Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Позиция на контактора в степ-моторче за клапите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Позиция на контактора в степ-моторче за клапите

    Здравейте колеги, давам си сметка, че отговора на моят въпрос е доста труден, но все пак. Каква е позицията на контактора в моторчето? За да е по ясен въпроса прилагам снимки.
    Прикачени файлове
    http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3181

    #2
    Колега,ти защо си го отворил,чуваше щракане ли?И аз имам такъв проблем и се чудя ако го сваля какво може да се направи,освен почистване.
    Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

    Коментар


      #3
      Не смятам че има някаквъ значение това дето си го маркирал точно.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Погледнах в новата версия на MES 3.0 в раздел климатик има функция за обучаване на клапите,жалко че в моята 2.2 тази опция отсъства.
        Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

        Коментар


          #5
          Извинявайте, колеги но не бях влизал от известно време. Моторчето го демонтирах защото имам проблем с дистрибуцията на въздуха в купето, смазал съм и съм раздвижил зъбните колела на клапите и имат лесен ход на ръка, но въпреки това моторчето изпълнява няколко команди и в последствие блокира. Махам му захранването, отново тръгва изпълнявайки пак само няколко команди и блокира. За това го отворих за почистване и смазване, но не маркирах позиция. Мисля си, че в контактната пластина има секции. Лошото е, че преди празниците изчезна и възможността за смяна на топло със студено. Моторчето го усещам че върти зъбното колело, но сигурно имам счупена ос или разкачена клапа. Още не съм откраднал малко време да го погледна.Не съм ходил в Ауто Италия за диагноза, други "разбирачи" веднага искаха 250 лв. труд да демонтират кутията на климатроника.
          http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3181

          Коментар


            #6
            Много лошо, че не си отбелязал позицията, когато си го свалил. По-добре разглоби всичко и го напасни, защото така има опасност да строшиш я клапата, я редуктора - моторчето ще се пробва да завърти, защото няма кой да му "каже" че е достигнало в крайно положение.Ние не можем да ти кажем в какво положение трябва да е потенциометъра, защото не се знае положението на клапата...
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              А дали неможе да сложи потенциометъра и клапата в крайно положение и от там вече всичко трябва да си пасне?
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Би трябвало да стане, но не знам как ще докара клапата до някое от крайните положения, без да разглоби всичко...
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Само първо да уточня, че за сега говорим за моторчето променящо дистрибуцията на въздуха в купето. Ами момчета, задвижването на клапата от зъбните колела е маркирано. На зъбния гребен задвижван от моторчето и зъбното колело има съвпадащ шлиц така може за се зацепят само в това положение, но моторчето към гребена както вече дискутираме има две положения на слагане. Като допълнение на всичко не знам при каква команда на моторчето се зацепва. Какво имам предвид: без контакт моторчето е в положение клапа насочена в краката. При контакт модула на климатроника прави проверка и поставя мотора (респективно клапата) в положение 50/50 крака/торс или в положението което последно е зададено(примерно предно стъкло). Това е тънкия момент който още не мога да налучкам. В eLEARN manual няма подробности за климатроника.Колкото до другия проблем който възникна с клапата топло студено предполагам, че е маханичен и клапата се е откачила(счупила) от зъбното задвижване.Така става като си принуден ежедневно да караш по тъпите павета на бул. Цар Борис ІІІ във вече мразената от мен столица.
                  http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3181

                  Коментар


                    #10
                    Колега, каква е колата?В по-масовите Браво, Брава, Мареа такова моторче има точно на клапата топло-студено при моделите с автоматичен климатик, а дистрибуцията е механична...
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      gamma написа:
                      Колега, каква е колата?......................
                      Извинявам се мислех, че от аватара е ясно. Колата е фиат 500 SPORT, 1.2 бензин. Този проблем с дистрибуцията на въздуха беше скрит още при покупката на колата. По късно се усетих че има проблем, некомфортно е по някога и искам да го реша. Знам, че в Ауто-италия ще го оправят, но няма да е срещу скромна сума.
                      http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3181

                      Коментар


                        #12
                        Много е странно при мен.Чува се щтракане само при пуснат климатик(компресор) при напълно спиране на колата.Чудя се каква е връзката да се получава това,ако е от някой актуатор за дистрибуцията на въздуха,би трябвало не само при активен климатик да се чува.
                        Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                        Коментар


                          #13
                          От купето ли се чува щракането или от двигателния отсег? Ако е в купето маже да е попаднало нещо при вентилатора, моторчета не се чуват изобщо, ако е нещо с клапите то щрака сигурно зъбните колела осигуряващи движението й.
                          http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3181

                          Коментар


                            #14
                            Чува се отдясно на централната конзола.Пак казавам,странното е,че е само при пуснат климатик и спиране напълно на колата при натискане на спирачката.
                            Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                            Коментар


                              #15
                              Явно трябва да се чете :With compressor on, in order to preventpolluted air (exhaust gas) inlet at stops, thesystem will stop air recirculation when thecar speed falls below 6 km/h. As the carspeed increases (over 25 km/h), the systemwill restore the previous automaticoperating conditions.
                              Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                              Коментар

                              Working...
                              X