Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни и препоръчани книги...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интересни и препоръчани книги...

    Имаме си такава тема за филми, та реших, че е хубаво да си имаме и за книги. Книгата може да даде много повече от един филм пък и знам, че форума го четат интелигентни хора Започвам темата с две книги. Авторът е Цончо Родев, а книгите са:=> Тътени=> БурятаКакто личи и от заглавията те са свързани и едната е продължение на другата. Препоръчвам горещо
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Аз мога да ви препоръчам книгите на една германска писателка, която живее и твори в България на Български:Беа Нади се казва.Препоръчвам трилогията ѝ:-Приказки за богове-От светлина родени-Предупреждението

    Коментар


      #3
      Дневника на Ане Франк, Спасителя в ръжта, Спасителя до половината книга е скучен, но после става интересно
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #4
        Аз пък бих ви препоръчал "Атомния човек" на Дилов баща. Стара е но си заслужава
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Една от любимите ми книги е "Споразумението" на Елия Казан. Не препоръчвам го четат хора със склонност към самоунищожение...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Аз пък препоръчвам Богомил Райнов и Андрей Гуляшки. Любими мои автори. Филмите по техните романи не сруват, ама книгите ме грабват и си ги препрочитам през годините. А първия голям роман който съм прочел, и след това няколко пъти си отварям произволна страница и си чета с интерес е "Наследника от Калкута"
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Английският съсед и Руският съсед на Михаил Вешим
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Скоро четох "Паметта на костите" от Алекс Конър, много завладяваща книга. Последно четох "Дългото сбогуване" на Р.Чандлър - класика, заслужава си, има я и филмирана.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Аз съм голям фен на Джеймс Ролинс и Матю Райли. Мога да препоръчам всички техни произведения.
                  Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                  Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                  Коментар


                    #10
                    Ако харесвате тънкия английски хумор ви препоръчвам Пелам Гренвил Удхаус. Той е "бащата" на историите за аристократа Устър и неговия иконом Джийвс.Повечето от неговите произведения са и екранизирани, но стилът му на писане е доста по-забавен.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      ntodorov написа:
                      Ако харесвате тънкия английски хумор ви препоръчвам Пелам Гренвил Удхаус. Той е "бащата" на историите за аристократа Устър и неговия иконом Джийвс.Повечето от неговите произведения са и екранизирани, но стилът му на писане е доста по-забавен.
                      +1. Да четеш книга и да се смееш с глас не се случва често.(Не знам за екранизации, освен един сериал по мотиви от книгите му).

                      Коментар


                        #12
                        (Не знам за екранизации, освен един сериал по мотиви от книгите му).
                        Да Дидо. Повечето му книги макар и с различни заглавия са за Джийвс и Устър.В интерес на истината преди да започна да чета Удхаус гледах едноименния сериал.http://vbox7.com/play:8eb001f163?pos=srcСюжетът ми хареса и потърсих автора. Икономът Джийвс не е аристократ, но е с аристократични маниери, с ум - бръснач и спокойствие на слон.Устър пък е от богато потекло, с фалшиви маниери, а като "жертва" на протокола често попада в комични и нелепи ситуации от които винаги го изкарва икономът му.И все пак - прочетено от книгите му е по-забавно.https://chitanka.info/person/p-g-wodehouse
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          Горещо препоръчвам всички книги от Азиатската сага на Джеймс Клавел. Повечето са филмирани, но с много орязани истории.И нещо много забавно, което изчетох на един дъх - Дневник от панелните блокове на Никола Крумов.
                          ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                          Коментар


                            #14
                            Аз си падам по криминалета и трилъри.Абсолютно всичко съм изчел на Джеймс Хадли Чейс и препоръчвам горещо. От 2-3 седмици открих един друг автор - Харлан Коубън. Прочетох 4-5 негови книги и съм доволен, завързани сюжети с не особено очакван край( за някой може и да е съвсем неочакван, ама аз съм изкривен вече от толкова криминалета и по някое време почвам да усещам на къде вървят нещата).На Христо Калчев, който не е чел книгите, трябва да поправи тази грешка С умиление си спомням книгите от детството ми на Карл Май.....даже се чудя дали да не захваня някоя
                            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                            BMW X3 3.0D Aut

                            Коментар


                              #15
                              Синухе египтянина и Фараон.Прочитам едната и хващам другата и така 5-6 пъти.Не са свързани иначе

                              Коментар

                              Working...
                              X