Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6 16в смяна масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    htp_vesko написа:
    Лошото е че незнам колко е издухан двигателя за да знам дали да е 5 или 10W.
    Масло гори ли ??, компресия мерил ли си ??Ако това е наред и в норма не виждам смисъл да си сипваш на мотора 10W40, слагай му 5-40 и си пей сърце.Обикновенно хората сипват по гъсто масло, когато мотора почне да харчи масло, сиреч с по гъстото масло отлагат неизбежното, което в един момент ще дойде на дневен ред - отваряне и ремонт /гумички, сегменти и т.н./, а като почнат да наливат кофти масло, понеже колата вече го харчи рискуват освен да сменят нещата, които изброих да надерат вал, лагери и т.н., което още повече да оскъпи обслужването на мотора.
    punto HGT

    Коментар


      #17
      Castrol ти дава по спецификация C3 5W40, което им е високия клас пълна синтетика. Ако нищо му няма на мотора, тия текезесарски изпълнения с минералните масла...по-добре си ги спести. Голяма е разликата и е много в полза на синтетиката...по всичко.

      Коментар


        #18
        didich написа:
        htp_vesko написа:
        Лошото е че незнам колко е издухан двигателя за да знам дали да е 5 или 10W.
        Масло гори ли ??, компресия мерил ли си ??Ако това е наред и в норма не виждам смисъл да си сипваш на мотора 10W40, слагай му 5-40 и си пей сърце.Обикновенно хората сипват по гъсто масло, когато мотора почне да харчи масло, сиреч с по гъстото масло отлагат неизбежното, което в един момент ще дойде на дневен ред - отваряне и ремонт /гумички, сегменти и т.н./, а като почнат да наливат кофти масло, понеже колата вече го харчи рискуват освен да сменят нещата, които изброих да надерат вал, лагери и т.н., което още повече да оскъпи обслужването на мотора.
        Ами като я купих преди близо половин година маслото беше малко под максимума мисля. Не съм го сменял, понеже са го сменяли към края на 2014 г. Сега обаче е на минимума, за това се колебая...
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #19
          Такааа, в крайна сметка реших да сложа 10W-40 на Селения. Колата работи доста добре, като е позагряла не се чува двигателя че работи.
          Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
          Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #20
            Колеги, как се сменя въздушния филтър "най - лесно"? Също къде и как се сменя филтъра на купето? А и предполагам има горивен филтър, къде се намира?
            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #21
              Въздушния на канал/на две щипки е/, този на купето е играчка/вземи карбонов по лесно ще се огъва/, горивен няма :D
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #22
                bmahob написа:
                Въздушния на канал/на две щипки е/, този на купето е играчка/вземи карбонов по лесно ще се огъва/, горивен няма :D
                Благодаря за бързия отговор колега! За въздушния няма ли да стане да я вдигна на крик и с подпори и да се завра отдолу като червей?
                Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #23
                  шъ стaне
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #24
                    За маслата ще кажа само едно.Имахме пукнат картер сменихме го сложихме някакво си масло не зая какво беше преди да ми е докара баща ми беше купил някакво на луойл дизеслко минерално ставало....Бе пущината на големите студове ъ ъъъъъъ бендикса не може да зацепи хър мър кърррр нещеее. Я го дай това масло ха в камерата. Е как да ще??? На 0 градуса се згъстява на -5 още повече на - 10 си е на дъното на буркана а той е с капачката надолу за - 15/20 да казвам ли какво става??? А ко дават за -20 ли незая...На старата марея праснаха селения и нямаше никакви ядове... Дават е и за до - 40Така ми казаха преди 6 г в един сервиз!-Няма никаква техническа логика, но каквото ти пише на колата такова ще слагаш! За да намаш ядове.

                    Коментар

                    Working...
                    X