Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин vs. Дизел - поредната тема

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин vs. Дизел - поредната тема

    M5kov написа:
    2 думи - въртящ момент 100 коня атмосферен бензин не са равни на 100 коня турбодизел, усещането и вървежа са съвсем различни в полза на дизела.
    Пак ще вляза в нарушение на моята любима 4.7 точка, но искам да ми дадеш един дизел на мойте кила и коне да видим как ще ми обърне огледалата, че нещо не ми се вярва
    punto HGT

    #2
    didich написа:
    M5kov написа:
    2 думи - въртящ момент 100 коня атмосферен бензин не са равни на 100 коня турбодизел, усещането и вървежа са съвсем различни в полза на дизела.
    Пак ще вляза в нарушение на моята любима 4.7 точка, но искам да ми дадеш един дизел на мойте кила и коне да видим как ще ми обърне огледалата, че нещо не ми се вярва
    Ши идвам с кораба май ...
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      Докато си стоков заповядай, да видим кораба майка дали се наема добре Хората отдавна са казали, кое гориво е за каране и кое за отопление
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Говоря за въртящия момент, а не за твоята любима точка :DДокато при теб той е плавен с покачване на оборотите, турбодизела реагира почти веднага при нужда от мощност в ниските обороти, което е незаменимо при изпреварване и скоростно стрелкане между жълт и зелен сигнал на светофара
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          didich написа:
          Докато си стоков заповядай, да видим кораба майка дали се наема добре Хората отдавна са казали, кое гориво е за каране и кое за отопление
          Шшшшшш,4.7 ...
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            Аз пък след 18 г. на дизел минах на бензин,и по случайност с монтирана метанова уредба,и то защото ми писна от скапаното дизелово гориво в България.Случвало ми се е 3 пъти за 1 ден да свалям горивния филтър за да го размразявам + 1 сваляне на сондата от резервоара.На сондата слагах чорапогащник и на всеки 2-3 месеца го сменях и винаги беше набит с боклуци,а зимно време и с парафин,точещ се като сопол.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Говоря за въртящия момент, а не за твоята любима точка :DДокато при теб той е плавен с покачване на оборотите, турбодизела реагира почти веднага при нужда от мощност в ниските обороти, което е незаменимо при изпреварване и скоростно стрелкане между жълт и зелен сигнал на светофара
              Турбо дизелите по 80-100к.с. какво "стрелкане" правят, направо човек може да заспи в колата
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Ела да те кача на моята бензинова Брава, не само ще заспиш ами ще се събудиш отпочинал
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Ела да те кача на моята бензинова Брава, не само ще заспиш ами ще се събудиш отпочинал
                  хахах, дай с теб да замерим туй 1,4 на газ или метан върви повече
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #10
                    Princo написа:
                    И нека не се плашим,че дизела е скъп,чупил дюзи,турбо и ни нам си кво,емзо е написал по-назад кво има в бензин и в дизел,турбо да счупиш,евтино е,маховик и съединител и те не са безбожно скъпи,така че всеки си прави сметката и си купува кола според неговите предпочитания,аз лично съм направил избор,след 2 коли на газ,само дизел ...
                    Абе не знам, ама всички майстори ми викат да не си взимам дизел Не знам на кое казвате евтино, сега отворих първите попаднали ми обяви за турбо:"Продавам турбо за Пунто 1.9 JTD в отлично състояние без никакъв луфт. " - 330лв."Продавам части от двигател, турбо, клапан EGR от FIAT DOBLO 1,3 JTD-Турбо - 250лв. "Нищо евтино не виждам. За тия пари на бензиновия основен ремонт ще направиш Емзо от това изкарва пари, много ясно, че това ще ви препоръчва (няма лошо разбира се)
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      печката си е печка,за мен е много по-добре.имам и двата варианта и виждам.бензинов мотор с газова уредба е един голям компромис.как ще защитиш клапаните и леглата им от прекомерното износване,каква ще е динамиката,как ще караш зимата,да кажем на минус 20,на колко к ще сменяш кабели и свещи,колко пъти ще ходиш за настройки на газов инжекцион(ако е с такъв),колко багаж ще сложиш,за безопасност не ми се говори.не ,че дизела е евтин за обслужване,но като цяло е по-добре.а най-добре да си караш на бензин,ама пуста и икономия

