Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6 16в смяна масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.6 16в смяна масло

    Здравейте колеги, трябва да сменям маслото на Стилото, кажете какво да взема и колко литра ще ми трябват. Благодарности!
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    Ами по книжка го дават 4.5л, 5W40.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #3
      Kemaloff написа:
      Ами по книжка го дават 4.5л, 5W40.
      А като марка? На Купето едно време сипвах Селения, сега на Пунтото съм с Мобил...
      Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
      Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Не че нещо но на кола на 10+ години изхвърлена от чужденеца каквото и масло да налееш ще е все тая. Слагай 5 40 а ако го гори минаваш на 10 40
        Powered by Emzo

        Коментар


          #5
          Аз сложих 10w40 на Тотал

          Коментар


            #6
            Аз мисля, че съм със същия двигател и при мен е 3.9 литра, слагам синтетика 5w40.
            Fiat Doblo 2006г. 1.6 16V Natural Power. 103 коня. Made in Turkey
            "Real eyes, realize, real lies"

            Коментар


              #7
              и как преценихте,че 5w40 ще го гори повече от 10w40.всичко това е пълна простотия,създадена от незнаещи и неуки хора

              Коментар


                #8
                ivel написа:
                и как преценихте,че 5w40 ще го гори повече от 10w40.всичко това е пълна простотия,създадена от незнаещи и неуки хора
                Много правилно, аз като чуя някой да ми каже нещо от рода - колата ти е на 200 000 км не слагай тънко масло (синтетика), че ще го гори, сложи 15W40. Веднага спирам да го слушам.
                Fiat Doblo 2006г. 1.6 16V Natural Power. 103 коня. Made in Turkey
                "Real eyes, realize, real lies"

                Коментар


                  #9
                  И на мен така ми казаха в един магазин за масла. До 100 000 км можело 5W40 после само 10W40 Това за бравото 1.6
                  FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                  FIAT Punto sx 75 '94

                  Коментар


                    #10
                    На мен пък направо ми наляха 15W40 в един много препоръчван сервиз. Без да ме питат. Жалко, че вече се разпадна, щях да им закарам да ми ремонтират повдигачите.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Бравата ли се разпадна?
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        ха ха ха. коолко мнооогооо смешнооо Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Бравът е неразпадаем, само трака повече.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          10W40 4л и малко ще ти остане.Марка уж препоръчват Селения но е пунта мара и е доста по скъпо.Слагай Тотал или Кастрол.Това от опит

                          Коментар


                            #14
                            Mobil 2000 10w40. Всичко дето е бензиново у дома се кара с такова и оплакване няма.

                            Коментар


                              #15
                              То така като гледам не е задължително да е Селения май. Лошото е че незнам колко е издухан двигателя за да знам дали да е 5 или 10W. Има лепенка на вратата че маслото е сменяно в края на 2014, обаче не пише с какво. Един колега от работа спомена, че ако е по гъсто може да не омаслява хубаво клапаните и да се износят бързо.
                              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X