Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Мареа 1,6?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Мареа 1,6?!

    Здравейте , колеги! Отдавна не съм писал из форума , въпреки ,че си го следя регулярно. Сега обаче имам повод за тази темичка ,малко да се сетя как беше тук хавата Та на въпроса. От известно време се оглеждам за "нов" автомобил и наскоро попаднах на две обяви ,които ми събудиха интереса. И двата фиата са мареа 1,6 с газова (доколкото виждам от снимките ,май и двете не са с инжекцион а обикновена, но там не му разбирам много) и изглеждат прилично. Не питам за конкретните коли ,затова и няма да давам линкове към обявите . Въпроса ми е по-скоро принципно за модела ,не за конкретна кола. Имал съм мареа ,дизелова обаче и въпроса с ходова част , интериор ,абе всичко относно купето ми е ясно до болка. И слабите страни и предимствата си ги знам. Но в бензинова не съм сядал дори . Та се питам има ли нещо специфично по 103 коньовия двигател ,за което трябва да се оглеждам или да имам едно наум. Здрави ли са по-принцип ,защото в момента карам една астричка и може да е развалина ,но двигателя е много дуракоустойчив. Точно такъв двигател ми трябва ,да държи на човешката глупост и изтезания. Не че ще го подлагам ,аз на някакви изпитания ,но никога не знаеш предишния собственик какъв любител на драг-а е бил и как я е карал на втора ,трета в лютеницата постоянно. Понася ли добре подобни изтезания този мотор . И разбира се как понася газифицирането. Чувал съм какви ли не истории ,че гърми ,че трещи ,че колекторите били пластмасови и т.н. Най-вече това ме интересува как стои въпроса с газта на тия коли. Понасят ли обикновена газова или трябва да е инжекция задължително? При обикновената газова на кола инжекцион ,пак ли се слага стандартния изпарител или е нещо по-различно. Какво представлява така наречената "плочка" ,за която често чета по обяви за коли. Чудя се и относно данъка ,в какви граници е... Знам ,че заради някакви 3 конски сили отива в големия данък ,но ориентировъчно колко е. Сумата сходна ли е с тази на 105 коня жтд или не е ? Ясно ,че в различните общини е различен ,но все пак. Бих се раздвал ако се намерят колеги да ми разяснят тези въпроси ,защото от две години не карам фиат ,но не знам каква е тая страст ,все ме влече обратно тая марка. Да не говоря ,че единствено в този форум съм срещал такава колегиалност и отзивчивост ,че и с колко готини хора се запознах покрай него. С кеф бих се върнал обратно в сектата ,ако си намеря читава количка.Темата е преместена.Модераторски екип fiat-bg.org
    ex.Мареа ТД100

    #2
    Като човек следящ форума от години сигурно си събрал много мнения за 1,6 . Странно е защо пускаш подобна тема. Като цяло го водят най-дурако устойчивия двигател на серията, стария е с метални колектори и носи обикновена газ, а новия след 99г. е с платмаса и си трябва газ инжекцион. Ама то не е ли време за някой по-нов модел на марката - Стило, Крома ? Читава Марея на тези години съм видял само на един майстор от Дебелец, ама читава та чак те кефи колко е лъскава, но повечето са били работни коне
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Ванка ,за бензиновите фиати почти не съм чел нищо тук. Просто допреди години дума не исках да чувам за бензин То и сега пак ми се кара дизелче ,ама колкото и икономия да дава ,на газ е друго. Затова и нямам точна представа за бензиновите. Виж например ,това че пластмасовите колектори са след 99-та ми е полезно , изобщо не го знаех. Всмисъл ,знаех ,че има и с пластмасови и с метални ,но на какъв принцип са монтирани идея нямах. Прав си ,че по принцип Мареата си е вече старичка ,но няма кинта за по-нова. Другия ми вариант е астра ,но там искам точно определен двигател ,а те са леко дефицит ,има ги ,но са определена серия от 98 до 2000-та година. А дали ще е 97-ма или 98-ма или 99-та кой знае каква разлика не е. А за екотеци не ща и да чувам ,искам да си сменям все пак от време на време маслото ,не да издухвам през ауспуха Колкото до Крома или Стило... гледах такива ,но и двете май няма как да стане. Кромата ми идва скъпичка вече ,а бензиново Стило комби ,което да си струва не видях. ЖТД-та има ,но аз търся бензинка. Та затова и се замислих пак за Мареа. На мен ми стига да има живот в двигателя и да не е облъскана . Това ,че може да и пада лака някъде ,не ме дразни...поне не и много Не държа да е излъскана ,а да е здрава и поддържана. И разбира се ,да и работи всичко ,че тоя номер "има климатик ,ама не съм го пълнил" съм го играл Пък и не е само климатика ,редица други екстри ,ми ги пишат ,като налични ,но не са работили откак е минала отсам Калотина Най-важно е двигателя да е в ред и да и работи всичко , някой друг носач ако има за смяна или биалетка ще го преживея. То е ясно ,че особено след тия коловози миналия месец ,може да се очаква нещо по окачването да е дало фира. И все пак ако излезе добро бензиново Стило комби ,не бих го мислил много. Макар ,че май тия старите Браво ,Брава ,Мареа излязоха по-сполучливи от Стило
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        При положение, че търсиш максимална икономия, отнасяй такава с метални колектори, преди 99’, че да нямаш разправии с газта.Не очаквай много откъм вървеж, особено ако е с обикновена газова, изпреварването извънградско е мудно в сравнение с дизела, който си карал, но бива.Остави това с бензиновото Стило
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.htmlето тук можеш да видиш за данъка, може да не е на 100% точно не съм сигурен, но ще добиеш представа. Моят със 113 коня беше 96лева. Тази плочка по е при мен представляваше едно парче метал кръгло, което се захваща за дросела, самата плочка си има щуцер, на който се слага маркуча от изпарителя и самата олочка по цялата си окръжност е надупчена равномерно, та това представлява вкарва газта в дросела. Щом 1.8 понася обикновена газова и 1.6 ще понася може би, ако е с метален колектор
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            paralesa написа:
            Другия ми вариант е астра ,но там искам точно определен двигател ,а те са леко дефицит ,има ги ,но са определена серия от 98 до 2000-та година.
            1.6 8V моно 75к.с., познах ли
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              Марийки дал господ, ето тази http://olx.bg/ad/fiat-mareya-1-6-16v...tml#c6c9fbd330 например ми хвана окото, газовия инжекцион си е по-добро от обикновена газ, само дето на километрите никой няма да повярва.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                van_dal написа:
                Като човек следящ форума от години сигурно си събрал много мнения за 1,6 . Странно е защо пускаш подобна тема. Като цяло го водят най-дурако устойчивия двигател на серията, стария е с метални колектори и носи обикновена газ, а новия след 99г. е с платмаса и си трябва газ инжекцион. Ама то не е ли време за някой по-нов модел на марката - Стило, Крома ? Читава Марея на тези години съм видял само на един майстор от Дебелец, ама читава та чак те кефи колко е лъскава, но повечето са били работни коне
                Soprry OFTOPICa Да не товориш за Галин
                M5kov написа:
                При положение, че търсиш максимална икономия, отнасяй такава с метални колектори, преди 99’, че да нямаш разправии с газта.Не очаквай много откъм вървеж, особено ако е с обикновена газова, изпреварването извънградско е мудно в сравнение с дизела, който си карал, но бива.Остави това с бензиновото Стило
                Що бе?
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  1.6 16V 103 кс е превъзходен двигател. Издържа всякакви извращения и вкарване в лютеницата.Търкалях Делта с тоя двигател . В момента все още се движи , и си върви екстра.На километраж е на 450 000Вярвай ми яко каране. Маслото е сменяно на 10 000 и в момента от смяна до смяна харчи по 500 мл.Ако не вкл. климатик Мареята ще има много добра динамика, и ще ти се стори стрела в сравнение с Опела.Като недостатък - Влизане в големия данък.В момента обмислям продажба на Дедрата си . 1,8 8 V 101 кс . комби Малък данък -20 лв , Доста по- куца от 1,6 16V , ама много здрава . Ако те интересува пиши на лични.

