбираш, трябва да ти стане 100% ясно, че това е сериозен риск. Защо, най-вече защото това може да доведе до тотална повреда и защото предполага сериозно износване, дори при нормална експлоатация. Сег, до колко, обявеното на "опаковката" е с преосигуряване или е точно, това не можем да знаем.5. Интересувам се от опита на всички колеги, както можеш да предполжиш. Твоят положителен опит с този автомат, също представлява интерес за мен.6. Относно разхода - моят опит с "клсаически" авотмати е, че на градско дават сериозна рализка спрямо ръчната скоростна кутия. Ти правиш сравнение с доста по-лек автомобил, с доста по-малка мощност. До колко мощността е от сериозно значние при градско, не би трябвало да е много, е зависи от стила на шофиране. Масата е серизоен фактор при всяко потегляне, а имаш и един постоянен товар, когато си на място. Колко е този товар при този автомат, добре ли е разчетен и т.н не можем да знаем. Ако си премахнал DPF-а, катализатора и вихровите клапи, но нямаш допбър ре-мап - това може да е сериозна причина. В ниските със сигурност може да се появи загуба на мощност, от там повечко натискане, а от там и голяма разлика в разхода. Състоянието на турбината също е фактор.
    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

    Коментар


      #32
      Reptile написа:
      1. Възможно ли е, да не бъда поучаван, кои изводи да запазя за себе си и кои да споделям?! Не съм обидил никого и следователно мога да изказвам меннието си свободно. Поста Ти заслужава да бъде докладван, а Ти трябва да поработиш над начина, по който комуникираш с останлите.
      Извинявам се, ако съм те обидил (явно е така, защото реагираш много остро)! Съжалявам изобщо, че се включих в темата и то малко по-емоционално. Не бих искал да ставам подбудител на спор и не съм конфликтна личност, така, че моля за мир и спокойствие. Ако смяташ, че съм направил нещо против правилата и разумния тон на комуникация, направи каквото смяташ за нужно.Относно разхода, наистина благодаря за споделеното мнение. Ще се радвам да чуя и други анализи и съвети за икономично шофиране в градски условия. Може би сравнението ми с Либрата не е удачно, но нямам друга лична база за сравнение. Просто не очаквах да има толкова драстична разлика. Прави ми впечатление, че при Кромата още градския каталожен разход на 2.4-ката е близо 2 пъти над извънградския. И на практика е така. При други коли с автоматична кутия, дори още по-тежки СУВ-та, по каталог не стоят така нещата. Дали реалността е такава, не знам.
      Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
      ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

      Коментар


        #33
        Reptile написа:
        4. Основният риск на този автомат е, че максималните му нютон-метри са много близки до тези на двигателя, а според някои колеги са - точно равни. Колкото и да не разбираш, трябва да ти стане 100% ясно, че това е сериозен риск. Защо, най-вече защото това може да доведе до тотална повреда и защото предполага сериозно износване, дори при нормална експлоатация. Сег, до колко, обявеното на "опаковката" е с преосигуряване или е точно, това не можем да знаем.5. Интересувам се от опита на всички колеги, както можеш да предполжиш. Твоят положителен опит с този автомат, също представлява интерес за мен.
        По т.4 Колега, не се опитвай да гадаеш и да правиш изводи като последна инстанция, ами разгледай форумите, основно чужди, и прочети за проблемите свързани с тази кутия и 2,4 мотора. Има тонове информация. Нищо от това, което си написал не е вярно! ВО ти каза същото.По т.5 Автомат, като автомат. Нито е най-добрия, нито е рисков или боклучав. Превключва плавно, ако всичко му е наред, но лагав при тръгване. Води се адаптивен и тва е малко гадно, ако решиш да покараш по-спортно при условие, че преди това си карал лежерно. Трябва му време да влезе в час. Няма спортен и зимен режим при Крома. Както ти написа колегата, ръчната скоростна кутия е по-рискова и с повече проблеми.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #34
          italcar написа:
          Извинявам се, ако съм те обидил (явно е така, защото реагираш много остро)! Съжалявам изобщо, че се включих в темата и то малко по-емоционално. Не бих искал да ставам подбудител на спор и не съм конфликтна личност, така, че моля за мир и спокойствие. Ако смяташ, че съм направил нещо против правилата и разумния тон на комуникация, направи каквото смяташ за нужно.
          Напълно споделям реакцията ти от по-горния ти пост и не виждам, за какво си виновен. :D
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #35
            italcar написа:
            Извинявам се, ако съм те обидил (явно е така, защото реагираш много остро)! Съжалявам изобщо, че се включих в темата и то малко по-емоционално...
            Дано да разбираш, че реакцията ми не е от "засегнатост". Тук е форум, в който си коментираме разни технически въпроси, другите реакции са за други форуми.Всеки практически опит значи 100 пъти повече от издържаната теория..., както се досещаш не съм Аз автора на тази мисъл. Това е причината да очаквам в темата, освен технически спецификации, да споделим личен опит.
            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

