Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачки свирят на пуснат педал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачки свирят на пуснат педал

    Здравейте , имам Стило с следния проблем от скоро , при скорост 60кмч и 80 кмч, присвирва леко нещо от спирачките, като го чуя както натисна спирачка веднага спира шума, като пусна педала пак почва, ако кривна леко с волана пак спира, като върна волана на позицията на която присвирва пак почва. Шума е като триене метал в метал, прилича на износени накладки, но не са износени сменях ги преди 2 години има феродо още доста. При пътуване на 40км, един два пъти долавям тоя шум, рядко се чува, иначе като спирам няма никакви шумове, а когато свири, веднага спира при обиране, натискане на спирачка, или леко чукване на волана или пък ако мина през неравност когато свири пак спира за секунда, после пак почва.Нещо много леко някъде опира според мен, ако някой е имал подобен проблем нека сподели.

    #2
    кола

    Така да гадаеш няма да сане Сваляш и гледаш Може водачите да са криви и накладките да отиват на страни.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Може и накладките да не се връщат достатъчно. Разглобяваш и почистваш всичко, каналите на супорта където се движат накладките, болтовете които държат супорта, като ги смазваш тънко с грес, само болтовете.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        При мен се случи същото само че с единият апарат след смяна на наладките, предполагам не се върща хубаво, защото като спра и реша да паркирам назад свирят ужасно много и като чукна педала се оправят... това са бели кахъри и ще го оправя, но вчера както си карах и имах перфектни спирачки педала леко омекна и трябва да натисна по силно за да "заковат", в смисъл преди захапваха на 2-я сантиметър плавно, а сега на 5-я почват да спират. Обезвъздушавани са 2 пъти, спирачните мркучи са прегледани да не би да надуват, сега слизам пак да ги обезвъздушавам пък дано няма проблем повече.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Случва ми си като не съм карал дълго и я изкарам на магистралата да свири така. Не се отразява на спирането, нито греят. Като покарам малко по-дълго и спра се оправят за месеци напред, докато не я оставя на паркинга без да я карам цял месец.. Причината май била в обратната страна на накладките. Там се мажело с грес и ще го направя като слагам летните гуменки.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Стилото прави гаден проблем със задния ляв спирачен апарат, но обикновено след смяна на накладки /проблема е от това че резбана на буталото е обратна и доста от майсторите не знаят и напъват от там прецакват апарата!
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              при мен е същото от години.сменял съм накладки, дискове, спирачна течност,жила на ръчната и съм чистил и смазвал водачи, но без успех. това, което предстои е рециклиране на апаратите и ново бутало. до тогава просто не пипам ръчната. ако я дръпна дори само веднъж, после един месец джантите греят. ако сами не се отпуснат, или започнат да ми убиват инерцията и скоростта, разтварям накладките ръчно.
              FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

              Коментар

              Working...
              X