Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Алфа Ромео 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Алфа Ромео 147

    Здравейте хора, я кажете едно мнение за тази колица
    Дата на производство януари 2005 г.Тип двигател БензиновМощност 120 к.с.Скоростна кутия РъчнаКатегория ХечбекПробег 113972 кмЦвят СивЦена 5 500 лв.Колата се продава, понеже продължавам образованието си в Англия и заминавам Март месец. Колата има каско, застраховка и платен данък до Март месец. Сменени са - вариатор, акомулатор с 2 години гаранция още, окачването по предницата, дясна биалетка, масло кормилна рейка, спирачна течност, масло на скоростна кутия, напълно зареден климатроник, симеринги на колянов вал, чисто нови свещи 8 на брой DENSO IRIDIUM (само те са 280 лева). Напълно изчистен маслен сепаратор, сменено задно гърне и СД плейър. Имам старото гърне и стартото СД - по гърнето (старото) няма и грам ръжда. Колата се дава със 2 комплекта зимни и летни гуми на един сезон Закупени са 2015 година от Прикекс. В момента летните са на хотел в Примекс. Джантите са боядисани и направени като нови. Обслужвана е във форумен сервиз Ауто Тех 1 гр. Варна. Може да се види по всяко време. Грижи за колата са се полагали адски много и е абсолютно пазена. Маслото е сменено преди 800км. Agip Eni 10w60. Ремъка и всичките ролки с водна помпа са сменяни когато колата беше на 92, 000км. Всички документи по обслужване и ремонти на колата са налични! !! !
    http://store.picbg.net/pubpic/74/20/8396de9f40ce7420.pnghttp://store.picbg.net/pubpic/BE/EC/bcaf8200ba64beec.pnghttp://store.picbg.net/pubpic/70/4E/595babcc00ca704e.pngКолата се продава от алфа форума от потребител Hristiyan може някой да го познава.Изкажете мнение по принцип за колата, какви са й разходите, плюсовете минусите според вас...Темата е преместена.Модераторски екип fiat-bg.org
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Вече ти казах, че и на мен 147 ми е слабост. В този ред на мисли, преди време, заговорих двама собственици на 147, като и двете бяха ЖТД. Бяха единодушни, че проблеми с мотора не са имали. Единия каза, че за8 години е сменял окачване само един път, а другия каза, че ако тая година сменя горни носачи, то другата сменя долни и така всяка година прави окачване Хората казаха, че карат по 10-15к на година. За 1,6 на АР147, се говори, че е пълна противоположност на 1,6 на Браво като здравина. Едно момче беше дошло на неделна форумна среща с АР147 1,6 и свидетелите могат да потвърдят, че доста пушеше при форсиране.Отделно, майтора при който Банков ме научи да ходя ми посъветва, купя ли си АР 147, да си купя и походно легло за да има къде да спя в сервиза Ама все пак, парите са си твои и кефа, да караш желаната кола е несравним. Хората и за 1,4 12В казват, че е пълен шит, но аз съм си доволен. Много зависи какво търсиш в една кола и какво ще изискваш от нея Успех!
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Не е ли поддържана добре с редовна смяна на масло бензиновия ще ти разкаже играта.Моето мнение - търси 120 дизел.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Kay_ написа:
        Единия каза, че за8 години е сменял окачване само един път
        Може, ако за тия 8 години я е карал 6 месеца.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          С една дума - бегай от алфите, фиатките ще се окажат доста по здрави като окачване, на мойта за 7 години и 50К километра по окачването съм сменил 1 носач, една селенова втулка, един преден амортесьор, че влезнах зверски в една шахта и той изтърва и сега се обажда едното предно каре и те това е Аз ако имах 5500 пари те това тука го отнасях даже и без да му правя оглед на живо http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=c4hdem
          punto HGT

