Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка P0170 - На какво се дължи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка P0170 - На какво се дължи?

    Колата е Фиат Мареа 1.6 / 2000г. с ГИ. Работи неравномерно на бензин и при подаване на газ се "дави" особенно когато е студена. Грешката (Р0170 Неправилно балансиран състав на горивната смес (банка 1) ) се появява постоянно. На какво се дължи тя ?
    Прикачени файлове
    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
    EX:Fiat Bravo GT 1.6

    #2
    кола

    Ето какво пише в нета Горивна смес, проблем с въздушни пътища налягане на гориво, инжектори, кислороден датчик. А да караш случайно на газ? и Причините може да са много :ламбда, дебитомер, дюзи, дросел, темп. датчик, разхерметизация на всмукателната система, и въобще всичко за което се сетиш, участващо пряко или косвено в горивният процес !
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Нещата,които съм сменил до момента с работещи такива са:- Кабели/свещи- Дросел- МАП- Бензинова помпа- Сумати добавки в бензина за почистване на дюзите (нулев ефект)Възможно ли е това да се получава от карането на газ?Ламбда сондата участва ли при работата на газ?Как да се насоча към точно определен елемент от цялия горивен процес,в който евентуално е проблема или пак проба-грешка? Ако имам проблем с дюзи или лам.сонда на диагностика няма ли да покаже друга грешка?
      Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
      EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
      EX:Fiat Bravo GT 1.6

      Коментар


        #4
        Направи ресет на адаптацията. Не съм сигурен, но май само с програма се ресетваше, за откачане на акумулатора не съм сигурен.Навярно ще се оправи, но постепенно пак ще стане така заради газта.Не е лошо след ресета да идеш да ти погледнат настройките на газовата спрямо бензиновите времена, защото ако те са омазани, много бързо ще се влоши бензиновия вървеж отново.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          Направи ресет на адаптацията. Не съм сигурен, но май само с програма се ресетваше, за откачане на акумулатора не съм сигурен.Навярно ще се оправи, но постепенно пак ще стане така заради газта.Не е лошо след ресета да идеш да ти погледнат настройките на газовата спрямо бензиновите времена, защото ако те са омазани, много бързо ще се влоши бензиновия вървеж отново.
          Ресета при мен става само през програма лицензирана,а аз имам free версията. Явно ще търся сервиз с такава програма. Ако някой колега го е правил нека каже за каква сума да се приготвя психически Някой ако може да ми предложи добър газаджия във Варна или района ще съм му благодарен.
          Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
          EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
          EX:Fiat Bravo GT 1.6

          Коментар


            #6
            Я огледай от къде смуче въздух
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Lemanov написа:
              M5kov написа:
              Направи ресет на адаптацията. Не съм сигурен, но май само с програма се ресетваше, за откачане на акумулатора не съм сигурен.Навярно ще се оправи, но постепенно пак ще стане така заради газта.Не е лошо след ресета да идеш да ти погледнат настройките на газовата спрямо бензиновите времена, защото ако те са омазани, много бързо ще се влоши бензиновия вървеж отново.
              Ресета при мен става само през програма лицензирана,а аз имам free версията. Явно ще търся сервиз с такава програма. Ако някой колега го е правил нека каже за каква сума да се приготвя психически Някой ако може да ми предложи добър газаджия във Варна или района ще съм му благодарен.
              Ако искаш мога да ти дам лицензирана версия на MultiECUscan, с нея можеш да пипаш някои неща, но едва ли ще може да си направиш ресет. Ако те интересува драсни
              Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

              Коментар


                #8
                Тази грешка означава - не мога да се справвреме с сместа. Получава се от много неща изброени по-назад от колегата, а най-често при това ЕКУ заради настройки на ГИ. Оправя се с чистене на всички грешки, ресет на бенз. ЕКУ и настройка на ГИ. Нещата се правят в този ред иначе няма смисъл. Най-добрия начин е кабел за ЕКУ то, кабел за ГИ, малко четене и въпроси тук, и доста спестени пари от "майстори". Аз съм с такава конфигурация от 4 години и съм на гореспоменатият вариант. П. П. Каквото и да направиш след известно време пак се появява тази грешка. Имам обяснение защо, но пиша от телефона и ми е малко трудно.Една насока-погледни параметър ламбда сензор интегратор(трябва да е 0,98-1,02) при работа на бензин и на газ. Не сменяй нищо няма да помогне. Проблема е в обратното отчитане на сместа от ламбда сондата когато колата е на газ. Жокер:тази грешка се появява при стойност на гореспоменатият показател под 0.75-1,25. От там разсъждавай.

                Коментар


                  #9
                  Стара тема ама ето още едно възможно обяснение-при мен колата(Фиат Мултипла)пуши от ауспуха и много мирише на масло. Напоследък все повече. Появява Р0170 от време на време без да светне чека...ама ДВГ ми е за ремонт
                  Последна редакция от badbad; 24.10.2017, 21:59.
                  FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
                  FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

                  Коментар


                    #10
                    Означава "Неправилно балансиран състав на горивната смес/банка 1/ ----май превода е букса
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      абе май е умряла сонда ама айде.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X