Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Алфа Ромео 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    А, той бензина щот много хубав. Два пъти вече сипвам от шел и омв - не мога да кача баира на Младост. Мойто Рено палеше от четвърт при -22 и то с не особено добра компресия на цилиндрите. Изобщо, ако не смуче отнякъде въздух, нормалния дизелов двигател си пали при минус много. Сега, с тия електроники дето са ги накачулили, знаеш ли го кво е замръзнало и не подава правилния сигнал, че да запали?!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #32
      Абе гледам много народ се изказва, ама никой не е притежавал 147...Викам си, чакай и аз да се обадя, поне имам такава вече 2 години. Моето мение е , че 147 е един прекрасен съвременен и много интелигентен автомобил. Има страхотни екстри, които доставят удоволствие - например - задната чистачка като я пуснеш работи със скоростта на предните, но на два маха на предните, задната прави един. И много такива подобни. Моята е 1,6, 120 коня. Нямам никакви проблеми. Лакома е , но всеки бензинов мотор над 100коня е лаком. В града ми гори около 11,5, на дълго около 7, но съм падал и доста надолу в зависимост от карането. Тази гледам има газ, което прави разхода да не е проблем. Само за инфо -159 с 2,4 мотор автомат е по лакома, макар, че е дизел. Иска редовно обслъжване и не е проблемен. Чупи се ако не се обслужва, защото е капризен към маслото. Единствения минус е окачването, което има склонност да става шумно и да скърца и тропа, но частите вече са много евтини и реално за 300-400лв я правиш цялата. Амортисьори не разбива, стига да не е със спортни пружини. 147 е много приятна за каране, особено в града, а бензиновите не се чуват как работят по светофарите, ако всичко им е наред.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #33
        Аз имам 147 от повече от 3 години. Дизел, 115 к.с. Върви доволно. Окачването вярно, че почва да поскърцва по някое време, но нищо сериозно. Като я купих смених долни и горни предни носачи и оттогава нямам проблеми, само едни втулки сменях отпред преди месец. Карам 80% градско.Като купува такава кола, човек трябва да седне вътре, да я покара и да прецени дали му лепне на душата. Ако не стане химията, си взема Голф.
        Alfa 147 JTD 115 hp
        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

        Коментар


          #34
          Yavor написа:
          Абе гледам много народ се изказва, ама никой не е притежавал 147...Викам си, чакай и аз да се обадя, поне имам такава вече 2 години. Моето мение е , че 147 е един прекрасен съвременен и много интелигентен автомобил. Има страхотни екстри, които доставят удоволствие - например - задната чистачка като я пуснеш работи със скоростта на предните, но на два маха на предните, задната прави един. И много такива подобни. Моята е 1,6, 120 коня. Нямам никакви проблеми. Лакома е , но всеки бензинов мотор над 100коня е лаком. В града ми гори около 11,5, на дълго около 7, но съм падал и доста надолу в зависимост от карането. Тази гледам има газ, което прави разхода да не е проблем. Само за инфо -159 с 2,4 мотор автомат е по лакома, макар, че е дизел. Иска редовно обслъжване и не е проблемен. Чупи се ако не се обслужва, защото е капризен към маслото. Единствения минус е окачването, което има склонност да става шумно и да скърца и тропа, но частите вече са много евтини и реално за 300-400лв я правиш цялата. Амортисьори не разбива, стига да не е със спортни пружини. 147 е много приятна за каране, особено в града, а бензиновите не се чуват как работят по светофарите, ако всичко им е наред.
          Благодаря на теб и на колегата chandler.Говорих днес с момчето, младо момче на 24 години. Колата я има от две години, като наистина ми каза, че като я е взел е имало проблем с маслото, като е на едно място светвала лампата, по съвет на майстора му от тогава я кара с 10w60 и няма проблеми. Сменил е 3 от 4рите носача, като на другия е сменил тампоните. Колата има каско и е като нова, боята кусурът й е, че докато е съхнела е паднала една капка и се е разтекла на лака и стои като зацапано. Сменял е, вариатор, дебитомер, свещи, масло преди 800км ми каза. Проверявал я е и уж била на реални (поне той така ми казва и вика, че и така на него са му казвали). Проблеми с мотора не е имал. Газовата е симгаз ли какво ми каза и като ми каза колко гори наистина е като фиата ми с обикновената, но не е проблем. Колата е с хубав ксенон на късите. Салона е много запазен. Сменял е тампони на стабилизиращата щанга. Общо взето го питах какъв проблем прави мотора ако не е с хубаво масло и ми каза, че лагерите заминавали. Общо взето всичко изглежда прекалено хубаво за да е истина
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #35
            Пита ли го дали е знаел с какво масло е бил мотора когато му е присветвала лампата на маслото, трябва да е карал с водица, че да му светва лампата на маслото или пък самия датчик да е бил пред умиране ??
            punto HGT

