Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Фиат Купе .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    fuel injekcion написа:
    injekciona написа:
    Аз като гледам какви кенефи се продават в момента, не бих си купил купе от тук....
    Готов съм цялото лято да чакам някое читаво купе 2.0 139 ! До колкото прочетох е по евтин за обслужване от 1.8 , и затова питам какви са му проблемите и има ли вариатор и тези баланс валове какви са ? мисля че преди бях чел някъде че може и без баланс валове дано не се бъркам ,но реално търся си младежка кола по възможност газ да си се возя .. повече от 500 на месец не правя като км...
    Ми проблемите му главно са свързани с разпределителните валове, маслена помпа, лагери. 2.0 16V е без вариатор. Проблема с баланс валовете идва от това, че маслото преминава през централните им лагери и после към главата, което води до спад в налягането. Просто повечето коли тук не си знаят километрите и са карани на уволнение от мърлячи, за това внимавай много какво купуваш....
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
    Jet Black E46 M3

    Коментар


      #17
      Той колкото и да внимава, нито има ренгенови очи да види какво се случва вътре в мотора, нито мотора сам ще му проговори къде го боли, така че както са казали хората - кола и жена са на късмет Гледаш купето и вътре салона да са запазени, мотор и окачване се ремонтират
      punto HGT

      Коментар


        #18
        didich написа:
        Той колкото и да внимава, нито има ренгенови очи да види какво се случва вътре в мотора, нито мотора сам ще му проговори къде го боли, така че както са казали хората - кола и жена са на късмет Гледаш купето и вътре салона да са запазени, мотор и окачване се ремонтират
        предпочитам лош салон но здрав мотор ,защото ако ми изтропа някой биелен лагер или някой цилиндър да загуби компресия и съм до там.... последно някой може ли да ми каже какви стойности трябва да показва налягането на маслото на таблото ?
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #19
          Не е точно така, салона е видим и ти можеш да прецениш дали ще си купиш кола със запазен или с окъсан такъв, докато карантията на мотора няма как да я видиш докато не се отвори и отремонтира, пример мога да ти дам веднага - на жената голфа като купихме всичко светеше, мотора също мъркаше, направих му тестово кръгче, достигна работна температура всичко на 6, взех ме я и на 20 километра след автокъщата светна лампата на маслото , на по късен етап се направи основен ремонт и сега освен, че е запазена отвътре съм и спокоен, че мотора е в час и обслужен
          punto HGT

          Коментар


            #20
            didich написа:
            Не е точно така, салона е видим и ти можеш да прецениш дали ще си купиш кола със запазен или с окъсан такъв, докато карантията на мотора няма как да я видиш докато не се отвори и отремонтира, пример мога да ти дам веднага - на жената голфа като купихме всичко светеше, мотора също мъркаше, направих му тестово кръгче, достигна работна температура всичко на 6, взех ме я и на 20 километра след автокъщата светна лампата на маслото , на по късен етап се направи основен ремонт и сега освен, че е запазена отвътре съм и спокоен, че мотора е в час и обслужен
            Че ще търся купе , ЩЕ ТЪРСЯ ! задължително ще му меря компресия и ще му закачам компютър... мисълта ми е какви проблеми може да ми излезат който са много сложни..не съм карал купе просто..и баланс валовете или вариаторите не ги знам какво е що е , ще ми дават ли голям проблем , и спрял съм се на 2.0 139 ,но много хора ми казаха че и 1.8 са добри та се чудя...
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #21
              Колеги за да не отварям нова тема , някой може ли да ми каже кой двигател на алфа 155 е с верига и 8 клапана ? разбрах че били доста читави , но само ме притесняват тези 8 свещи и 2 бобини как е работата с тях..
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #22
                Не мога да ти отговоря със сигурност, но аз бих си взел Купе 2.0 16в,без да се замислям
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #23
                  Аз пък гледам алфи 155 8 клапанови с верига и някоой може ли да каже каква е разликата в фейс лифта и какво и е раздутото на новото купе защото не виждам разлика ? :D :D
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар

                  Working...
                  X