Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на аудио озвучаване за дома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Демек нищо не каза.Колегата те пита как звукът на ФЛАК-а ще се влоши от самото му предаване по въздушен път. А не казва, че колоните са му безжични, което е разлика от небето до земята. по принцип.Ако някой пакет не може да се предаде заради голям фонов шум, то просто ще спре музиката, защото няма данни, а няма да си влоши качеството, интерполирайки данни от предишни пакети.И прави разлика между стандарти, при които се допуска пропуск на пакети и такива, при които не се допуска никакъв пропуск.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      Еми да си взема лампов тогава. Колегата не каза че е аудиофил. Всичко е до компромиси цена качество. Аз съм със саундбар и съм доволен. Сигнала чрез блутут а тоя към субуфера някакъв си тяхна честота. Свири си чудесно за мен. Дълбок плътен бас и кадърни средни и високи. Ако бях аудиофил със сигурност нямаше да ползвам това а лампов.
      Powered by Emzo

      Коментар


        #33
        Аз явно не мога да обясня правилно.Например ей този денон:http://www.denon.bg/bg/product/pages...id=avr3311си има онлайн радио и стриймва фото и FLAC HD от домашната мрежа.Ей такова нещо ми трябва но в компактна система като показаната по горе на снимката.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

        Коментар


          #34
          Аудиофил съм, да. Както вече споменах, проектирам и произвеждам аудио апаратура, която продавам по цял свят. Включително и 5 модела DAC-ове. Казах повече, отколкото трябва. Не искам да убеждавам никого в нищо. Има достатъчно тестове в нета за жични и безжични преноси. Който се интересува, нека намери и чете. А за колегата ВО, малко жокерче за мислене - защо един лаптоп, който подава сигнал към външен ДАК, звучи различно с включена и изключена Wi-Fi карта. Единиците и нулите не се променят, нали ? Нещо друго става и вече казах какво.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #35
            По моя въпрос нищо ли няма да кажете ?
            FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

            Коментар


              #36
              DJPOPA написа:
              А за колегата ВО, малко жокерче за мислене - защо един лаптоп, който подава сигнал към външен ДАК, звучи различно с включена и изключена Wi-Fi карта. Единиците и нулите не се променят, нали ? Нещо друго става и вече казах какво.
              Нищо не каза отново.При DAC-а няма проверка (CRC) на всеки един бит от изпратена информация. Използват се в повечето случаи логаритмични функции, като се чертае една права, за да произведеш звука. Когато имаш шум и дадено нещо се загуби по трасето, това бърка логаритъма и от там общото представяне на изходящия сигнал.При предаване по въздушен път на информация чрез протокол, който съдържа CRC проверка на всеки фрейм, то фрейма ще бъде или 1:1 с източника, или няма да бъде доставен и ще отпадне.Когато работиш с информация на файлово ниво, няма да използваш ДАК-> линеен изход, а ще използваш ДАК->проверка->изход. Капиш защо при флак-а и въздушното му пренасяне не губиш и един бит по време на преноса?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Nikolow написа:
                По моя въпрос нищо ли няма да кажете ?
                Колега, въпросната система я посочих като добре направена от гледна точка на аудио. На теб ти трябва някакъв вид мрежов плеър. Няма никакви проблеми, вземаш си такъв плеър, какъвто ти харесва и ти е подходящ по функционалност. И от аналоговите му изходи подаваш сигнала на някоя свястна система. А ако има цифров коаксиален или оптичен SPDIF, може да ползваш и по-качествени външни DAC устройства. Не се интересувам от подобни мрежови плеъри, стриймъри и прочие, тъй като не отговарят на изискванията ми за качествен звук, поради което не следя какво има на пазара.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #38
                  BO написа:
                  При DAC-а няма проверка (CRC) на всеки един бит от изпратена информация. Използват се в повечето случаи логаритмични функции, като се чертае една права, за да произведеш звука. Когато имаш шум и дадено нещо се загуби по трасето, това бърка логаритъма и от там общото представяне на изходящия сигнал.При предаване по въздушен път на информация чрез протокол, който съдържа CRC проверка на всеки фрейм, то фрейма ще бъде или 1:1 с източника, или няма да бъде доставен и ще отпадне.Когато работиш с информация на файлово ниво, няма да използваш ДАК-> линеен изход, а ще използваш ДАК->проверка->изход. Капиш защо при флак-а и въздушното му пренасяне не губиш и един бит по време на преноса?
                  Преди 4г бях на едно Аудио Експо и представях един от моделите ми USB DAC. Ползвах USB кабел "BELKIN", екраниран, с позлатени накрайници, добра изработка. По едно време дойде един колега от София и донесе едно неугледно самоделно USB кабелче. Поиска да направим сравнение на моя DAC и да видим дали ще има разлика в звука с моя фабричен кабел. Първоначално щях да се изсмея, но добре че не го направих. Защото само след минута ми падна ченето на масата, като чух разликата и то на собственото ми творение. От тогава изобщо не смея да излизам с аргумента "пренос на единици и нули без загуба". Приключих по тая тема, защото е безмислено да убеждавам. Човек трябва сам да се убеди. Или пък да остане щастлив и безгрижен с общоприетите обяснения. Никого не съдя и никого не квалифицирам.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар

                  Working...
                  X