                  Коментар


                    #10
                    Моята е седан 1.8 16в 113 коня перфектен мотор имам я от 3 години по мотора нищо не е пипнато освен обслужването ремъци ролки водна помпа масла филтри мърка като коте и тегли като животно аз съм доволен сега за нова година се прибрах от Словения за 1000км ми издуха 100литра бензин с трима човека пълен багажник и пълно ремарке скорост 100 120 голям удобен автомобил поне за мен 98г е зех я на 190к сега е на 210к
                    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                    Коментар


                      #11
                      Моята направи година и половина при мен. Никакви оплаквания. Наближава и време за втора смяна на ангренаж. От най-последните произведени е, на следващия месец е спрян модела.Проблеми...се сещам за два, които ще оправя сега като се позатопли. Разтропа се стабилизиращата щанга отпред и някое гърне е тръгнало...ама не съм се завирал под колата да видя какъв точно е случая. Няма и да се завирам-при тая цена на части, направо взимам всичкия тръболяк нов и го карам на арабите да го монтират.Газ няма, не мисля и да слагам, та там не мога да ти дам съвет за тоя мотор конкретно. Не ми се разправя с газ, при положение, че карам 90% извънградско и разхода е към 6,5/100. Добра кола е, малко старичка вече като модел, но е масова, евтина, части бол. Класическото просто, евтино работно магаре. С нищо не блести, но няма и недостатъци.

                      Коментар


                        #12
                        Ще правя седма година с такава Мареа. По двигателя не съм правил нищо. Сменям маслото на 15-20 хил. км. и толкова. Проблем беше диференциала - беше останал без масло. Но от всичко, което прочетох и това, което ми казаха колеги е проблемен, особено ако обичаш да "изрязваш" на втора и трета. Правил съм профилактика на алтернатор и стартер, ама аз съм си виновен, щото влезнах в една дълбока вода. С пластмасови колектори съм, но нямам газ, така че там колегите ще кажат.Другото по окачването и купето предполагам, че си го знаеш.
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм с 1,6, но на брава.От януари 2007 я карам и не е отварян мотора, не е пипана и скоростна кутия. карам с 5в40.Окачване, бобина, инжектори, съединител, алтернатор,стартер- като цяло това е ремонтирано.Някой неща по повече от веднъж заради пробега. Мотора е много здрав, пъргав и приемлив разход на гориво.
                          Play Golf ,but not drive golf!!!
                          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                          Коментар


                            #14
                            мотора си е дуракоустойчив,но имай в предвид ,че е малко лаком

                            Коментар


                              #15
                              [quote="ivel"]мотора си е дуракоустойчив,но имай в предвид ,че е малко лаком[/quoteТочно.Според мен лакомията идва от кофти софтуер.Карам с обикновено агу,при металните колектори няма проблем,с пласмасовите има гадна адаптация,и евентуално пръснати колектори,но с хубави кихалки проблема се решава.Не знам как е с ги.При последната грешка адаптация времената на пр. ход от 3,2мс бяха скочили на 13,и пушеше като дизел.На газ не трябва да оставяш сместа бедна,това носи само проблеми
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X