Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола без гражданска, автоматично сваляне от отчет?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Прав си, малко са оплетени термините, но вече съм ок с нещата 1. Сваляне от отчет/бракуване - връщаш номера и дупчат талоните.2. Временно спиране от движение - нямам идея какво се прави :/
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      Съгласен съм с М5коv. Аз имам едно Уно, което 7 години беше зазимено на вилата ми. То е сакрално за мен ( първата ми собствена кола). ГО вече не правех, винетка не му купувах, но данъка му го плащах. То ми беше в гараж, на трупчета в моя двор и "живееше", като донор за друго Уно. Миналото лято иницииран от факта, че независимо, къде и как се съхранява колата трябва да има ГО реших да я спра от движение. Сега си нямам номера, но пак си имам автомобил по същото предназначение. Инак не ме бъркаха 7 лева на година. Впоследствие я отписах в данъчното и без тези 7 левчета дан от Уно-то ми останаха. :P ПС: Иначе за коли в движение и/или безстопанствено паркирани и изоставени някъде по улиците съм твърдо за ГО, но всичко трябва добре да се обмисли и сегрегира, така, че покрай многото сухо да не гори малкото мокро.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #18
        Имам приятел в автомобилния бизнес, та реално още не са ясни подробностите, но се очаква схемата да е следната:Прекратява се служебно регистрацията и след това те държат отговорен в определен срок да върнеш всичко...документи, табели и пр.