            Коментар


              #36
              pplk написа:
              Reptile написа:
              4. Основният риск на този автомат е, че максималните му нютон-метри са много близки до тези на двигателя, а според някои колеги са - точно равни. Колкото и да не разбираш, трябва да ти стане 100% ясно, че това е сериозен риск. Защо, най-вече защото това може да доведе до тотална повреда и защото предполага сериозно износване, дори при нормална експлоатация. Сег, до колко, обявеното на "опаковката" е с преосигуряване или е точно, това не можем да знаем.5. Интересувам се от опита на всички колеги, както можеш да предполжиш. Твоят положителен опит с този автомат, също представлява интерес за мен.
              По т.4 Колега, не се опитвай да гадаеш и да правиш изводи като последна инстанция, ами разгледай форумите, основно чужди, и прочети за проблемите свързани с тази кутия и 2,4 мотора. Има тонове информация. Нищо от това, което си написал не е вярно! ВО ти каза същото.По т.5 Автомат, като автомат. Нито е най-добрия, нито е рисков или боклучав. Превключва плавно, ако всичко му е наред, но лагав при тръгване. Води се адаптивен и тва е малко гадно, ако решиш да покараш по-спортно при условие, че преди това си карал лежерно. Трябва му време да влезе в час. Няма спортен и зимен режим при Крома. Както ти написа колегата, ръчната скоростна кутия е по-рискова и с повече проблеми.
              1. Техническите спецификации могат да се изчетат, но първите 7-10 години са по-важни. 2. Кое точно, от написаното не е вярно?! С ВО дискусия за нютон-метри не съм водил и не виждам защо го намесваш?! 3. Отделно, никога и никъде не съм имал претенция за "последна инстанция".4. Ако не е станало ясно, ще го повторя - Корма с ръчна трансмисия не търся и не ме интересува. 5. Добре е, че споделяш личен опит. Във някои форуми прочетох, че автомата бил връх в инжинерната мисъл и много надежден. ВО не мисли така, и си има своите аргументи. Аз съм по-склонен да се съглся с ВО, ако кутията наистина е разчетена гранично.
              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

              Коментар


                #37
                Колега, кое от това не разбра?
                BO написа:
                Reptile написа:
                Разбрах сега съм малко по-добре с ’автоматите’. Мерси за поясненията! Финално - да разбирам, че въпросният автомат е рисков над средното?!
                Не. Риска при него е свързан с това, че не му сменят маслото, като отделно филтъра е много измислен, демек прекалено малък. И за това има огромни оплаквания от него с не-доброто превключване, защото маслото става много мръсно, като пречи на клапаните да се движат свободно и да застанат в точната определена позиция, спрямо тока, който им се подава. А този автомат по нищо не се различава от другите. Използват си се фрикционни елементи, които се износват и замърсяват маслото. Използва се хидротрансформатор, който грее маслото доста. Просто няма как да се направи нещо, което не се обслужва в тази сфера.:
                Reptile написа:
                4. Ако не е станало ясно, ще го повторя - Корма с ръчна трансмисия не търся и не ме интересува.
                Не е необходимо да повтаряш, на всички ни стана ясно от първия път. И двамата с колегата сравняваме ръчката с автомата, като в случая автомата е по-надежден. Сам си направи извода в случая, колко е смотан Айсина и как се троши от Nm.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #38
                  pplk написа:
                  Колега, кое от това не разбра?
                  Разбрах, но си спомни и това , което е отговор към теб.
                  BO написа:
                  ...Разликата съм я чел някъде из сервизните ръководства по спомен и за това съм я запСлагат двигател от 400Нм, и кутия от 560Нм. А не като Фиат. 400Нм двигател и 400Нм кутия.Даже конкретно при Фиат, абсолютно всички модели кутии са точно 1:1 с ръба на проектирането на двигателя. Луда работа. За това при Фиат това ми е омразно нещо. Как веднъж не сложиха хубава кутия, като след 10 години експлоатация още да се радваш не превключването...
                  Някак си не стана ясно, че търся артументи ’ЗА’, а не ’ПРОТИВ’. Просто, събирам мнения с цел - добиване на обективно становище.
                  Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                  Коментар


