Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стартиране на Marea JTD_105 след престой от 5 години

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стартиране на Marea JTD_105 след престой от 5 години

    Здравейте, колеги!Както се разбира от заглавието на темата, наложи се да пускаме в движение такава Марея.Първото нещо, което ще направим, е да сменим маслото. Сменял съм масло, но на 1.6 мотор. На JTD не знам как става, чувал съм че масления филтър се обезвъздушава? Ще ви помоля да ми обясните как става, за какво да се внимава при смяната, както и ако има някакви други особености при стартирането на двигателя след толкова години престой.Благодаря предварително!
    Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

    FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

    #2
    Колега, трябва да се развърти двигателя на ръка, проверка на маркучи, кабели на свещи и т.н. Съединителя може да е залепнал. Ако успеш да я запалиш я остави да поработи поне час през това време ще се покажат проблемите. Това е моето некомпетентно мнение. Нека оставя другото на по-разбиращите. Успех!
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    Коментар


      #3
      Скоро гледах пускане на кола, която дълго е престоявала без да е палена. Свалиха капака на клапаните и обмазаха всичко с нафта, вкараха нафта и в цилиндрите, както колегата каза, първоначално развъртяха двигателя на ръка, за да подкачи маслената помпа маслото /тук не съм сигурен дали не изляха старото, за да налеят нафта, за да го развъртят на ръка, след което изливане и смяна масло/ и тогава вече може да се пали.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Масленият филтър си се сменя като на всяка кола. Няма особенности. Относно паленето:Сменете маслото, маслен, въздушен, горивен филтър. Няма да е лошо преди това да отворите резервоара от към помпата и да проверите за утаена нафта. При нужда изчистете и сипете нова. Проверете ремъците, кабели, водни съединения.Вдигате предното колело на крик( подпирате добре с трупчета) след новото масло и включвате 5-та. Въртите колелото на ръка, за да може да качи масло навсякъде. Преди да палите въртите 3-4 пъти на контакт за по 10 сек. За да се обезвъздуши горивният филтър. След стартиране на мотора оставяте да работи на място като следите за течове и др необичайни неща.В последствие ще си проличи как са съединител, спирачки и т.н.
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          Абе и съединителя и спирачките ще са залепнали ама айде.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар

          Working...
          X