Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пада темперетурата на двигатела

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    emzo написа:
    donibrasco написа:
    Да, защото много хора пренебрегват филтъра на купето и не го подменят редовно, действително се запотяват , като се започва от задните и когато се случи, колата вече е загряла и слагам въздуха да циркулира на автоматичен режим.Изчиства за 1-2 мин.
    Все тая и новия филтър не помага при сегашните условия.
    абсолютно особенно с тегстилни стелки който пъпиват всичко.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #47
      pplk написа:
      ВО, скоростната кутия няма отношение към физичните закони при топлообмен. На клипчето ти колата работи на място, а дали е автомат или ръчка няма значение. ..
      Бъркаш. Ама карай. Не е това естеството на темата.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #48
        ььь

        Явно май фиатите нямат хубаво парно моето пунто бензин и то бавно почва да топли иначе са сменени термостат ,гарнитурата на главата че прегря обезвъздушена е и пак не духа много горещо и пада температурата в по студено време
        FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

        Коментар


          #49
          Re: ььь

          petar 1986 написа:
          Явно май фиатите нямат хубаво парно моето пунто бензин и то бавно почва да топли иначе са сменени термостат ,гарнитурата на главата че прегря обезвъздушена е и пак не духа много горещо и пада температурата в по студено време
          не съм съгласен моето браво ХГТ много малко да мръдне стрелката кото става доста бързо дори и на -15 както беше тук и почва да си духа топлоа иде ли на първата черта си е мн топло даже иначе е нормално на -15 като си пуснеш парното на 2-3-макс да ти падне температурата се пак 99% от тия коли нямат нито кората от долу нито пък имат няква изолация по маркучите така че си е нормално друг е вече въпроса днешните термостати от колко качествен материал се правят и дали реагират толкова бързо колкото трябва
          Fabbrica Italiana Automobili Torino
          F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
          F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
          F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

          Коментар


            #50
            Не можеш да сравняваш загряване на комън рейл дизел и бензинов двигател. Ама по нищо.
            Powered by Emzo

            Коментар


              #51
              Re: ььь

              mohel написа:
              petar 1986 написа:
              Явно май фиатите нямат хубаво парно моето пунто бензин и то бавно почва да топли иначе са сменени термостат ,гарнитурата на главата че прегря обезвъздушена е и пак не духа много горещо и пада температурата в по студено време
              не съм съгласен моето браво ХГТ много малко да мръдне стрелката кото става доста бързо дори и на -15 както беше тук и почва да си духа топлоа иде ли на първата черта си е мн топло даже иначе е нормално на -15 като си пуснеш парното на 2-3-макс да ти падне температурата се пак 99% от тия коли нямат нито кората от долу нито пък имат няква изолация по маркучите така че си е нормално друг е вече въпроса днешните термостати от колко качествен материал се правят и дали реагират толкова бързо колкото трябва
              Може иначе на нашия корсата има много силно парно и на други опели съм забелязал същото при мен и на двата фиата няма силно парно ама немското си е немско те хората са го казали
              FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

              Коментар


                #52
                Искаш ли да те кача в Бравото 1.6 16 с термостат Бер да видиш слабо ли топли парното? Ръката не можеш да си държиш на дюзите , Кромата също с такава марка термостат топли повече от добре, естествено спрямо бензина по-бавно вдига температура,но вдигне ли веднъж въпреки голямото купе вътре е екстра.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #53
                  pi4_s_bravo написа:
                  Искаш ли да те кача в Бравото 1.6 16 с термостат Бер да видиш слабо ли топли парното? Ръката не можеш да си държиш на дюзите
                  При Стило 1.6 16 няма такова нещо, да ти запари на ръката. Само, че термостата не знам какъв е, защото аз още не съм сменял.

                  Коментар


                    #54
                    stilo_new написа:
                    pi4_s_bravo написа:
                    Искаш ли да те кача в Бравото 1.6 16 с термостат Бер да видиш слабо ли топли парното? Ръката не можеш да си държиш на дюзите
                    При Стило 1.6 16 няма такова нещо, да ти запари на ръката. Само, че термостата не знам какъв е, защото аз още не съм сменял.
                    има има особенно на твоята. При мен в момента достига 30градуса за около 4- 5 минути на място без газ. Обърне ли горивото. Пускам духалките и топлия въздух тръгва. А това че не можеш да си държиш ръката е вярно.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #55
                      S_BANKOV написа:
                      stilo_new написа:
                      pi4_s_bravo написа:
                      Искаш ли да те кача в Бравото 1.6 16 с термостат Бер да видиш слабо ли топли парното? Ръката не можеш да си държиш на дюзите
                      При Стило 1.6 16 няма такова нещо, да ти запари на ръката. Само, че термостата не знам какъв е, защото аз още не съм сменял.
                      има има особенно на твоята. При мен в момента достига 30градуса за около 4- 5 минути на място без газ. Обърне ли горивото. Пускам духалките и топлия въздух тръгва. А това че не можеш да си държиш ръката е вярно.
                      Значи наистина трябва да търся някой да ми сменя термостата. Ама не и при майстора при който ходя, защото ще ме одруса, както ме предупреди миналия път, не директно.

                      Коментар


                        #56
                        Смених термостата и вече всичко е наред, имам си парно, след като загря си държа стрелката по средата, даже си карах /извънградско/ на отворена клапа и не мръдна стрелката дори и при по-силно пуснато да духа /при -9 навън/ Утре сутринта ще видя в задръстванията за колко време ще загрее.
                        Fiat Croma 1.9 16V MJet

                        Коментар


                          #57
                          От три години карам Крома 1.9 дизел и уж нямах никакви съществени забележки по модела досега, но точно тази ледена зима и при мен постави проблема с бързото изстиване на двигателя и слабо парно. Смених термостата веднага, но голяма разлика няма... явно трябва да се изключва климатроника и да се пускат ниски обороти на вентилатора за топлото. Не вярвах, че може да се мръзне в кола. Карал съм доста различни марки, все дизели, и за първи път се сблъсквам с такава несгода...

                          Коментар


                            #58
                            Здравейте, аз също имам Крома1,9 автоматик. Смених термостата преди 2 мес., защото стрелката играеше. Сега термостата ми е BEHR и когато парното е пуснато стрелката много трудно стига средата. Като загрее без парно и го пусна темп пак спада. На дълъг път всичко е ОК. Ходих при майстора да питам нормално ли е това, защото предишните ми коли като загрееха веднъж не изтиваха въпреки парно, инерция или студено време и реших, че новият ми термостат BEHR е дефектен. Отговорът му е, че с този мотор било така, с по-големия не. Аз все още имам някакви съмнения.

                            Коментар

                            Working...
                            X