Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акумулатор за Multipla 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акумулатор за Multipla 1.9 JTD

    Здравейте, колеги ! Ще се наложи май да сменям акумулатора на Мултипла-то, че започна все по-тежко да върти. Сега го свалих да го позаредя малко и много се учудих като видях 60Ah Starline S. Очаквах поне 70Ah капацитет за тоя дизелов двигател. Премерих размерите на мястото за акумулатор. Оказва се, че може да се побере максимум корпус с ширина 245мм. Сега се разтърсих из онлайн магазините, обаче с тая ширина са максимум 62Ah. Искам да попитам, наистина ли е предвидено да работи тоя мотор с 60Ah акумулатор ? И ако може някакъв съвет да ми дадете какъв акумулатор да взема. Преди съм карал Форд дизел цели 6г с акумулатор Exide 75Аh и бях супер доволен. Това беше просто страхотен акумулатор. Но сега май няма да мога да вместя такъв, защото с тоя капацитет са все 278mm в ширина. Измерих и зарядното напрежение на празен ход, вдига почти 14V в ненатоварено състояние. Не се сетих да включа фаровете и парното, за да видя колко ще падне. Ама ще го измеря под товар като монтирам обратно акумулатора. Има някакъв Banner Unibull, който е 69Ah и ще се събере на габарити, тия читави ли са. Гледам, че не е от най-евтините:http://akumulatori.bg/148/Product/48...ni%20Bull#info
    Dacia Duster 1.6 4WD

    #2
    Каталожно наистина за този двг. дават 63AhВземи си един BOSCH S5 - предполагам че с отстъпки ще излезе като този дето гледаш.Параметрите са му:Акумулатор 63Ah/610A (десен +) 242x175x190
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    Коментар


      #3
      Exide 77 Ah Premium
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #4
        Flow написа:
        Exide 77 Ah Premium
        Ти май не четеш какво е написал колегата че може да се побере мах. 245мм !Exide 77 Ah Premium е 278x175x190
        LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
        LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
        LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
        Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
        Grande Punto 1.2 LPG

        Коментар


          #5
          Flow написа:
          Exide 77 Ah Premium
          И аз искам EXIDE над 70Ah, колега, ама ще стърчи извън мястото за акумулатора. Пък не обичам да побългарявам чак толкова. Щом инженерите на Ботуша са предвидили 63Ah, значи е достатъчен. Макар че те там нямат много много зима, ама карай . През 2004г ходихме да вземаме от Италия спасителния кораб "Протео", подарък за нашите ВМС от италианската страна. И като ги питахме за електрически подгрев на водата и маслото за главни двигатели, ни гледаха като изтребители. Казаха хората "Тука зимата под нулата не пада температурата". :D Междудругото "Протео" е с главни двигатели FIAT 30-12 RSS. Четиритактови, дизелови, 12-цилиндрови, V-образни, с два турбокомпресора и мощност над 2500 к.с. на двигател, произведени в Grandi Motori-Trieste. Демек си пада малко форумен кораб :D .
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            mitaka_71: Грешката е в колегата, че не може да обясни какво търси, това широчина и дължина не е едно и също. В 245мм ширина бая акумулатори ще влезят.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              mitaka_71: Грешката е в колегата, че не може да обясни какво търси, това широчина и дължина не е едно и също. В 245мм ширина бая акумулатори ще влезят.
              Мисля че се подразбира и всеки ще го разбере!
              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
              Grande Punto 1.2 LPG