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        печката си е печка,за мен е много по-добре.имам и двата варианта и виждам.бензинов мотор с газова уредба е един голям компромис.как ще защитиш клапаните и леглата им от прекомерното износване,каква ще е динамиката,как ще караш зимата,да кажем на минус 20,на колко к ще сменяш кабели и свещи,колко пъти ще ходиш за настройки на газов инжекцион(ако е с такъв),колко багаж ще сложиш,за безопасност не ми се говори.не ,че дизела е евтин за обслужване,но като цяло е по-добре.а най-добре да си караш на бензин,ама пуста и икономия
                        Бензиновия мотор си остава същия на газ.Клапаните на нашите таралясници,по-точно фаските и леглата им достатъчно добре се мажат от изпускащите гумички на клапаните .Второто им мазане е от вентилацията на картерните газове,а лично в моя случай,където вентилацията ми е пусната до Земята,разчитам само на гумичките :P .Динамиката ми на БМВ-то ми на газ е много малко по-добра от тази на бензин,ако карам с 95.Ако заредя 98 или 100 на бензин е със 0.3сек ускорението от 0до100км/ч спрямо това на газ-мерено с един и същи хронометър нееднократно.На -20 както е сега в някои части на България върви така както вървеше лятото при 50 градуса външна температура с 200км/ч почти по цялата магистрала от Бургас до София.Кабелите му са оригиналните т.е на 17 години.За всеки случай си купих едни уж оригинални Бреми в кутия започващи с баркод 4 т.е уж немски за първоначално вграждане.Казват по форумите,че ментетата на Бреми идвали в найлонов плик,но мойте дойдоха точно в нещо като луксозна кутия за цветя.Монтирах ги още същия ден просто от любопитство,но разлика никаква не усетих,във ускорение,еластичност максимална скорост и т.н.Само ми се видя в тъмното,че уж и чисто нови в тъмното светят леко,когато е на газ,а като обърна на бензин,мълнията чезне.Така беше и със Ян-Мор кабелите,като ги купих за Опел-а-светят си на тъмно.Още на другия ден си върнах оригиналните кабели на БМВ-то и сега новите ми стоят в мазето с една бобина втора ръка.Бобината сам си я преебах,защото никой не ме караше зорлян да си мия двигателя докато работи на мивка със студена вода,като и се пукна леко корпуса.Свещи хм луд маняк съм на тема свещи.Събрал съм над 120 броя стари свещи от дадени коли на морга,която държеше един познат.Не ми стигаше това,ами отделно си купих двуелектродно НЖК уж по-каталог за Опел-а,атой самия още като го взех от предния му собственик беше на първи цилиндър със свещ ЕкюЕм,на втори с Бош,на трети със Шампион,а на четвърти с АцДелко .Като му турнах НГК-то отново не намерих разлика със старите свещи както на газ така и на метан.Излязоха на мода Бриск Силвър уж само за газ и метан-купих ги сложих ги от любопитство-пак никаква разлика.После си закупих Денсо със точка на масовия електрод.Нито в космоса излетях,нито на хронометъра отчете някаква разлика.Другата мания,за която изчетох целио нет и уж върха на сладоледа-Денсо Иридиум Пауър-демек след около 7000 об/м както най-обичам да гледам оборотомера на БМВ-то не мажели искрата както обикновените .Купих ги от А..хит,които уж са официални вносители с добра отстъпка.Нямах търпение да ги монтирам първо на Опел-а,а после и на БМВ-то и да правя отново пътни изпитания,щото по принцип имам доста свободно време и излишни пари.На БМВ-то с предното Денсо макс скорост по километраж 209км/ч,по ГПС 203км/ч веднага след започване на магистралата от Бургас.С Иридиума 211км/ч по-километраж и 205км/ч по ГПС. Два километра отгоре-два кой ти ги дава .На газаджия ходих въпреки,че купих кабел,но специално Ланди-Ренцо искат кей-код за по-финните настройки и е по-изгодно да отидеш при газаджията отколкото да купуваш софтуер около 400лв.За около 30 х.км минати почти изцяло на газ от март миналата година почти винаги с педал заварен на пода съм сменил наистина инжекторите МЕД,с които си дойде от Италия с такива ХАНА.МЕД чукаха гадно все едно се върнах години назад,когато карах Фиат-а си .С Хана-та все едно двигателя е изгаснал.Багажа,който нося не се е променял,защото бутилката ми е на мястото на резервната гума,а самата резервна гума все още си е чисто нова патерица,която стои в чисто нов калъф с дръжки с надпис Романо .Безопасността е същата като на бензин повярвай иначе никога нямаше да се кача да карам камион цистерна превозващ пропан-бутан,бензин,акрил,толуол и всякакви гадости далеч по опасни от газта.Някой досега да е виждал гръмнала цистерна? Аз лично само по-хамериканските филми,където няма коли на газ,но като се сблъскат веднага избухват в пламъци.Има случаи на много стари туристически бутилки,които изпускат газ от кранчето и отидеш до тях в ЗАТВОРЕНО помещение с ОТКРИТ ПЛАМЪК.Впрочем как като е толкова мега опасна газта,във почти всеки дом в САЩ,Англия,Русия и т.н се отопляват на газ?
                        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                        Коментар


                          #13
                          Как не те домързя да го изпишеш всичкото това ?
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Айде и аз да се включа след 200 000 км на газ .....- не съм сменял гърнета- не съм отварял мотор - свещи през 50000 км и само нжк- не съм сменял кабелиДо тук добре, ама не всичко се измерва с пари защотоВъртя по 30 000 на година, НО не е да не съм имал проблеми с адаптации и настройки...не като да не съм сменял бобини, изпарители рейки , филтри и т.нГаз и бензин си е компромис, има си финансовите предимства, но има неща като отделено време, които ни в бг не ги мерим в пари.Моя съвет е да си избереш сам кола но:- ако въртиш по-малко от 20-25000 на година то няма смисъл от газ- за по малък пробег търси читав дизел, пак подчертавам читав!Дали бензин и ще сложиш газ или дизел със съединител/маховик за смяна= няма разлика в парите, все 1000 лв
                            Play Golf ,but not drive golf!!!
                            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                            Коментар


                              #15
                              Как се защитавали клапани, как работела при -20, някви скорости 200, 210 и на горе...лелеле. Дафук, какво чета. Абе хора, вие по писти ли карате. Говорим за едно парче желязо, което трябва да те превози безпроблемно от т.А до т.БСтрува ми се, че прекалено се вманиячавате.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X