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Kay_ написа:
            Единия каза, че за8 години е сменял окачване само един път
            Може, ако за тия 8 години я е карал 6 месеца.
            И аз така си помислих. Този си беше лека форма на лъжа. Един пичага с едно Е36 ми обяснява как колата му е 1 350 000км и двигателя е перфектен и не гори и грам масло, а се карала душманската П.П. Дидич, А3 и А4 и аз много ги харесва,, но много надути тия цени бря. Заглеждам 1,8 бенз, 125коня (без турбина) ми те им търсят по 4500лв и на горе. Говорим за кола на 17-18 години. Абсурдно е за мен.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Да, ама ше изпреварваш тия с Фиатите. :D
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #8
                Държат цена да ги ева у кочините немски, не са като италянките, мойта я взех за 6500, сега вървят по 2500-3000, макс 4000 ако е някоя "натокана".Бащата имаше дълги години ауди 80, 2.0 90к.с., 1992г. набор, тия коли са с вечни купета, продаде я преди година за 3000лв на един комшия, колата свети без една точица ръжда, а като вдигнеш предния капак мотора светеше все едно излиза сега от завода, баси колата, ама си трябва поддръжка.pplk, мани недей, ша попадне на някой бесен с Идно и шес и ще стане екшън.
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля ти казах два съвета за кола или твоята или онова дето ти го предложих другото. Мисля че ще ти е перфектно.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Ако е потдържана и карана както трябва си заслужава.......ако не е - не.....
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Гледам номера е РР...Банков, пусни малко връзки
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Не познавам колегата, който я продава, но много добре познавам хората от сервиза в който пише, че е поддържана. Ако желаеш мога да потърся тяхното мнение, въпреки, че може би е по-добре сам да им звъннеш...Относно колата: 1,6 не е вървежен мотор, пък си похарчва Относно подръжка мотора не е нищо плашещо. Не знам, защо преобладаващите до сега мнения са отрицателни, но моите впечатления са, че 147 няма, кой знае какви дертове, като модел. Цената не е малка, но доста неща са направени все пак по колата, пък и сигурно ще има отстъпка, ей така за пазарлъка
                        Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                        Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                        Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                        BMW X3 3.0D Aut

                        Коментар


                          #13
                          147...не знам как да ти го кажа по-просто....страшни кочини са! Нещо като Голф...ама с по-лошо качество.Единственото което има, е дизайн. Красива кола е и горе-долу върви. Но в техническо отношение и като качество е пълна безнадеждност. Скърца, друса, скъпи части...Фабричните и дефекти и недомислици не зависят от поддръжка. А и перфектна поддръжка на такава каца без дъно...трябва да е някой наистина луд фен на марката и пак не е сигурно до къде ще са му стигнали нервите. Много слаб модел е. Ама наистина много слаб.

                          Коментар


                            #14
                            Salvador написа:
                            147...не знам как да ти го кажа по-просто....страшни кочини са! Нещо като Голф...ама с по-лошо качество.Единственото което има, е дизайн. Красива кола е и горе-долу върви. Но в техническо отношение и като качество е пълна безнадеждност. Скърца, друса, скъпи части...Фабричните и дефекти и недомислици не зависят от поддръжка. А и перфектна поддръжка на такава каца без дъно...трябва да е някой наистина луд фен на марката и пак не е сигурно до къде ще са му стигнали нервите. Много слаб модел е. Ама наистина много слаб.
                            Тва колкото се отнася за алфа,се отнася умножено по 2 за всеки фиат,изключвайки донякъде часта с окачването.Пак ще го кажа,пък вие ме хокайте,че съм дизелджия,ако ще е 147 да е нафта !!! Ще се родиш и от към разход и от към вървеж и е по-здрав от бензина.ТС двигателите от години ги разбраха,че не са ли поддържани редовно,става мармалад,добър приятел наскоро го усети със 147 2008г. 1.6 ТС ... Единственото нещо,което трябва да преглътнеш е окачването,ама няма пък да го сменяш всяка година чак ... П,П Ако вземеш нафта,ше подаряваш бинокъл на дидича.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #15
                              Тоя didich стана нарицателно като стане дума за коли, мощност и т.н., ще ми подаде бинокъла ако си купи нещо дето е над 150к.с, ама под тия коне ще види много зор Що така обиждате голфовете незнам, на жената четворката от 2009 година както е купена едва миналата година и то края смених лагери на предните колела, че почнаха да вият и смених предни спирачни дискове, защото още 2009г. дисковете си имаха доволен ръб от износване. Колата е с поизпуснали амове и вози доста меко като лодка, но е така още от 2009 г., а и не мисля да ги сменявам, че возията си е екстра, всичко останало по окачването е бетон, а и жената е с тежко краче и си я кара като за последно, айде да не са чак толко чупливи, че вече ставаме доста пристрастни в изказванията си, още малко ще ги изкарате еднодневки тия голфове.Ако тук във форума на всеки потребител му се предложат да кажем едни 10К за кола, която си избере се басирам на 100%, че доста малко колеги биха си купили фиат или алфа, аз например бих си купил веднага някакво ауди с турбо мотор, нищо че си обичам пунтото
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X