            Коментар


              #36
              Ами не знам каза просто че на празен ход, мигала лампата ли светвала ли какво било
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #37
                Това, доколкото разбрах е било още, когато я е купил. След като е сменил маслото не е имал подобен проблем. Той щом и вариатора е сменил, значи е сменил скъпите работи
                Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                BMW X3 3.0D Aut

                Коментар


                  #38
                  Това с маслото 10W60 не ми харесва...
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #39
                    muns61 написа:
                    Това с маслото 10W60 не ми харесва...
                    Защо колега? Мислиш си че я е цедил ли? А иначе скъпите неща не знам дебитормер свещи масло... носачи предполагам да :D мислел е да маха двете ламбди сонди в ГО за 300-400 лева и катализаторите в OEM моторспорт.
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #40
                      muns61 написа:
                      Това с маслото 10W60 не ми харесва...
                      Колега...изказваш се неподготвен
                      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                      BMW X3 3.0D Aut

                      Коментар


                        #41
                        iee написа:
                        muns61 написа:
                        Това с маслото 10W60 не ми харесва...
                        Колега...изказваш се неподготвен
                        Момчето каза, че веднъж го е сменил на 4000км маслото, а иначе на 7-8, което мисля, че е нормално. Каза ми, че колата не я е взел да я прави бегачка и си я кара спокойно, колко ме е излъгал не знам. Друг е въпроса, че аз няма да я карам толкова спокойно дали ще устиска да влиза в обороти?
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #42
                          Чак 10W60 е твърде скъпо, 10W40 си е по спецификация, макар че последни веме чувам кофти неща за Селения 20к с каквато се карат тези. Ако наистина скеня маслото толкова често, може и да има някакъв яд, затова и почва да ку святка лампата като му падне вискозитета... В най лошия случай се отваря маторя и се търси проблем. Чак толкова скъпо и страшно не е. Като е ниска цената, си мисля, че може да се рискува, а ако се рпави - поне после знаеш че е направена. Вярно - важно е и кой ще я прави.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #43
                            Yavor написа:
                            Чак 10W60 е твърде скъпо, 10W40 си е по спецификация, макар че последни веме чувам кофти неща за Селения 20к с каквато се карат тези. Ако наистина скеня маслото толкова често, може и да има някакъв яд, затова и почва да ку святка лампата като му падне вискозитета... В най лошия случай се отваря маторя и се търси проблем. Чак толкова скъпо и страшно не е. Като е ниска цената, си мисля, че може да се рискува, а ако се рпави - поне после знаеш че е направена. Вярно - важно е и кой ще я прави.
                            Ами не, имал е проблем като я е взел след това вече 4-5 смрни само с 10w60 ине е имал проблеми, а това на 4000 е да направи промивка, а ако имаш предвид че 8000са малко там ме знам.
                            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                            Коментар


                              #44
                              При положение че Т.Спарковете като железа са едни и същи, а дали е 147 или 156 разликата е само в интериора, имам от 10 години 2.0........като взех колата профилактично смених лагери и сегменти......Навъртях и над 260 хиляди.....на газ......маслото на 8к вън......два пъти лъхна гарнитура щото първия път едно врабче ми спука радиатора, втория път сам си го пукнах.....и в двата пъти дори не шлайфах главата, само нова гарнитура и така......Взех си още една 156ца с същия двигател, че да и поразредя малко километража на първата.......Скоро кола дето да е след 2009 - 2012 година няма да си взема.........
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар


                                #45
                                Май май нещата отиват към покупка. Най-вероятно тази седмица ще отида да я видя и ако ми хареса я грабвам. Има една в Русе 105коня може да отида да видя дали ми харесва като седна в нея ей така за пробата.
                                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X