Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 33

Тема: Проблем с ел.стъкла на Фиат крома

Незнам каде се намира ама трябва да го оправа скоро много е гадно .... представяш ли си зимата отключвам си колата и всички стакла долу .... може и да се прецакат ако са замръзнали

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Какво става ако отключиш с ключа (механично)?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Не мога ...явно ми е прецакана ключалката...

От менюто мога да избирам ...само да отклю. шофиорската врата ,всички врати или всички врати + багажника . 3 опции,
    Но за стъклата няма настройка... пробвах с задържане на бутона и нищо не става... ако не намера начин ще откъча клемата на акумолатора и няма да ги обучавам стъклата ...ще ми свети ВНИМАНИЕ ама поне няма да ги сваля

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Странно е да се държи колата така, за това ми беше и питането, за да се изключат някои от възможните причини.
    Втори малко по-труден/субективен тест.
    Ако отключиш от максимално далечно разстояние колата, демек възможно най-голямата възможна дистанция на дистанционното, в момента на отключване бързо се отдалечиш от обхвата на дистанционното, стъклата продължават ли да падат? Идеята на теста е да филтрираш/тестваш за евентуален проблем на дистанционното.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    ...
    Последна промяна от Hristian_Aleksiev : 03.07.2019 в 20:00

При мен този долу от ляво не работи а с тоя от дясно заключвам и като го задържа не вдига стъклата .... с големия бутон отключвам и смъква стъклата... направи ми впечътление като съм в колата на отворена врата като натисна големия бутон сваля ги до някаде спира за 1 сек и продължава до долу .....
    втори ключ нямам .....

Пробвах ама пак ги сваля ...после пробвах заключ. дакато съм в колата и натиснах бутона за отключване до скоростниа лост и пак ги свали ...значи не е от дистанционото ....за момента си реших проблема .... откачих - от акумолатира и ми светна триъгалника и сега просто няма да ги обучавам стъклата ,ще си свети ВНИМАНИЕ докато не намера някой който знае как да изключа свалянето на стъклата при отключване.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Няма да намериш някой, който да ти изключи функцията, защото такава функция няма.
    При описаните симптоми до сега, първия заподозрян би бил механичния патрон на вратата. При подаване на команда за отключване той механично нещо може да задържа, системата да си мисли, че задържаш ключалката в отключено положение и да реши да ти сваля стъклата.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Има логика ,ако го оправа ще пиша ....

Днес отново си обучих стъклата и пак с едно натискане отваряше .... Като задържа заклю. Затваря стъклата докато държа ...прибрах се и реших да отворя ключа ...не можах да го разглобя ,но като махна батерията и я сложа без да натискм нищо почва да сваля стъклата ...страно при ваз така ли е ?
    Ако някой от ваз знае как се разглобява ключа да напише стъпка по стъпка ...не ми се чупи защото нямам друг а искам да стигн до бутон за отклю.малкия защото не работи.
    Последна промяна от kiril271 : 06.07.2019 в 17:18

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Проблем с ел.стъкла на Фиат крома

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •