Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на аудио озвучаване за дома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на аудио озвучаване за дома

    Здравейте, колеги!Не знам дали има тук аудио маняци, но пускам тази тема с надеждата, че ще пишат по-скоро хора с реален опит.Става дума за следното. Любител съм на не толкова силния, но качествен звук. Вкъщи ползвам 1 стерео-уредба Самсунг с 2х40 RMS. Вързал съм я към компютъра. Уредбата я имам от почти 10 години и съм изключително доволен. Новият компютър и лаптопа са с HD Audio и звукът е доста добър. Като мощност не е кой знае какво. Бих желал и да е малко по-мощна, но и тази ми върши работа. Решил съм да я сменя с нова, тъй като прави леки проблеми и не ми се занимава да я правя. Работи си, не е нещо фатално, но понякога прави проблеми с потенциометъра за усилването. Затова съм решил да си взема нещо новичко.Не ми се дават много пари. Искам да си купя нещо до около 250-300 лв. Въпросът е какво да е то ? Дали пак подобна стерео-уредба. Гледах прилични Sony и LG за около 200-250 лв, или система за домашно кино, или пък саунд бар система. Братовчед ми има от 4-5 години система за домашно кино Самсунг, вързана към компютъра. Звукът е убийствен. Тези саунд бар системи не ги знам как свирят. Не съм ги чувал. 1 приятел каза, че били супер, но на мен не ми вдъхват доверие.Системата ще я ползвам предимно за слушане на музика в стаята и на територията на къщата. Какво бихте ми препоръчали ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Предния месец ви взех саундбар на самсунг и останах много ама много приятно изненадан. Чудесен звук. Плътен бас. Безжичен субуфър. Блутут свързване към телевизора телефона лаптопа. Перфектна визия. Чудесна цена за продукта. Никога повече големи бумбалници.
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Колега, ако искаш нещо като качествен звук този бюджет е крайно оскъден. За тези пари те съветвам не се хвърляй на нищо ново. Понятията ново и качествено звучене почват от най-малко 2-3000 лв. говорим само за усилвател и тонколони. По скоро опитай да додадеш още 100-200лв. и си купи втора употреба - няма да сбъркаш с едно условие да попаднеш на читава техника, а не ремонтирана от някой самоук аудиофил в България. Аз бях тръгнал по пътя на новите неща и хвърлих доста пари. След голямо разочерование продадох всичко - колони jbl усилвател denon и за около 500 лв си купих ретро техника от 80-те години и звука е с пъти по-напред от новите среден клас ширпотреби. Виш нови неща от висок клас работата е друга, но там парите са несметни поне от моя гледна точка и от тази на 90% от хората. До сега ти говорех за стерео. Ако искаш да гледаш концерти да слушаш 5 канално аудио и разни hd аудио формат няма да се разминеш с малко пари, защото ти трябва хубав ресивър и 5 колони разбира се. Ако ще гледаш домашно кино и ще слушаш Mp3 може и някой по-елементарен комплект колони 5.1 с вграден усилвател /pioner, logitech, creative такива работи/, които да ги наръчкаш направо в компа.
      Fiat Croma 1.9Mjet 8V

      Коментар


        #4
        Колега, точно за това ти говоря! Да си ръчна нещо в компа и да си спя на музика или да си слушам след работа, или да си усиля музиката и да си слушам, докато съм в кенефа или банята. Не ми трябва озвучаване за 2-3000 лв. Като казах качествен звук, имам предвид, че търся басов и плътен звук с добри високи честоти. Не търся някои Тъндъри, които само да ми дрънчат на главата, нито пък някои пищялки само. Търся някакъв баланс, галещ слуха ми.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #5
          Ето това предлагам тогава, като за 5.1 Logitech Z506 /потърси в нета ревюта да прочетеш.илиАко не държиш на 5те канала може би това Fenda T-80U тука печелиш радио дистанционно и USB слот. И за това има писано в нета.И двете са в бюджета в горната част естествено....П.П. тези Fenda имат и 5.1 комплект пак с радио и дистанционно, но нещо не го бива доколкото съм чувал от към качество на звука в сравнение с Logitech-а
          Fiat Croma 1.9Mjet 8V

          Коментар


            #6
            Знам, че не са много известни, но ако търсиш нещо като тонколони за компютър разгледай моделите на Edifier, например: http://www.technopolis.bg/bg/PC-Spea...p/526033Ето и едно ревю от братушките: http://i2hard.ru/reviews/obzor-20-ak...r-r1700bt.html
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Аз като любител аудио маняк ще ти препоръчам само и единствено стерео звук от 2 тела. Пробвал съм какви ли не 2.1 и 5.1 системи, еми не е същото като да имаш две хубави озвучителни тела, свързани към качествен усилвател. И като става въпрос за качество, се насочи към старата техника от 80-те към 90-те и то най-вече за усилватели, тонколони може и от по-ново поколение. Като споменах за стара техника имам една японска уредба, занесох си я на работа да си слушам от време на време, на айва от старото поколение модел nsx-330, едва ли някоя от новите уредби може да я бие по качество, хем е само с 5" баси и изкарва супер бас, а високите и средите направо мед пускат. Виж разгледай от старото поколение усилватели на marantz, denon и по качествените марки, има един сайт ljclub поразгледай го ще намериш доста качествени компоненти.

              Коментар


                #8
                Точно това,което искаш се постига с цената на минимум 800-1000 лв.Това са ти парите за 2 тонколони и 1 ресийвър,като след време ще ти трябват още 2 тонколони + активен субуфер,което е около 600-700 лв.Ако не си готов за това,с тея 250-300 лв. взимаш няква система с възможно най-напомпани параметри и възможно най-дълга гаранция,истината е че качественото аудио е скъпо,както е било и преди години.Ако не си разбрал какво имам в предвид,ще ти покажа с какво съм аз:http://www.technomarket.bg/products/...a-r-s201-black (Аз съм с пайнер,но като цена беше същия със сходни параметри)+ http://www.technomarket.bg/products/...80-dark-apple+ в най-скоро време още 2 големи и активен бас ... Това е каквото искаш,за 100 лв. над бюджета ти,тея неща може и да ги намериш 2-ра ръка.
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #9
                  Подкрепям колегата trota на 100%. Няма за какво да даваш торба с пари за нови неща - ретро техниката от 80-те е желязна - няма такъв звук (понеже е транзисторна, даже по-вманиачените търсят лампови). На село все още си седи една Ямаха (усилвател) и един дек Кенууд от времето когато съм бил ученик... кеф, все още като се прибера си я пускам с носталгия. Тогавашното качество днес го няма - само като видиш солидната изработка на корпусите (всичко от алуминий) финото въртене на копчетата, солидната механика вътре... Разрови из OLX-а има такива аудиосистеми се продават.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #10
                    В тези два сайта: http://usilvateli.com/ http://www.ljclub.net/ има достатъчно кадърна техника от доброто старо време, която е в пъти по-добра от съвременните псевдо озвучителни системи.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Не се нахвърляйте така върху новото де,има достатъчно марки,които в днешно време произвеждат доста читави неща.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        batproho написа:
                        В тези два сайта: http://usilvateli.com/ http://www.ljclub.net/ има достатъчно кадърна техника от доброто старо време, която е в пъти по-добра от съвременните псевдо озвучителни системи.
                        От този колега от Лом си купих усилвателчето Technics SU-V660, стара оригинална японска машинка, няма грешка, взех го за 240лв., колонки jamo S606 по 120W всяка, пак изпаднаха на много добра цена още в гаранция за 350лв. - панелката подскача доволно, но за съжаление ги слушам доста рядко, 3-4 пъти годишно, че под мен и над мен все бебета и не си позволявам да вдигам шум.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          Не се нахвърляйте така върху новото де,има достатъчно марки,които в днешно време произвеждат доста читави неща.
                          Има, не че няма, ама са многоооо далеч над бюджета на колегата. Друг е въпроса че от как класическото Audio CD, беше изместено от компресираните формати, всичко е пълна трагедия. p.s. естествено, това са си мои съждения и не ангажирам никого да се съобразява с тях.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            Аз на колегата за тва му казах тея неща,за тия пари,гледа тва което е с параметри и гаранция.Технологиите напреднаха много,но за мен само в положителна насока,всеки си има виждане де,но нека колегата не се залъгва,един ресивър от днешно време,има много по-добри възможности от старите и е също толкова здрав.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #15
                              Според мене от към hi-fi - оптимизацията на разходите, стремежа за намаляване на цените и конвейрното производство доведоха до големи компромиси с качеството на новите компоненти. Да на книга покриват всички стандарти и са hi-fi клас А, но също като новите коли загубиха душата си. А както за колите така и за музиката това има голямо значение. Сори, че ви говоря за зоната на здрача но така ги виждам аз нещата... Все още се сглобяват компоненти по-старите методи и със старите схеми - транзистори... лампи... както някои бутикови производители на коли си позволяват ръчно сглобяване, но там вече отиваме в зоната на hi-end, а цените няма да ги коментирам... Един усилвател струва повече от моя фиат в някой случай МНОГО повече.... Колегата горе е прав новите машини и коли имат много и прекрасни възможности. Но ако имах някой ретро автомобил Фиат Дино да кажем бих излизал с него - е може би не всеки ден, но с много голямо удоволствие... Ако ме разбирате какво искам да ви кажа...
                              Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                              Коментар

                              Working...
                              X