Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От барабанна спирачка към дискова.. как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От барабанна спирачка към дискова.. как?

    Колеги иска ми се да сложа на Бравата дискове отзад. Може ли малко пояснения от каква кола може и как става преправянето? Колата е 1.6 1998г. без ABS. Благодаря предварително!

    #2
    Фиат Купе, Браво 2.0 20в, Мареа 2.4 td, 2.4jtd и 2.0 20в , алфа 145/146 .
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Иделно. А сега остава и да разбера как става номера и ще започна интервенцията

      Коментар


        #4
        Трябват:- спирачни апарати с планките и болтове за закрепване-предпазните ламарини-шайбата между главината и шенкела (която е с различна дебелина от тази която е на твоята кола в момента)-спирачни маркучи,тръбички и планки за тях-жила за ръчна с дискови спирачки планки за закрепване.От твоята кола остават главините,ако има ABS на планките за дисковите апарати трябва да има отвор за датчика.Дисковете са плътни 240 mm.
        Маренго 1.9Jtd-110 2002

        Коментар


          #5
          Re: От барабанна спирачка към дискова.. как?

          yo_brava написа:
          Колеги иска ми се да сложа на Бравата дискове отзад. Може ли малко пояснения от каква кола може и как става преправянето? Колата е 1.6 1998г. без ABS. Благодаря предварително!
          Колега, кефи те да си еб*ш душата ли? Колко да върви това 1.6, че да ти трябват дискови спирачки отзад? Или постоянно караш с 5 човека и пълен багажник по баир надолу. Единствените +-ове ще са визия и ... ми май няма друго. Разходите ще са големи... ама ти си знаеш най-добре. Преди карах Мултипла с барабани отзад, сега карам Мултипла с дискове отзад. Разлика в спирането няма. На дисковете накладките са по-скъпи, апаратите са по-сложни и по-скъпи като се наложи да ги сменяш. Но както казах, ти си знаеш най-добре.Успех!
          Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

          Коментар


            #6
            Барабана пред диск няма друго предимство освен да се връткаш с ръчна спирачка. А и ако не си проверил цени барабаните са в пъти по-скъпи от задните дискове специално за Браво/Мареа/Купе. Цените за конверсия от барабан към диск съвсем не са високи както преди години, а това колко вървяла колата - ми 1.6 сток прави 190-200км/ч , колата си иска адекватни спирачки,поне стаднартно са слаби спирачките. Поне по мое мнение една конверсия с дискове отзад и вентилирани дискове 257х20мм отпред с апарати и хубави накладки правят спирането много по-добро и издръжливо на дълги цикли на спиране без охлаждане.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              [quote="pi4_s_bravo"]Барабана пред диск няма друго предимство освен да се връткаш с ръчна спирачка. А и ако не си проверил цени барабаните са в пъти по-скъпи от задните дискове специално за Браво/Мареа/Купе. Цените за конверсия от барабан към диск съвсем не са високи както преди години, а това колко вървяла колата - ми 1.6 сток прави 190-200км/ч , колата си иска адекватни спирачки,поне стаднартно са слаби спирачките. Поне по мое мнение една конверсия с дискове отзад и вентилирани дискове 257х20мм отпред с апарати и хубави накладки правят спирането много по-добро и издръжливо на дълги цикли на спиране без охлаждане.[/qА прочете ли, че на колегата Брвата дори няма АБС. Ама аз не разбирам, както кажете...
              Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

              Коментар


                #8
                Признавам че визията ме дърпа много и затова се навих за дискове. Но също ме навежда мисълта че вече всички коли са с дискове отзад. Значи ще да е по-добро спирането. Искам да имам добри спирачки това е.

                Коментар


                  #9
                  [quote="SDLW"]
                  pi4_s_bravo написа:
                  Барабана пред диск няма друго предимство освен да се връткаш с ръчна спирачка. А и ако не си проверил цени барабаните са в пъти по-скъпи от задните дискове специално за Браво/Мареа/Купе. Цените за конверсия от барабан към диск съвсем не са високи както преди години, а това колко вървяла колата - ми 1.6 сток прави 190-200км/ч , колата си иска адекватни спирачки,поне стаднартно са слаби спирачките. Поне по мое мнение една конверсия с дискове отзад и вентилирани дискове 257х20мм отпред с апарати и хубави накладки правят спирането много по-добро и издръжливо на дълги цикли на спиране без охлаждане.[/qА прочете ли, че на колегата Брвата дори няма АБС. Ама аз не разбирам, както кажете...
                  Е и какво като няма АБС , и на Бравото ми и на Мареата съм сложил въпросната комбинация вентилирани 257х20 отпред , и дискове отзад , и двете нямат АБС. Не ти схванах иначе идеята,като няма АБС колата няма нужда от по-добри спирачки ли?!
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Едно време от Алфа взимаха части за тая конверсия.Относно ползите...ако не е нещо два тона или поне 150 коня, дисковете отзад нямат никакъв смисъл. На нормална кола задни челюсти се сменят веднъж на 3-4 комплекта предни. Малко натоварване, което при дискове е сигурна рецепта за постоянни проблеми с ръждиви дискове и блокирали апарати. Не е защото са лоши или сиситемата е калпава...просто не сработват достатъчно често, за да се самопочистват. Това е причината да не ги слагат, макар дисковата система да е значително по-евтина и по-проста от барабанната.

                    Коментар


                      #11
                      И ще се вкараш в един филм с обезвъздушаване, запекли/неразвиващи се тръбички, та ще проклинаш...За да имаш добри спирачки, просто си сложи хубава марка накладки и предни дискове.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #13
                          Salvador написа:
                          Едно време от Алфа взимаха части за тая конверсия.Относно ползите...ако не е нещо два тона или поне 150 коня, дисковете отзад нямат никакъв смисъл. На нормална кола задни челюсти се сменят веднъж на 3-4 комплекта предни. Малко натоварване, което при дискове е сигурна рецепта за постоянни проблеми с ръждиви дискове и блокирали апарати. Не е защото са лоши или сиситемата е калпава...просто не сработват достатъчно често, за да се самопочистват. Това е причината да не ги слагат, макар дисковата система да е значително по-евтина и по-проста от барабанната.
                          Грешиш колега. Аз като сложих на мойто типо, което си е с кантар мога да кажа, че дори и при нормално каране дисковете си работеха и спирането се подобри осезаемо, въпреки че бях вече с 257 вентилирани отпред! Филма не е малък, но ако е само заради визуалния ефект няма смисъл!!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар

                          Working...
                          X