Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти на Брава 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    моето Браво е с електронен педал на газта
    Това е за версията 80 кс, там управлението е изцяло от компютъра чрез "моторчето за празен ход", докато тук си има жило от педала до дроселната клапа.

    "и без да я палиш, гледай дали при плавно натискане на педала на газта, отчитането за положението на дроселната клапа също е плавно, има ли пропадания или резки скокове, визуално най-лесно ще е ако стартираш лог файл на този параметър."
    Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

    Коментар


      #32
      някакво развитие по проблема???
      мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

      Коментар


        #33
        Направих адаптацията още няколко пъти, покарах я няколко дена. Положението вече може да се понася при 6градуса външна температура ми запали на 2000 и лед три четири секунди паднаха на 1200. По време на движение от време на време като я пусна на свободна пак ми вдига около 1500-2000, но зсега ще е така. Каквото и развитие да има ще пиша тук, явно и други хора имат подобен проблем. Отворен съм към идеи.
        Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

        Коментар


          #34
          a4o1000 разгледах и чуждестранни форуми и попаднах на тема с подобен проблем, не съм се интересувал много, но там проблема го бяха решили с подлагане на шайби между тпс-а и дросела. Така направих и при мен и вече една седмица си пали на 1200 оборота загрява и ги държи нормални 850-860. Явно има някакво износване на някой детайл и се получава по-силно триене което електромоторчето не може да преодолее. Пробвай и кажи дали и при теб ще се оправи .
          мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

          Коментар


            #35
            Явно сме прочели един и същ форум, колегата nicko също каза за шайбите, сложих ги нямаше подобрение от тях. Даже първо сложих по една шайба после по две.. А ти си направи адаптация след като ги сложи нали ?
            Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

            Коментар


              #36
              Първо мап сензора мери само налягане. Според мен тая кола не и стига въздуха по някаква причина. Другата причина може да са пистите на тпс-а
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #37
                Не съм правил адаптация. Взе да си пали като нормална кола 1200 оборота на студено и си ги сваля до нормални като загрее. Пробвал съм с друг ТПС и друг мап и промяна нямаше преди това (имам комшия със същия варел и сме сменяли доста датчици за експеримент )
                мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                Коментар


                  #38
                  Тази вечер сложих друг стъпков мотор, използван. Няма промяна, работи си пак със високите обороти. Същите симптоми, същата болест. Мисля по някакъв начин да проверя МАП-а дали работи какво трябва, защото като му откача буксата оборотите веднага спадат, само че мотора почва да се тресе леко, което е нормално. Убеден съм, че това което ме мъчи е някаква пълна простотия, но докато я намеря .. .. ..

                  П.С.
                  Мисля, че второто моторче ако е скапано ще работи поне по малко по различен начин (още по-високи обороти, гаснене или изобщо да не пали). Така че вече изключвам проблема да е там.
                  Последна редакция от a4o1000; 02.11.2016, 22:32.
                  Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                  Коментар


                    #39
                    Пробвах с друг МАП - пак няма разлика
                    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                    Коментар


                      #40
                      Добави шайбите, ама по-дебели и пръсни контактен спрей в буксата на еку-то.
                      мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                      Коментар


                        #41
                        Няма оправия.
                        Някой може ли да ми предложи свестен сервиз във Варна ?
                        Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                        Коментар


                          #42
                          Оправих си проблема, като навих изолирбанд по целия маркуч за вакума на сервото, смених всички скоби по всмукателната система със нови, и затегнах стъпковия мотор на дросела след като го свалих(а не на място като преди), няма никакви шайби... Пали си на 1000 оборота и си падат оборотите нормално, в движение на празен ход държи 1200, ама това мисля че е защото нямам катализатор и оттам да се бърка нещ.
                          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                          Коментар


                            #43
                            В движение е напълно нормално да си вдигне оборотите
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #44
                              a4o1000 написа: Преглед на мнението
                              Оправих си проблема, като навих изолирбанд по целия маркуч за вакума на сервото.........
                              Къде се намира този маркуч?
                              Прикачени файлове
                              Последна редакция от riewsofia; 25.02.2019, 16:46.
                              Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

                              Коментар

                              Working...
                              X