Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с обороти - Брава 1,4 12В

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Прав си, не е зле "джъст ин кейс" да се зачисти.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #17
      slonikon написа:
      Ти си знаеш. На мен ми гаснеше всеки път при спускане на свободна и на всеки светофар, в продължение на месеци, докато открия проблема. За да не ми се случва вече, единственото което ми коства е да си почистя дроселовата клапа. За 20 мин, веднъж на 2 години. Можеш поне да пробваш.
      Какво трябва да се изчисти на дроселовата клапа на 1.4. То няма нищо общо с твоя мотор
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #18
        Hristian_Aleksiev написа:
        slonikon написа:
        Ти си знаеш. На мен ми гаснеше всеки път при спускане на свободна и на всеки светофар, в продължение на месеци, докато открия проблема. За да не ми се случва вече, единственото което ми коства е да си почистя дроселовата клапа. За 20 мин, веднъж на 2 години. Можеш поне да пробваш.
        Какво трябва да се изчисти на дроселовата клапа на 1.4. То няма нищо общо с твоя мотор
        И аз малко се замислих, как точно се чисти. Трябва да се махне цялата моноинжекция преди това? тпс сваля ли се?
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          Аз препоръчвам да си купите Carb cleaner (спрей за почистване на карбуратори). Разтваря всякаква мас без да трябва да сваляш моното.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #20
            Hristian_Aleksiev написа:
            slonikon написа:
            Ти си знаеш. На мен ми гаснеше всеки път при спускане на свободна и на всеки светофар, в продължение на месеци, докато открия проблема. За да не ми се случва вече, единственото което ми коства е да си почистя дроселовата клапа. За 20 мин, веднъж на 2 години. Можеш поне да пробваш.
            Какво трябва да се изчисти на дроселовата клапа на 1.4. То няма нищо общо с твоя мотор
            Трябва да се изчистят осите на дроселовата клапа. По възможност и другите места, където оста лагерува. Самата клапа изглежда 1:1 с моята. Достъпът до самата клапа е различен, но може и да може. Вж. стр. 127 на Vol1.pdfАз в неделя почти на 100% ще дойда на срещата. Можем да се пробваме, ако е хубаво времето. TPS няма да махаме - така пише в гореспоменатото ръководство.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #21
              Зае*и, преди малко се замислих, че днес цял ден карам на бензин и няма никакви проблеми. Ще взема тия дни да редувам на газ на бензин да видя кво ще стане. Да не вземе да се окаже бедна смес на газ.Обаче, вчера най-големите бели на бензин ги правеше. Вярно, че тя не се кара на бензин и може да е било мазляк. Днес сутринта малко накъсваше в първите метри, ама после се оправи и вървеше отлично без проблеми.ДОбре, че послушах доктора да я оставим така.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар

              Working...
              X