Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Домашни мезета и туршии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    ele написа:
    BO написа:
    ele написа:
    Следващата порция шунка е готова
    Днес около 12 часа на обяд поставих месото в солта.Утре около обяд го вадя и го мятам във фурната по твоята рецепта. Дано излезе нещо от цялата работа. :D И предполагам трябва да му наложа подправките преди сушенето във фурната, а не след това?
    Да не забравиш да я изкиснеш половин-един час, иначе ще е много солена. преди слагах черен и червен пипер преди соленето, но без тях ми харесва повече, то и в рецептата ги няма, все пак е шунка. Не слагам никакви подправки. То не пречи да пробваш.
    Направих го. Изглежда много истинско, но за съжаление стана много солено.Стоя 24 часа в сол и 1 час във вода след това.Явно не трябва да стои толкова дълго в солта, най-вероятно.Ще пробвам пак, ама мисля да стои да кажем 12 часа в солта, докато го докарам да може да се яде нормално.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #77
      А каква ’морска сол’ сложи, да не идва оттам разликата?

      Коментар


        #78
        Аз слагам от най-евтината. При условие че ям изключително безсолно, не мога да кажа, че шунката става много солена и никой не се е оплакал до сега. А по-добре е да я киснеш повече във вода и да сменяш водата, иначе вътрешността не се осолява добре и става блудкава.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #79
          Най-евтина, но то нали има кристална, смляна, йодирана...

          Коментар


            #80
            Най-евтината едра сол - 2 кила за 60 стинки май беше.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #81
              ls1 написа:
              А каква ’морска сол’ сложи, да не идва оттам разликата?
              Някаква от 39 стотинки килограма, йодирана.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #82
                Най-вероятно затова е станала солена - веднъж и аз я направих с обикновена йодирана сол, защото нямах едра, и стана стабилно солена, ама се ядеше.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #83
                  kiro_of_the_day написа:
                  krasio_79bs написа:
                  Малиии,па ква пъстърма от пилешко филе ядох....! Красота! Че и купешка беше. Разрових се из гугъля и скоро май ще соля пилешки нянки
                  Ти уби всичко детско в мене....
                  http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0Да ви е сладко.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #84
                    Tornado написа:
                    kiro_of_the_day написа:
                    krasio_79bs написа:
                    Малиии,па ква пъстърма от пилешко филе ядох....! Красота! Че и купешка беше. Разрових се из гугъля и скоро май ще соля пилешки нянки
                    Ти уби всичко детско в мене....
                    http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0Да ви е сладко.
                    Тия пилета всеки знае че ги инжектират яко с воден разтвор на незнам си какво, така че ако ще правите пастърма от тях най-напред ги изцедете максимално от водата.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #85
                      Защо ми се струва , че на пазара трябва да се продава само йодирана сол .
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #86
                        krasio_79bs написа:
                        Малиии,па ква пъстърма от пилешко филе ядох....! Красота! Че и купешка беше. Разрових се из гугъля и скоро май ще соля пилешки нянки
                        Краси, ако не си ги почвал - недей!Вчера, сложих пилешките да съхнат, ама много вода у тях. Купих ги 540гр и след 24 часа в сол останаха 260гр. След седмица съхнене, предполагам ще станат и под 200гр
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #87
                          Я един ъп на темата с лека информация. Днес направих дегостация. Свинските мръвки са на 8дена, прилично изсъхнали и идеални на сол. Пилешките са на 5 дена, даже са по-добре изсъхнали, понеже са по - тънки парченцата. Вкуса на пилешките ме впечатли много...доста са вкусни, но леко по соленки. Явно при по тънки мръвки, повече изкисване трябва.Та, сега схемата е следната: от 18.01 в Кауфланд, пускат на промоция свинската рибица (6,99лв/кг) и пилешките гърди (7,80лв/кг)....ще се прави втора партида, а първите отиват увити във вестник да си доизсъхват в хладилника
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #88
                            Kay_ написа:
                            Я един ъп на темата с лека информация. Днес направих дегостация. Свинските мръвки са на 8дена, прилично изсъхнали и идеални на сол. Пилешките са на 5 дена, даже са по-добре изсъхнали, понеже са по - тънки парченцата. Вкуса на пилешките ме впечатли много...доста са вкусни, но леко по соленки. Явно при по тънки мръвки, повече изкисване трябва.Та, сега схемата е следната: от 18.01 в Кауфланд, пускат на промоция свинската рибица (6,99лв/кг) и пилешките гърди (7,80лв/кг)....ще се прави втора партида, а първите отиват увити във вестник да си доизсъхват в хладилника
                            При мен е подобно положението, свинските са на 8 дена вече ги подпукахме... Идеални са, евалла на колегата, че сподели рецептата, ще се почне скоро втора доза, и после трета и т.н.

                            Коментар


                              #89
                              Купих днес 3 кила врат от Кауфланд, сега в солта, утре ще го валям в подправките и след седмица - да видим. Мисля да го суша по класическия начин - на терасата. Хладилника ми е малък ( от години се каня да го сменя, ама чакаме малкия да порастн, да спре да цапа), а във фурната не ми се рискува.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                #90
                                Ти много остро тръгваш с тия 3 кила Аз на терасата ги суша моите, това няма да е проблем.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X