              Коментар


                #8
                Re: Акумулатор за Multipla 1.9 JTD

                DJPOPA написа:
                Здравейте, колеги ! Ще се наложи май да сменям акумулатора на Мултипла-то, че започна все по-тежко да върти. Сега го свалих да го позаредя малко и много се учудих като видях 60Ah Starline S. Очаквах поне 70Ah капацитет за тоя дизелов двигател. Премерих размерите на мястото за акумулатор. Оказва се, че може да се побере максимум корпус с ширина 245мм. Сега се разтърсих из онлайн магазините, обаче с тая ширина са максимум 62Ah. Искам да попитам, наистина ли е предвидено да работи тоя мотор с 60Ah акумулатор ? И ако може някакъв съвет да ми дадете какъв акумулатор да взема. Преди съм карал Форд дизел цели 6г с акумулатор Exide 75Аh и бях супер доволен. Това беше просто страхотен акумулатор. Но сега май няма да мога да вместя такъв, защото с тоя капацитет са все 278mm в ширина. Измерих и зарядното напрежение на празен ход, вдига почти 14V в ненатоварено състояние. Не се сетих да включа фаровете и парното, за да видя колко ще падне. Ама ще го измеря под товар като монтирам обратно акумулатора. Има някакъв Banner Unibull, който е 69Ah и ще се събере на габарити, тия читави ли са. Гледам, че не е от най-евтините:http://akumulatori.bg/148/Product/48...ni%20Bull#info
                Аз ползвам посочения от Митака S5 63/610 на JTD-то вече втора година и са доволен за сега. А иначе посочения Banner е с по-нисък стартов ток, до колкото забелязах.p.s. оказва се че сте колеги с Брат ми...
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  Колеги, благодаря за предложенията ! Спирам се на тези двата за момента:Exide Premuim 64AH 640A - 148,90лв в акумулатор.netBOSCH SILVER S5 63AH 610A - 156,90лв в maxcar.bgЕXIDE е с по-голям пусков ток 640А, срещу 610А на BOSCH. Плюс това е по-евтин, а марката от опит я знам, че е желязна. Даже в момента карам с EXIDE на Пунтото. Но не изключвам и BOSCH, особено ако успея да го намеря на по-прилична цена от EXIDE. И двата са хубави и ще свършват работа, остава да видя на какви цени може да ги намеря, защото тия нещо никак не ми харесват . На Пунтото го взех при 155лв цена в магазина, на 115лв през един приятел с автосервиз. Е и една бира за черпня.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    mitaka_71 написа:
                    Flow написа:
                    Exide 77 Ah Premium
                    Ти май не четеш какво е написал колегата че може да се побере мах. 245мм !Exide 77 Ah Premium е 278x175x190
                    Има нещо такова:D, но тогава нека да е някакъв Exide и колегата мн. правилно се е насочил към - "Exide Premuim 64AH 640A"
                    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                    Коментар


                      #11
                      DJPOPA написа:
                      Колеги, благодаря за предложенията ! Спирам се на тези двата за момента:Exide Premuim 64AH 640A - 148,90лв в акумулатор.netBOSCH SILVER S5 63AH 610A - 156,90лв в maxcar.bgЕXIDE е с по-голям пусков ток 640А, срещу 610А на BOSCH. Плюс това е по-евтин, а марката от опит я знам, че е желязна. Даже в момента карам с EXIDE на Пунтото. Но не изключвам и BOSCH, особено ако успея да го намеря на по-прилична цена от EXIDE. И двата са хубави и ще свършват работа, остава да видя на какви цени може да ги намеря, защото тия нещо никак не ми харесват . На Пунтото го взех при 155лв цена в магазина, на 115лв през един приятел с автосервиз. Е и една бира за черпня.
                      Вземай EXIDE и не го мисли, имам точно такъв на едно Фиорино вече 6-та година върти като луд.

                      Коментар


                        #12
                        S4 в Практикер е около 130 лв, ако имаш път, погледни ги. 60 или 61 ач беше. С s4 съм на алфата от 4 години, с него си беше и никво замисляне във всякакви студове.
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, купих акумулатор, монтирах си го и си измерих заряда под пълен товар. Вече е тип-топ Мултипла-то в това отношение поне. Купих EXIDE PREMIUM 64Ah 640А. Ако някой ще купува акумулатор скоро и се интересува, цената в сайта, който съм посочил по-горе, си е много добра. И доставката им е безплатна по куриер. Тоя модел е почти 200лв в магазина. И дори с отстъпката през сервиза на моя авер, пак излезе 133лв, с почерпката 140лв всичко на всичко. Общо взето танто за кукуриго, можеше и да не си гърмя патроните за 7-8лв. Благодаря на всички за помощта !
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар

                          Working...
                          X