Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задните дръжки на вратите на крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задните дръжки на вратите на крома

    Здравейте , колеги!Моля за помощ ,знам че дръжките на вратите са едно от слабите места на кромата, от днес не мога да отворя от отвън двете задни врати, да отбележа ,че едната спря да се отваря преди 3 месеца.Свалял съм я , не можах да намеря нещо счупено, отново поставяне, няколко отваряния и пак се поврежда.Сега и двете като не се отварят ,става много неудобно, а може и предните да се развалят...До колкото разбирам оттук-оттам има едно палче ,което се износва и се изважда от механизма (тази информация може и да е грешна).Има ли "лек" проблема, моля за съвети, предложения и мнения?
    1.9 16v multijet manual gearbox

    #2
    Да, чупи се едно палче на дръжката, която е ПЛАСТМАСОВА, по дяволите! На гледане не личи да е счупено. То си остава там, но просто дръжката не го задвижва.Моята така я купих, но вече я смених и сега всичко е ОК.Намират се втора употреба, но за да си сигурен кое точно е счупеното, трябва да разглобиш дръжката. Щото е от две части - самата дръжка (на нея ѝ се чупи палчето), вътрешния механизъм (там се чупят много работи - всичко е пластмасово), отделно бравата, отделно жилото... Аз малко идиотски първо си мислех, че е от бравата, купих нея, после цялата дръжка с вътрешния механизъм... и така ми излезе 120 лв цялата работа. Сега имам резервни брава и вътрешен механизъм на дръжката.Изключително идиотско техническо решение за иначе кола с претенции за висок клас. Много сложен механизъм само за да дръпне едно жило. И всичко от гадна пластмаса.

    Коментар


      #3
      Ето решението.

      Коментар


        #4
        Виж и тази тема, колега - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...6#1343456.На мен шофьорската врата заяжда леко (така я купих колата), но съм и хванал цаката. Забелязал съм, че лятото като я напече много слънцето заяжда повече, явно омекват вътре тия пластмаси. Исках да я сменя преди зимата, ама тия в сервиза много несериозни излязоха, а сам нещо не ми се занимаваше, но ще я сменям рано или късно, че е дразнещо.
        Fiat Croma 1.9 16V MJet

        Коментар


          #5
          Благодаря ви за инфото! Ще пробвам първо решението като в посочената тема горе, с цел за по-дълготраен ефект иначе най-лесно е да ги поръчам от някъде и след някой месец пак да се строшат...
          1.9 16v multijet manual gearbox

          Коментар

          Working...
          X