Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да сложа 75Аh акумолатор на Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да сложа 75Аh акумолатор на Браво 1.6

    Здравейте.Колата е Браво 1.6 99г.Акумолатора ми (62Ah) сдаде багажа. Мога да взема безплатно един 75Ah, но незнам дали ще влезе и дали ще успява динамото да го зареди.Моля ако някой знае дали ще ми свърши работа да каже, понеже акумолатора не ми е под ръка и няма как да пробвам.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Мисля, че трябва да е леко по-дълъг 75Аh, но не съм сигурен. Марката знаеш ли?Иначе динамото би трябвало да зарежда нормално.
    Drive It Like You Stole It | Гараж
    RIP Fiat Tipo '92 1.6

    Коментар


      #3
      Stann написа:
      Мисля, че трябва да е леко по-дълъг 75Аh, но не съм сигурен. Марката знаеш ли?Иначе динамото би трябвало да зарежда нормално.
      Нямам идея за марката. Трябва да бия по 50км. в едната посока, за да го взема. За това искам първо да разбера дали изобщо има смисъл. Бях чел преди години някъде до колко зарежда динамото, но не мога да го открия сега, като ми трябва.
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        62Ah - 242x175x19070-75Ah - 278x175x175Това са масовите размери!
        LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
        LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
        LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
        Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
        Grande Punto 1.2 LPG

        Коментар


          #5
          mitaka_71 написа:
          62Ah - 242x175x19070-75Ah - 278x175x175Това са масовите размери!
          Мерси за инфото. След работа ще меря.Туко що намерих това:http://fiatbravo.tripod.com/techinfo/mybravo.htmТук пише, че зарежда до 75А. Остава само да влезе в стойката.
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар


            #6
            Аз 75Ah Акумолатор НЕ можах да събера в Фифо... Опира в маркуча на дросел клапата... Фифо е 1.6 16V метален колектор... Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
            BMW 318is COUPE 140hp
            FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

            Коментар


              #7
              reter написа:
              mitaka_71 написа:
              62Ah - 242x175x19070-75Ah - 278x175x175Това са масовите размери!
              Мерси за инфото. След работа ще меря.Туко що намерих това:http://fiatbravo.tripod.com/techinfo/mybravo.htmТук пише, че зарежда до 75А. Остава само да влезе в стойката.
              Не точно . Максималния ток, който може да отдаде алтернатора е 75А. В това число са включени всички консуматори в колата + зареждането на акумулатора.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                62 Ач влиза плътно в стойката на акумулатора. По-голям не става- поне без доработки.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  При мен на 2.4 съм с 74Ah и на пръв поглед стойката е същата. Ако е по-дълга предполагам от морга можеш да вземеш такава, захващането изглежда същото като на 1.6
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Младежи, хубаво давате акъл как да преправи стойката за да сложи по-голям акумулатор, ама пропускате факта че и двамата сте с JTD мотори, съответно по-мощни алтернатори.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Пичове.. разменям удължена стойка от типо за нормална. Тя е същата като при бравото.На въпросната може да се сложи и 100 Ah акумулатор!! :D
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Тя стойката е достатъчно голяма,но пречи въздуховода.Моят е 60А и влиза с пиниз,а се наложи да махна легенчето,защото е предвидено за макс. 50А акумулатор.По каталог дават 45/50А.
                        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм с 77Ач и 65А алтернатор и за година не съм забелязaл проблем със зареждането.Така че не се притеснявайте за това
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар


                            #14
                            Не може да ме убедиш, че ако се кара почти изцяло градско и на къси разстояния, особено сега зимата, акумулатора ще успява да ти се дозарежда оптимално.
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #15
                              Еми аз предимно градско движа и на къси разстояния,но не съм забелязал да сляза сутринта и да върти мудно примерно...камо ли да се стига до нуждата от зарядно.Преди да сложа този бях със същия(черна Искра),но 62Ач,който си купих чисто нов и след като му мина гаранцията(2 зими) започна в големите студове да върти малко неубедително.Изпадна ми възможност да го заменя с този.За него нямам представа колко е годишен,но може би някъде колкото моя...беше и доста "сух" като го взех и не бях сигурен дали не си вкарах автогол.Обаче долях малко над 1л. вода,сложих го на Фиата и не съм го свалял оттогава...така,че за мен проблем няма със зареждането.
                              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                              Коментар

                              Working...
                              X