Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни и препоръчани книги...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    След Откъси от ненаписания роман за самотния бегач написах и още нещо. Този път е разказ. Отново е мистерия, отново ще се срещнем с Кукловода и не само с него, отново ще има мъгла и чудеса. Свързан е със "Самотния бегач", така че е желателно да бъде прочетен след него. Приятно четене и дано ви хареса : Писателят и Нина
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      За почитателите на фентъзи жанра препоръчвам Довършителката на Дейвид Балдачи.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #33
        1 глас за Михалаки Георгиев.

        Коментар


          #34
          След Откъси от ненаписания роман за самотния бегач написах и още нещо. Този път е разказ. Отново е мистерия, отново ще се срещнем с Кукловода и не само с него, отново ще има мъгла и чудеса. Свързан е със "Самотния бегач", така че е желателно да бъде прочетен след него.

          Приятно четене и дано ви хареса : Писателят и Нина
          Моето хоби се превърна в трилогия. Третата и последна част се казва "ПОСЛЕДНОТО ВЪЛШЕБСТВО НА КУКЛОВОДА". Всяка прилика с (не)действителни лица и събития е напълно случайна!

          Приятно четене и ... толкова си мога : Цък!
          Последна редакция от snake; 29.11.2018, 20:32.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #35
            По принцип не съм мислил за друг вариант за четене на книгите освен на компютър или разпечатани на A4. По-долу давам линкове към книгите като Mobi-файл за Kindle, но със забележката, че не съм спец в тези неща и не са особено добре конвертирани за електронни четци.

            Книга първа - "Откъси от ненаписания роман за самотния бегач": https://drive.google.com/file/d/15vp...ew?usp=sharing

            Книга втора - "Писателят и Нина": https://drive.google.com/file/d/166s...ew?usp=sharing

            Книга трета - "Последното вълшебство на Кукловода"
            : https://drive.google.com/file/d/1TDw...ew?usp=sharing
            Последна редакция от snake; 08.12.2018, 11:33.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #36
              Благодаря на Венко за споделянето.
              Лично на мен много ми харесаха книгите - интересна идея, добре развита и представена. На моменти историята е доста заплетена, но от това само печели.
              Споделяйте отзиви.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #37
                Благодаря на Венко за споделянето.
                Лично на мен много ми харесаха книгите - интересна идея, добре развита и представена. На моменти историята е доста заплетена, но от това само печели.
                Споделяйте отзиви.
                Много благодаря! Писането ми е хоби, макар да знам, че нещата, които пиша, нямат особена художествена стойност . И разбира се, че се радвам, когато някой ги прочете.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #38
                  Аз съм прочел стотици книги, иначе съм издал една - "Да поиграем на войници", Иван Рабаджийски. Освен моята, препоръчвам трилогията на Лизелоте Велскопф-Хенрих "Синовете на Великата мечка", "Шогун" на Джеймс Клавел, "Време разделно" на Антон Дончев.
                  Правият ъгъл на личното местоимение мъти яйцата си върху корен квадратен.

                  Коментар


                    #39
                    Чета 'Сага за войната на разлома'. Фентъзи. Още съм на първата книга и ми харесва, че е леко наивно. Ненатоварващо някак.

                    Прочетено напоследък:

                    'Бабо, разкажи ми спомен. Истории от махала Небесна' на Ивинела Самуилова. Много приятно и разтоварващо четиво. Доста премислени неща са изложени в лека форма. Докато четох си дадох сметка колко неща сме загубили по пътя към големия град.

                    Поредицата 'Експанзията'. Нямаше как след страхотния сериал да не открия и книгите. Силно препоръчвам, много ми липсваше фантастична сага. Голям размах.

                    'Домът на слънцата'. Уоу, като си говорим за размах. Преди шест милиона години Абигейл Джентиан се разделя на хиляда клонинга и ги изстрелва в галактиката. С технология за хибернация обикалят галактиката и на няколко хилядолетия се будят, да се огледат къде са. Край тях израстват и загиват цивилизации.

                    'Щастливият странник' от Марио Пузо. Доколкото разбрах това му е първият роман. Много е интересно да гледаш един и същи живот през гледната точка на различни хора. Виждаш как всеки има своята истина и нищо не е черно или бяло.

                    'Светът на Софи'. Роман за историята на философията. Това още не съм го прочел, но ми е в късия списък. Няколко страници в началото и съм много впечатлен, просто не се чувствам настроен в момента да чета точно това. Все едно да прочетеш 'Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет' на плажа.

                    'Летописите на светлината на бурята' на Сандерсън. Сега, не че е зле. Даже никак. Даже много ми хареса. Но честно казано съвременните фентъзи автори поизбягаха от простотата на фентъзи историята. Прочиташ 'Властелина...' на Толкин и не можеш да повярваш, как толкова велика книга може да е написана на толкова достъпен език. Докато има едни фентъзи автори, дето те хвърлят в дълбокото и...няма изплаване.

                    'Сянката на гарвана'. Антъни Раян. Фентъзи, което силно препоръчвам.

                    Липсва ми достатъчно научна фантастика, поизчетох я май и трудно намирам.

                    И всички тези книги редувам с Библията. Според мен всеки трябва да я прочете поне веднъж в живота си от-до. Чета стария завет, понякога ми се струва, че някои глави са някакви си списъци, но с времето успявам и в това да намеря смисъл. Каква Книга само, със смисъл на колко нива. Нямам идея как има хора, които запомнят и цитират според ситуацията в която са. За мен е като да плувам в голямо море и всеки замах да е труден, а после да мога да го преразкажа в точния момент. Нямам шанс. Но в момента, в който усетя, че погледа ми започва просто да се плъзга по страниците - спирам и заменям с 'обикновена' книга.

                    Коментар

                    Working...
                    X