Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети при жилищен кредит

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети при жилищен кредит

    Здравейте колеги, моля за съвети относно жилищен кредит - сумата няма да бъде голяма 18 000 лева за кратък период. Интересува ме как мога да се пазаря с банката за по-добри условия - банката е SG Expressbank - т.е. целта ми е в рамките на 18 месеца да върна кредита, но да го взема за 36. При този случай като го изплатя предварително, лихвите за 36 месеца ли ще платя? Другото е за ипотеката - предполагам ще е законова ипотека от това дето чета. Ипотеката върху цялата сума на изповядваната сделка ли ще е или само върху главницата от кредита? Ако имате други съвети моля споделете. Благодаря предварително!
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    #2
    Изтегли потребителски кредит, много по-малко са разправийте и таксите. Пък и щом за такова време ще го върнеш, не вярвам да те затрудни по-високата вноска :/
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Разправиите съм ги минал, моля ако има някой мнение по конкретните мои въпроси да пише, ще съм благодарен.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        Страничен съвет - остави темата да се развива по естествен начин. С приканване "няма ли някой да ми отговори точно на конкретните въпроси", по-скоро ще отблъснеш вече отговорилите.Иначе мисля, че трябва да вършеш сумата с лихвите за договорения период, но без т. нар. "наказателна" такса, ако въобще вече има банки, които все още имат подобна практика. Другото е да убедиш банката да ти даде потребителския кредит. Обикновено има интервю за одобрение, по време на което трябва да посочиш мотивите ти за теглене на парите или с други думи за какво ще ги ползваш. Ако шикалкавиш, или звучиш вятърничаво може да помислят, че си несериозен. Ако кажеш, че ти трябват за жилище, ще ти предложат ипотечен вместо това. Банката иска да си покрие риска - при ипотечния с имота, при потребителския - с по-високи лихви и добра обосновка.

        1.9 JTD 110hp
        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

        Коментар


          #5
          При положение, че си минал "разправиите" няма какво да се договаряте вече. Всичко си го пише в договора, който трябва да ти предоставят за да се запознаеш предварително. Ипотеката е тежест върху имота. При евентуално не покриване на кредита от твоя страна, банката ще продаде апартамента през ЧСИ и с парите ще покрие главницата , лихвите и разходите по делото. "Рестото" ти го връщат. При всички положения можеш да погасиш предсрочно кредита. Примерно имаш 5000лв. свободни. Внасяш ги по кредита - вноската ти пада, но срокът не. Когато го платиш напълно тогава приключваш със заема. Може да искаш предоговаряне на срока, но със сигурност ще искат такси за това.Помисли за потребителски кредит. Сумата не е голяма, а поемаш риск за имота си.

          Коментар


            #6
            Трябваше да питаш преди да си си сложил въжето на шията... Не подписвай ипотечния кредит.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Извадил си скица, свидетелство за съдимост, за граждански брак (евентуално), предоставил си документ за дохода, удостоверение за липса на тежести и си подписал ипотеката?Това прави около 1200 лв. разходи и 1 седмица загубено време. Ако наистина си ги минал, подписвай, няма какво да договориш повече с банката. През първата година ще дължиш такси при предсрочно погасяване. Таксата, която ще вземе нотариуса за ипотеката мисля, че ще е върху цялата сума за която купуваш жилището, стига да не се договориш с продавача по документи да пишат само 18 000 и другите да му ги дадеш на ръка, но дали ще се съгласи...Писах ти за потребителския кредит, защото за максимум 2 дена имаш парите и висенето ти в банката ще е за не повече от час. За 20 000 лв. вноската ми е 400 лв. в Уникредит, но и в SG ми предлагаха същите условия.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                С банката можеш да се пазариш по принцип. При мен има наказателна лихва при предсрочно погасяване през първите 2 години, срока при теб си зависи от конкретните условия на банката. Кое ще платиш на 18-я месец се изчислява малко по-различно. Зависи равни или намаляващи вноски си избрал, но така или иначе разликата ще бъде минимална. След 18-я месец да кажем ще бъдеш изплатил примерно около 10 000 лв от главницата и 5 000 лихви, допускаме, че не дължиш наказателна лихва. Ако имаш събрани кинтите, дължиш още 8 000 от главницата и това е.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  M5kov написа:
                  Извадил си скица, свидетелство за съдимост, за граждански брак (евентуално), предоставил си документ за дохода, удостоверение за липса на тежести и си подписал ипотеката?Това прави около 1200 лв. разходи и 1 седмица загубено време. Ако наистина си ги минал, подписвай, няма какво да договориш повече с банката. През първата година ще дължиш такси при предсрочно погасяване. Таксата, която ще вземе нотариуса за ипотеката мисля, че ще е върху цялата сума за която купуваш жилището, стига да не се договориш с продавача по документи да пишат само 18 000 и другите да му ги дадеш на ръка, но дали ще се съгласи...Писах ти за потребителския кредит, защото за максимум 2 дена имаш парите и висенето ти в банката ще е за не повече от час. За 20 000 лв. вноската ми е 400 лв. в Уникредит, но и в SG ми предлагаха същите условия.
                  Значи така или иначе, не аз подготвям тези документи а реално брокера, тъй като той се явява ПРОДАВАЧ чрез пълномощно.От мен се искаха 2 документа, дето ги имах за 30 минути и 5 лв - за семейно положение и дали имам някакви задължения към НАП - нищо друго.Нямам такса одобрение. Не ми е проблем висенето в банката, щото ми е до офиса. Какво печеля от потребителския кредит? - реално ако направя сметките нищо ипотеката ще е за около 350 лева а разликата във вноската 30лв за 36 месеца (даже ще съм на +).
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #10
                    kiro_of_the_day написа:
                    Трябваше да питаш преди да си си сложил въжето на шията... Не подписвай ипотечния кредит.
                    Какво имаше в предвид с това.Ако приемем, че се изповядва сделката на реалната цена, то какви са добавките от банката? Оценка на имота 100 лева, застраховка за жилището 30 лв/годишно и ипотека 350-400 лв. + 150 за сваляне на ипотеката.Останалото така или иначе нотариуса и държавата си го взима.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      Офтопик...Мани тая работа братле. На гурбет ще ходя ...години ще работя клозети ще мия ...роб на банка ..никога повече...
                      Powered by Emzo

                      Коментар


                        #12
                        Колега аз минах през ипотечен кредит, след това минах и през рефинансиране към друга банка и живот и здраве в края на годината ще съм го приключил. А го теглих за 30 год. през 2010-а Ако си си направил добре сметката и не забавяш вноски няма да имаш проблеми. Сега относно твоя случай - сумата е малка, направи си сметка с нотариалните такси за вписване на ипотека и последващото й заличаване, дали няма да ти излезе по-изгодно с потребителски кредит. Сумата на ипотеката ще си е тази на главницата. Ако питаш за изповядване на сделката за покупко-продажба, там вече имаш вариант да е на реалната сума или на база данъчна оценка (за да си спестиш малко пара). Като погосяваш предсрочно, след 12-тия месец от усвояване на кредита, погасяваш само главницата - никакви бъдещи лихви и наказателни такси. Това е..
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          Една бърза сметка в твоя случай, вземайки предвид средните стойности на лихвения процент за ипотечен и потребителски кредит показва, че общата върната сума (с всички такси и т.н.) май при ипотечен кредит ще е по-голяма. Така че ако имаш възможност премини към потребителски.
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #14
                            Между другото съм чувал, че вече се обръща внимание на сделки на данъчна оценка-т.е. на нереални пари и ако изтеглиш късата клечка, може да отнесеш хубава глоба. От това печели най-вече продавача, а купувача пести много малко на фона на риска.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              tambuhtaneca написа:
                              Какво печеля от потребителския кредит?
                              Наистина ли си готов да си заложиш жилището, за евентуални виртуални 20-30 лв/мес по-малка вноска?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X