Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомати Aisin

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    От де да знам, но предполагам, че на 6-та. Като карам не включвам на ръчен режим, за да видя, на коя скорост съм. :D
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #62
      Аз на 200км съм натискал на кикдаулн, и ми връща на 5та.
      FIAT Croma 1.9Mjet 194Hp

      Коментар


        #63
        Здравейте,
        малко да пораздвижа темата... значи карам от повече от половин година 1.9 mJet 150hp Croma с автомат, искам да попитам някой неща свързани с автоматичните кутия.
        На 152000км на километраж е, а в MES в Engine ECU дават 260000+ км. Скоро ще сменя маслото в кутията с инструкциите в eLearn за смяна на маслото (а не за проверката и евентуално доливане). Смятам, че маслото в скоростната кутия не е проверявано никога и доливано (според информацията, която имам за предишния собственик)
        Също така и мисля, че досега нямам проблем със скоростната кутия, на загряла нямам проблеми със смяната на скоростите, единствено съм забелязвал на студеното време сега зимата докато е студена сменя на по-високи обороти и малко по-твърдо....

        Друг въпрос имам охлаждането на скоростната кутия е от водния радиатор нали? Как са го реализирали в колата антифриз ли влиза в кутията или маслото от скоростната кутия минава през радиатора на колата (може би този въпрос е малко смешен и тъп от моя страна но не мога да разбера)

        И другото питане ми е как мога да обновя софтуера на скоростната кутия, намерих информация за ECU flasher-и с които да чета и записвам на двигателя ECU дали със същият интерфейс може да се чете и ECU на скоростите и т.н
        И евентуално от къде се намират remap файлове или те се променят индивидуално за всяка кола.... (този въпрос ме дерзае понеже си личи на моята кола че е премахнат (избушен) DPF филтъра, сигурно е и запушен EGR клапана, може някой да помогне от вас със информация кое как да проверя по ECU-то


        Благодаря предварително!
        99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

        Коментар


          #64
          marshal_t написа: Преглед на мнението
          З

          Друг въпрос имам охлаждането на скоростната кутия е от водния радиатор нали?
          Не, разбира се.
          Охлаждането на кутията си е с отделен радиатор (или оребрена тръба), който се намира някъде пред водния и фреоновия.
          Не знам как е на Кромата, но на Тезиса отпред са 3 радиатора - воден, на климатика, на кутията и интеркулера.
          Относно ECUто не мога да кажа със сигурност, но по аналогия с това на двигателя - не става с кабела, с който четеш и чистиш грешки.

          Коментар


            #65
            Immortal написа: Преглед на мнението
            Не, разбира се.
            Охлаждането на кутията си е с отделен радиатор (или оребрена тръба), който се намира някъде пред водния и фреоновия.
            Не знам как е на Кромата, но на Тезиса отпред са 3 радиатора - воден, на климатика, на кутията и интеркулера.
            Относно ECUто не мога да кажа със сигурност, но по аналогия с това на двигателя - не става с кабела, с който четеш и чистиш грешки.
            Да не би да има в предвид колегата охлаждането да е посредством топлообменник, който да е закачен към големия воден кръг на колата ? Примерно при мен на Е61 и на Тезис 3.2 230 до колкото знам е с такъв, а не отделен радиатор отпред при другите.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #66
              Immortal написа: Преглед на мнението
              Не, разбира се.
              В неговия случай, да.
              При 1.9 охлаждане и топлене се постига чрез водния радиатор (антифриз-масло).
              При 2.4 е с отделен, външен - масло-въздух.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #67
                В неговия случай, да.
                При 1.9 охлаждане и топлене се постига чрез водния радиатор (антифриз-масло).
                При 2.4 е с отделен, външен - масло-въздух.
                Колега благодаря за компетентния отговор... (смисъл за конкретната кола)
                Когато имам време и ще се завра под колата и ще разгледам как са го реализирали и дали няма някой теч на антифриз (или масло от скоростната кутия)... А как са го измислили италианците то така не се ли меши антифриз с маслото от скоростите? Според ePER за автоматичните кутии за версия 1.9 е различен водния радиатор, това значи ли че в самият радиатор има магистрала в която тече само масло от скоростите? Според мен така е реализирана ситуацията с охлаждането...

                Благодаря за информацията
                99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

                Коментар


                  #68
                  marshal_t написа: Преглед на мнението
                  Колега благодаря за компетентния отговор... (смисъл за конкретната кола)
                  Когато имам време и ще се завра под колата и ще разгледам как са го реализирали и дали няма някой теч на антифриз (или масло от скоростната кутия)... А как са го измислили италианците то така не се ли меши антифриз с маслото от скоростите? Според ePER за автоматичните кутии за версия 1.9 е различен водния радиатор, това значи ли че в самият радиатор има магистрала в която тече само масло от скоростите? Според мен така е реализирана ситуацията с охлаждането...

                  Благодаря за информацията
                  Във водния радиатор има топлообменник, който държи разделени антифриза и маслото. И обикновено като се спука и се стига до фира на скоростната кутия.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар

                  Working...
                  X