                    #39
                    Колега, вече ти писах, че в нета има достатъчно информация за проблемите на кутията и никъде не се споменава за проблем с торка. Ремапнати автомати има стотици и не съм чел някой да е счупил кутия от това. Моята е мапната от две години на 440Nm и работи като нова. Както ти написа ВО, проблемите са от ненавременно обслужване. Гарантирам ти, че максималния торк за 1,9 е 400, а за 2,4 е 440Nm., като се говори и за 40- 50% допълнителна презастраховка, според различните източници.БТВ. Дължа на ВО едно извинение.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #40
                      pplk написа:
                      Колега, вече ти писах, че в нета има достатъчно информация за проблемите на кутията и никъде не се споменава за проблем с торка. Ремапнати автомати има стотици и не съм чел някой да е счупил кутия от това. Моята е мапната от две години на 440Nm и работи като нова. Както ти написа ВО, проблемите са от ненавременно обслужване. Гарантирам ти, че максималния торк за 1,9 е 400, а за 2,4 е 440Nm., като се говори и за 40- 50% допълнителна презастраховка, според различните източници.БТВ. Дължа на ВО едно извинение.
                      Ето това е важно, че Ти имаш практически тест на 440 Nm. Остава да споделиш, къде направи промените и какво включваха Те.
                      Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                      Коментар


                        #41
                        Той има практически тест, но от да кажем година. Колко ще изкара обаче не се знае.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          То тва е божа работа-с ремап или без, все тая. :D Това, което съм изчел из чуждите тунинг форуми, е че си мапват колите на 480Nm без проблеми. До сега не съм попадал на някой изревал, което не изключва вероятността да има и такива.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #43
                            emzo написа:
                            Той има практически тест, но от да кажем година. Колко ще изкара обаче не се знае.
                            Е, аз няма да я карам 10 години, нито ще я газя на 440 Nm постоянно. 1-2 години не са лош тест. Ако високият въртящ момент просто износва повече фрикционите не е проблем, защото няма да го ползваш постоянно, ако прави други необратими поразии, това е проблем.
                            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                            Коментар


                              #44
                              Тука има полезна тема със симптомите и от какво най-често са причинени. http://clubvolvo.ru/showthread.php?t=67030На руски е темата, но предполагам, че повечето от вас го разбират. Става въпрос за Волво, но кутията е същата. Както и Бо е споменал, от това което съм изчел основно се разваля от дълга несмяна на маслото, но също така проблем е и не достатъчно доброто изпълнение на охлаждането на кутията.
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                #45
                                noriaga написа:
                                Тука има полезна тема със симптомите и от какво най-често са причинени. http://clubvolvo.ru/showthread.php?t=67030На руски е темата, но предполагам, че повечето от вас го разбират. Става въпрос за Волво, но кутията е същата. Както и Бо е споменал, от това което съм изчел основно се разваля от дълга несмяна на маслото, но също така проблем е и не достатъчно доброто изпълнение на охлаждането на кутията.
                                Накои производители си я поръчвали с 1 - 2 литра повече масло или си правели собствен корпус, не го запоних точно.
                                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                                Коментар

                                Working...
                                X