Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бавни чистачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бавни чистачки

    Имам един проблем с чистачките който се проявява главно като е по студено.Първите няколко движения на чистачките са доста бавни и мудни. Веднъж дори спряха, и трябваше да ги побутна за да тръгнат.Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да каже къде е бил дефекта при него. Двигател, осички, шарнири на рамената, да съм подготвен теоритично преди да го разхвърлям всичко.То на пролет живот и здраве ще го ревизирам целият механизъм. но до тогава ако може да закрепя положението набързо с някоя лека манипулация ще е добре, че зимата не ми се разхвърля много много.Поздрави.
    Bravo JTD 105 '98

    #2
    Сваляш рамената, ластмасовата кора, сваляш цялата механика, почистваш, смазваш и сглобяваш. Няма по-лесен начин според мен.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      NikMar написа:
      Сваляш рамената, ластмасовата кора, сваляш цялата механика, почистваш, смазваш и сглобяваш. Няма по-лесен начин според мен.
      мда и провери коничната предавка да не бастисана от напъването
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        На моето Пунто ми прави такива номера от лагера на моторчето, два пъти го сменям кара по 3-4 месеца и..... стара песен на нов глас.При мен има и бучене.
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар


          #5
          Papi___ написа:
          На моето Пунто ми прави такива номера от лагера на моторчето, два пъти го сменям кара по 3-4 месеца и..... стара песен на нов глас.При мен има и бучене.
          Когато имах Пунто и аз сменях лагер, предлагаха ми марков за 5-6 лв. и китайче за 0.80 ст, познайте какво сложих? Комшията на който го продадох си отиде, бог да го прости, а сега внукът му го кара, не е ставало дума за проблем в чистачките.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            NikMar написа:
            Papi___ написа:
            На моето Пунто ми прави такива номера от лагера на моторчето, два пъти го сменям кара по 3-4 месеца и..... стара песен на нов глас.При мен има и бучене.
            Когато имах Пунто и аз сменях лагер, предлагаха ми марков за 5-6 лв. и китайче за 0.80 ст, познайте какво сложих? Комшията на който го продадох си отиде, бог да го прости, а сега внукът му го кара, не е ставало дума за проблем в чистачките.
            Е то всичката вода се събира при това моторче и не е обезопасено.... италианска работа
            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

            Коментар


              #7
              Работата е оправена.Проблема се оказа в оста на червячното колело. При Бравото няма лагер а е някъква втулка в която лагерува колелото. Там беше много клеясало, едва се въртеше и много трудно излезе.Чудно е защо е толкова клеясало при положение че точно тям няма никъква вода. То гледа надолу и има и защитен кожух от горната страна.Изчистих оста и втулката и я смазах с грес. Същото последва и осите на чистачките - те не бяха толкова зле, но така и така са свалени и тях ги обработих.Смазах и шарнирчетата дето въртят рамената за всеки случай.Който иска да прави подобни занимавки преди да разглоби палеца който се завива на оста на двигателя да бележи точната му позиция спрямо самата ос.Доста време отделих докато накарам механизъма да спира точно в долната мъртва точка.Сега чистачките се въртят по бъзо от вентилатора на радиатора.Ако ги гледаш свят може да ти се завие.Ефекта е поразителен.Тези дни и задната ще я последва същтата профилактика.
              Bravo JTD 105 '98

              Коментар


                #8
                Ако можеш качи снимки на цялата операция . Поне на задната като правиш благодаря предварително !
                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  За предната нямам снимки че всичко беше спешно и целият бях намазан.Гледам че си от Обеля, като се постопли оше малко ако искаш ще направим твойто, ти ще правиш снимки и после ще качим да има.Задната ще наснимам като почна да я правя.Поздрави.
                  Bravo JTD 105 '98

                  Коментар

                  Working...
                  X