Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати 31 до 39 от 39

Тема: Интересни и препоръчани книги...

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    След Откъси от ненаписания роман за самотния бегач написах и още нещо. Този път е разказ. Отново е мистерия, отново ще се срещнем с Кукловода и не само с него, отново ще има мъгла и чудеса. Свързан е със "Самотния бегач", така че е желателно да бъде прочетен след него. Приятно четене и дано ви хареса : Писателят и Нина
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Регистр. на
    21.10.2005
    За почитателите на фентъзи жанра препоръчвам Довършителката на Дейвид Балдачи.

stambata1982
    Guest
    1 глас за Михалаки Георгиев.

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    След Откъси от ненаписания роман за самотния бегач написах и още нещо. Този път е разказ. Отново е мистерия, отново ще се срещнем с Кукловода и не само с него, отново ще има мъгла и чудеса. Свързан е със "Самотния бегач", така че е желателно да бъде прочетен след него.

Приятно четене и дано ви хареса : Писателят и Нина
    Моето хоби се превърна в трилогия. Третата и последна част се казва "ПОСЛЕДНОТО ВЪЛШЕБСТВО НА КУКЛОВОДА". Всяка прилика с (не)действителни лица и събития е напълно случайна!

Приятно четене и ... толкова си мога : Цък!
    Последна промяна от snake : 29.11.2018 в 19:32

Регистр. на
    21.10.2005
    По принцип не съм мислил за друг вариант за четене на книгите освен на компютър или разпечатани на A4. По-долу давам линкове към книгите като Mobi-файл за Kindle, но със забележката, че не съм спец в тези неща и не са особено добре конвертирани за електронни четци.

Книга първа - "Откъси от ненаписания роман за самотния бегач": https://drive.google.com/file/d/15vp...ew?usp=sharing

Книга втора - "Писателят и Нина": https://drive.google.com/file/d/166s...ew?usp=sharing

Книга трета - "Последното вълшебство на Кукловода"
    : https://drive.google.com/file/d/1TDw...ew?usp=sharing
    Последна промяна от snake : 08.12.2018 в 10:33

Фиат фанатик Аватарът на pr_00f
    Регистр. на
    14.09.2006
    Благодаря на Венко за споделянето.
    Лично на мен много ми харесаха книгите - интересна идея, добре развита и представена. На моменти историята е доста заплетена, но от това само печели.
    Споделяйте отзиви.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат pr_00f написа: Преглед на мнението
    Благодаря на Венко за споделянето.
    Лично на мен много ми харесаха книгите - интересна идея, добре развита и представена. На моменти историята е доста заплетена, но от това само печели.
    Споделяйте отзиви.
    Много благодаря! Писането ми е хоби, макар да знам, че нещата, които пиша, нямат особена художествена стойност . И разбира се, че се радвам, когато някой ги прочете.

Бута детска количка
    Регистр. на
    18.02.2012
    Аз съм прочел стотици книги, иначе съм издал една - "Да поиграем на войници", Иван Рабаджийски. Освен моята, препоръчвам трилогията на Лизелоте Велскопф-Хенрих "Синовете на Великата мечка", "Шогун" на Джеймс Клавел, "Време разделно" на Антон Дончев.
    Правият ъгъл на личното местоимение мъти яйцата си върху корен квадратен.

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Чета 'Сага за войната на разлома'. Фентъзи. Още съм на първата книга и ми харесва, че е леко наивно. Ненатоварващо някак.

Прочетено напоследък:

'Бабо, разкажи ми спомен. Истории от махала Небесна' на Ивинела Самуилова. Много приятно и разтоварващо четиво. Доста премислени неща са изложени в лека форма. Докато четох си дадох сметка колко неща сме загубили по пътя към големия град.

Поредицата 'Експанзията'. Нямаше как след страхотния сериал да не открия и книгите. Силно препоръчвам, много ми липсваше фантастична сага. Голям размах.

'Домът на слънцата'. Уоу, като си говорим за размах. Преди шест милиона години Абигейл Джентиан се разделя на хиляда клонинга и ги изстрелва в галактиката. С технология за хибернация обикалят галактиката и на няколко хилядолетия се будят, да се огледат къде са. Край тях израстват и загиват цивилизации.

'Щастливият странник' от Марио Пузо. Доколкото разбрах това му е първият роман. Много е интересно да гледаш един и същи живот през гледната точка на различни хора. Виждаш как всеки има своята истина и нищо не е черно или бяло.

'Светът на Софи'. Роман за историята на философията. Това още не съм го прочел, но ми е в късия списък. Няколко страници в началото и съм много впечатлен, просто не се чувствам настроен в момента да чета точно това. Все едно да прочетеш 'Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет' на плажа.

'Летописите на светлината на бурята' на Сандерсън. Сега, не че е зле. Даже никак. Даже много ми хареса. Но честно казано съвременните фентъзи автори поизбягаха от простотата на фентъзи историята. Прочиташ 'Властелина...' на Толкин и не можеш да повярваш, как толкова велика книга може да е написана на толкова достъпен език. Докато има едни фентъзи автори, дето те хвърлят в дълбокото и...няма изплаване.

'Сянката на гарвана'. Антъни Раян. Фентъзи, което силно препоръчвам.

Липсва ми достатъчно научна фантастика, поизчетох я май и трудно намирам.

И всички тези книги редувам с Библията. Според мен всеки трябва да я прочете поне веднъж в живота си от-до. Чета стария завет, понякога ми се струва, че някои глави са някакви си списъци, но с времето успявам и в това да намеря смисъл. Каква Книга само, със смисъл на колко нива. Нямам идея как има хора, които запомнят и цитират според ситуацията в която са. За мен е като да плувам в голямо море и всеки замах да е труден, а после да мога да го преразкажа в точния момент. Нямам шанс. Но в момента, в който усетя, че погледа ми започва просто да се плъзга по страниците - спирам и заменям с 'обикновена' книга.

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Тема: Интересни и препоръчани книги...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •