Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хърка 1-ва и задна мареа 1.6 2000г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Естествено че има, само задна е несинхронизирана.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #17
      stilo_new написа:
      А при бензиново Стило, какъв е маховика? Пак ли демпферен? Този пуст съединител много ме тормози. Отделя горе и вече почти година не мога да му свикна и това е...Предишната кола 11 години я карах и отделяше ниско долу и съм свикнал педала на съединителя до долу да натискам и докато зацепи минава цяла вечност и често става с удар. То предполагам и не може да се регулира по ниско да зацепва?
      Маховика не е демпферен и стилото е с горна и долна помпа на съединителя и не може да се регулира, т.е. регулира се автоматично до колкото знам аз.
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #18
        Аха ясно. Значи не мога нищо да направя. А иначе съединителя май не е още за смяна. Като опра гумите в бордюр, включа на трета и отпускам леко съединител, не гасне , асе опитва да се качи.

        Коментар


          #19
          А трябва да гасне.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #20
            stilo_new написа:
            Аха ясно. Значи не мога нищо да направя. А иначе съединителя май не е още за смяна. Като опра гумите в бордюр, включа на трета и отпускам леко съединител, не гасне , асе опитва да се качи.
            Опитва се да се качи, щото даваш газ. Ако пробваш само на ниски обороти, би трябвало да изгасне. Ако не изгасне, тогава имаш проблем.
            Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

            Коментар


              #21
              SDLW написа:
              stilo_new написа:
              Аха ясно. Значи не мога нищо да направя. А иначе съединителя май не е още за смяна. Като опра гумите в бордюр, включа на трета и отпускам леко съединител, не гасне , асе опитва да се качи.
              Опитва се да се качи, щото даваш газ. Ако пробваш само на ниски обороти, би трябвало да изгасне. Ако не изгасне, тогава имаш проблем.
              Да давам леко газ. Този тест ми предложиха да направя, за да разбера дали съединителя ми е за смяна.

              Коментар


                #22
                Правилно са те посъветвали, но както казах и по-назад колегите, колата трябва да изгасне, в противен случай си за смяна на съединител.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #23
                  gamma написа:
                  pakumba написа:
                  Синхронизатора на първа е фира.
                  Сигурен ли си, че 1-ва има синхронизатор?
                  и идея си нямам но днес да вкарам от 2-ра 1-ва докато колата не спря на място хъркаше ли хъркаше,а се движех с 5км в час.май не е съединител а синхронизатор.поне така си мисля аз.
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #24
                    това ,което са те посъветвали за съединителя не го прави никога.ако съединителя е нов и го изпробваш така,какво правим,пушеци,опичане и т.н.при теб трябва да установиш дали отделя добре съединителя или не.много съединители съм сменял,които не буксуват,но както при теб не влизат скоростите.според мен трябва така или иначе да разглобиш и там вече мисля ще се убедиш,че е износено феродото.сменяш цял комплект и си готов

                    Коментар


                      #25
                      Мисля, че не съм обяснил правилно, какъв ми е проблема. Съединителят зацепва много нависоко. Може на някой, който е свикнал с такъв съединител, да му е удобно, но аз съм свикнал да зацепва ниско долу. И сега като сменям предавките и отпускам плавно педала, минава цяла вечност докато зецепи. През това време оборотите на ДВГ, почти винаги са паднали на минимума и се сещата какво неприятно усещане се получава. Иначе всички предавки влизат лесно.

                      Коментар


                        #26
                        superfiata написа:
                        gamma написа:
                        pakumba написа:
                        Синхронизатора на първа е фира.
                        Сигурен ли си, че 1-ва има синхронизатор?
                        и идея си нямам но днес да вкарам от 2-ра 1-ва докато колата не спря на място хъркаше ли хъркаше,а се движех с 5км в час.май не е съединител а синхронизатор.поне така си мисля аз.
                        На място направи така: от изключена скорост вкарай втора и после първа- ако не изхърка-синхронизатора. Ако без да вкарваш втора, напънеш за първа трябва да изхърка. Опитай да я вкараш на място, като задържиш около секунда лоста преди да натиснеш докрай /усет е/- няма да изхърка.Аз карам така от 5 години. :D Въобще не ми пречи. Карането със синхронизатори е за аматьорите.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #27
                          просто си смени целия комплект съединител(нищо ,че не буксува),просто вече не отделя добре и увлича и не можеш да вкараш скоростите.и да го мъдриш по-добре няма да стане,а точно обратното.освен това съединитела ти е твърд по всяка вероятност.

                          Коментар

                          Working...
                          X