Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ел.стъкла на Фиат крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ел.стъкла на Фиат крома

    Здравейте от вчера съм собственик на Фиат Крома 1,9JTD 150к.с и имам следния проблем - Стъклото откъм шофьорската врата не работи,а другите си работят - дали има някакво обучение на стъклата.благодаря предварително.

    #2
    То че има обучение има, но то е само за ауто функцията ,ако си е наред ще работи ръчно т.е докато държиш копчето ще се вдига или сваля. По-вероятно е да има проблем, или с шофьорското копче, или със стъклоповдигащия механизъм. Пробвай да задържиш бутона за отключване- това сваля автоматично и 4-те стъкла едновременно,ако тогава не сработи само шофьорското имаш проблем с него, ако всичките се свалят и вдигат с дистанционното проблема е в копчето на вратата.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      На дисплеят би следвало да излиза някакво съобщение.
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #4
        Ако има проблем с "необучено" стъкло, на таблото свети един жълт знак "внимание" и изписва при даване на контакт къде точно е проблема.Пробвай както е писал по-горе колегата с дистанционното. Така ще елиминираш копчето и остава моторчето.

        Коментар


          #5
          Случайно да знаете при Стило дали става този номер с бутоните за ключа. А обратния вариант дали е възможен, като задържиш за заключване и да се вдигат ако има отворен. Сега ако имам отворено стъкло и извадя ключа или отворя врата и не мога да го дигна, докато не дам ключа на контакт.

          Коментар


            #6
            stilo_new написа:
            Случайно да знаете при Стило дали става този номер с бутоните за ключа. А обратния вариант дали е възможен, като задържиш за заключване и да се вдигат ако има отворен. Сега ако имам отворено стъкло и извадя ключа или отворя врата и не мога да го дигна, докато не дам ключа на контакт.
            Може. И двата варианта ги има. Става с натискане и задържане на един от двата бутона.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              #7
              Благодаря ви за насоките!Пробвах с бутона за откл. свалят се трите стъкла без това на шофьора явно е в машинката или бутоните за ел.стъклата ще се ходи на майстор явно.

              Коментар


                #8
                gellllle написа:
                Благодаря ви за насоките!Пробвах с бутона за откл. свалят се трите стъкла без това на шофьора явно е в машинката или бутоните за ел.стъклата ще се ходи на майстор явно.
                Щом не слиза от дистанционното, значи проблемът НЕ Е в бутона.Ама... отивай на майстор най-добре. Аз не бих отишъл за такова нещо, ама...

                Коментар


                  #9
                  Свети ли ти триъгълник или не ? Ако си сръчен и мислиш сам да се справиш мога да ти дам насоки.Работата е пипкава и трябва ръцете да ти барат.Комплекта за крома с нови жила,повдигачи и ролки е около 55 лв .

                  Коментар


                    #10
                    Привет аз имам сходен проблем с Fiat Croma 2006 година , обучавам си всички стъкла с изключение на дясното предно .Дава ми грешка RHS window ...................... и свети жълт триъгълник.Отварях вратата почиствах клеми на някакъв модул -не става,опитвах да обучавам стъклата когато ключът е на OF на ON при запален двигател - не се получи.От копчето си го вдигам и смъквам но не иска да се обучи.Моля ви дайте някакви идеи къде може да е проблема или как да обуча този прозорец

                    Коментар


                      #11
                      Обучението се прави така:Колата запалена или само на контакт.Натискаш и задържаш копчето за сваляне. Стъклото слиза и спира. Държиш копчето, докато се чуе едно "пук" (или "щрак"... или нещо такова - като звук от превключващо се реле) от прозореца. След това натискаш нагоре и задържаш докато чуеш същото изщракване, след като стъклото се е вдигнало.Ако го правиш така и не става, значи има някакъв проблем, който не е от моите компетенции.

                      Коментар


                        #12
                        Мда Точно това правя ,и това което си описал се чува но само дясното стъкло не желае да сътрудничи - Лоша работа

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам проблем със защитата против ,,защипване ’’ ма лявото предно и лявото задно стъкло . Вчера я обучаваха ли , обучаваха в ,,Ауто Италия ’’ - Варна и в крайна сметка ми казаха , че проблемът е в панела на предната лява врата и лечението се изразява в едни 300 лева . Карам и не е.авам .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Румен_Хинчев написа:
                            Аз имам проблем със защитата против ,,защипване ’’ ма лявото предно и лявото задно стъкло . Вчера я обучаваха ли , обучаваха в ,,Ауто Италия ’’ - Варна и в крайна сметка ми казаха , че проблемът е в панела на предната лява врата и лечението се изразява в едни 300 лева . Карам и не е.авам .
                            Ще да е била мафиотска кола там, в Италия.Нарочно е направено, за да може да се защипва главата на неизрядните длъжници

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Румен_Хинчев написа:
                              Аз имам проблем със защитата против ,,защипване ’’ ма лявото предно и лявото задно стъкло . Вчера я обучаваха ли , обучаваха в ,,Ауто Италия ’’ - Варна и в крайна сметка ми казаха , че проблемът е в панела на предната лява врата и лечението се изразява в едни 300 лева . Карам и не е.авам .
                              Ще да е била мафиотска кола там, в Италия.Нарочно е направено, за да може да се защипва главата на неизрядните длъжници
                              Бетер мафиотска . В компания за медицинско оборудване се е трудила таз макина .
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X