        Коментар


          #19
          Регистрацията в КАТ е услуга, за която си платил! ГО, макар и задължителна е гражданско правоотношение между два "равнопоставени" субекта. нарича се Договор. При липса на сключен договор за ГО е предвидена съответната санкция за нарушителя. Само, че санкцията трябва да се наложи при установяване от органите на МеВеРе, а на тях им е по-добре да си чешат ташаците по цел ден, и да дигат стачки за привилегии и за заплати отколкото да си свършат работата.Основен прицип в правото е за едно провинение да се налага едно наказание! Откъде на къде за липса на такъв договор, ще ми прекратяват регистрацията - услуга, за която съм платил!?п.п. Да не говорим каква отживелица от комунизЪма е регистрацията в КАТ...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            kiro_of_the_day написа:
            Регистрацията в КАТ е услуга, за която си платил! ГО, макар и задължителна е гражданско правоотношение между два "равопоставени" субекта. нарича се Договор. При липса на сключен договор за ГО е предвидена съответната санкция за нарушителя. Само, че санкцията трябва да се наложи при установяване от органите на МеВеРе, а на тях им е по-добре да си чешат ташаците по цел ден, и да дигат стачки за привилегии и за заплати отколкото да си свършат работата.Основен прицип в правото е за едно провинение да се налага едно наказание! Откъде на къде за липса на такъв договор, ще ми прекратяват регистрацията - услуга, за която съм платил!?п.п. Да не говорим каква отживелица от комунизЪма е регистрацията в КАТ...
            Защо да има две наказания за едно провинение? Няма такова нещо.Говорим за санкция за липса на ГО на автомобил, който не е спрян от движение, а не за упраление на МПС без ГО, нали?И каква е санкцията за първото?Ще ти помогна.Санкцията съгласно ЗДП е:чл 171ал 2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до сключването й;И какъв е проблемът да бъде наложена административно?
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #21
              Lane Staley написа:
              И какъв е проблемът да бъде наложена административно?
              Ако ти беше полицай щеше ли да ме глобиш по ЗДвП ако колата ми стои на мой имот или си я карам на нивата си?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                BO написа:
                Lane Staley написа:
                И какъв е проблемът да бъде наложена административно?
                Ако ти беше полицай щеше ли да ме глобиш по ЗДвП ако колата ми стои на мой имот или си я карам на нивата си?
                Разбира се. Щом законът го изисква. Това би ми било работата.Но ти разбира се, ще се опиташ да корумпираш. Нали?
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #23
                  Lane Staley написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Регистрацията в КАТ е услуга, за която си платил! ГО, макар и задължителна е гражданско правоотношение между два "равопоставени" субекта. нарича се Договор. При липса на сключен договор за ГО е предвидена съответната санкция за нарушителя. Само, че санкцията трябва да се наложи при установяване от органите на МеВеРе, а на тях им е по-добре да си чешат ташаците по цел ден, и да дигат стачки за привилегии и за заплати отколкото да си свършат работата.Основен прицип в правото е за едно провинение да се налага едно наказание! Откъде на къде за липса на такъв договор, ще ми прекратяват регистрацията - услуга, за която съм платил!?п.п. Да не говорим каква отживелица от комунизЪма е регистрацията в КАТ...
                  Защо да има две наказания за едно провинение? Няма такова нещо.Говорим за санкция за липса на ГО на автомобил, който не е спрян от движение, а не за упраление на МПС без ГО, нали?И каква е санкцията за първото?Ще ти помогна.Санкцията съгласно ЗДП е:чл 171ал 2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до сключването й;И какъв е проблемът да бъде наложена административно?
                  Много обичам, когато филолози, философи и прочие тесни специалисти започнат да четат закона.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #24
                    kiro_of_the_day написа:
                    Много обичам, когато филолози, философи и прочие тесни специалисти започнат да четат закона.
                    Обори ме, специалисте
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #25
                      Lane Staley написа:
                      kiro_of_the_day написа:
                      Много обичам, когато филолози, философи и прочие тесни специалисти започнат да четат закона.
                      Обори ме, специалисте
                      Услугите се заплащат.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        kiro_of_the_day написа:
                        Lane Staley написа:
                        kiro_of_the_day написа:
                        Много обичам, когато филолози, философи и прочие тесни специалисти започнат да четат закона.
                        Обори ме, специалисте
                        Услугите се заплащат.
                        Евтино се измъкваш. Нали каза че е противоконституционно, хайде обоснови се.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #27
                          Депутати от икономическата комисия в НС решиха от 2016 г. служебно да се прекратява регистрацията на колите без валидна застраховка "Гражданска отговорност".Според предложението, регистрацията ще се прекратява автоматично, а не да се спират от движение автомобилите само при случайна проверка на пътя.Намерението е да се прекрати практиката чужденци да карат автомобили с българска регистрация извън страната и при катастрофа да източват Гаранционния фонд, обясни по БНР началникът на "Пътна полиция" комисар Бойко Рановски. "В случай на възникване на произшествие извън България, на територията на друга държава, такъв автомобил, който в масовия случай се управлява или от румънци, или от италианци, или други граждани, тогава българската държава няма да носи отговорност за този автомобил", каза Рановски. Началникът на "Пътна полиция" добави, че "Гаранционният фонд ще уведоми службата по регистрация и ние ще прекратим служебно регистрацията на автомобила на собственика, който не си е сключил застраховката. Редът за възстановяване на регистрацията ще бъде максимално опростен. След представяне на валидна застраховка, регистрацията му ще бъде възстановена в системата". Поправка в застрахователния кодекс въвежда глоба от 400 лева за физическите лица при липсата на "Гражданска отговорност".
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #28
                            Някакъв гратисен период дали ще има? :/1-5-10 дена от изтичане на застраховката до спиране на регистрацията?
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #29
                              Lane Staley написа:
                              Разбира се. Щом законът го изисква. Това би ми било работата.Но ти разбира се, ще се опиташ да корумпираш. Нали?
                              Само ще ти кажа, че по ЗДвП не може да ме пипнеш. Или демек предложението ти и в частност цитата е нищожен, и не може да го приложиш въобще.Та в конкретния случай просто ще ти се изсмея, а няма да пробвам да влизам в корупционни схеми.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                кола

                                Как така сега пък гражданската няма да важи в други държавиНали за това има зелена карта.Има и разни согодби ,_ договори.А тогава ако имаш ГО застрахователя веднага ли ще плаща или пак ще ни мотат с месеци ако изобщо решат дадават нещо.[/url]
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X