Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Менте нафта на Шел Люлин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    didich написа:
    Аз зареждах газ в Люлин на Шела, но нещо я усраха и нея и спрях да зареждам там, говоря за бензиностанцията над Билата, че има една и над Орион, със 100 октановия бензин не съм имал проблем, но почнах да си сипвам газ и бензин на Еко, все пак отстъпката с форумната карта е по добра от тази на Шел.
    Най-читавата газ в Лялин е в 1-ви микрорайон, срещу детската градина, на гърба на паркинга срещу Мото Пфое. Аз само там когато заредя, си минавам доволните километри. Това е най-доброто мерило, а и колата върви добре, без да се замисля.

    Коментар


      #17
      curko написа:
      :D Стигате де, някои коли са навъртяли по 100К само на шелски бензин...Аз само веднъж съм имал отказ за палене с шелски бензин, ама може и аз да съм бил виновен...че със спрей за бърз старт запали после.
      зареждам в Шел в цялата странане само аз, но и всички фирмени колисамо аз съм минал поне 100 000 км, общо колите няколко милионаникога не съм имал проблем, нито някой другсигурно има частни случаи, но нищо генерално
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #18
        Зареждам и на Еко и на Шел, като ползвам 100 октановия им на писта най - вече.......никога никакви проблеми.......
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #19
          Да не отварям нова тема, все пак става дума за горива, ще ви разкажа какво е патил зетя на ОМВ, може да сложим като заглавие на разказа: "Как се разтягат газовите бутилки".Предполагам че не е единствения, но като цяло си заслужава разказа.Та застава на газ колонката и си зарежда от празно до пълно. Бутилка по документи е 30 л, те му наблъскват 31 л. и от тук започва екшъна. Отказва да плати на касата докато не му дадат възможност да напише оплакване. Касиерката казва, че неможе да пише такова, на което той естествено се изсмива и иска да говори с шефа. С големи кандарми се появява шефа и всичко започва отначало, шефа му развива познатите теории за поплавъци и тем подобни, на което зетя му показва всички документи за минат ГТП и прочие, заявява му да си вземат газта и той ще отиде да си зареди другаде, естествено това няма как да стане и шефът накрая се съгласява да му даде възможност да напише оплакването. В този момент нахлува един от служителите, казва нещо на шефа ии двамата се изстрелват навън с първа космическа. Зетя излза да види какво става и за ужас на всички цялата газова колонка е обвита в облак газ и паниката е пълна. Оказва се че някаква мацка зареждала и тя газ, дала на момчето 10 лв. за да не ходи до касата, като момчето я зарежда с работещ двигател, з/о колата й зор палела, и мацката си тръгва повличайки пистолета за зареждане, като го изскубва от маркуча. За ужас и късмет на зетя неговата кола е на колонката, но последици няма. Накрая на него му писва, плаща си 25-те лева и си хваща пътя, предпочел е да даде 2 лева отгоре, но да не го разтикват часове наред по бюрокрации.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Преди месец заредих инцидентно газ на Шел-а в Люлин, на бул. Европа, преди околовръстното. Направо ми утрепаха 50-тина коня, че започна и да припуква на газ. Сега сипвам на ЕКО в Люлин и съм доволен. С нафта от ОМВ, след тунела посока Люлин, навъртях на Кромата 40000км и нямам никакви проблеми, НО... Но при газта нещата са други. В тази бензиностанция има една колонка за газ с по един шланг от двете страни. Интересното е че когато сипвам газ от дясната страна на колонката, успяват да ми натъпчат 32 литра в 30 литрова бутилка. Още по-странно е че когато зареждам от лявата страна винаги ми зареждат около 26литра докато изключи. Другото странно е че с тая газ от ОМВ разхода ми е точно 20/100, а с газ от други бензиностанции е 15-16/100. Явно за различните горива игрите са различни.

            Коментар


              #21
              Аз винаги зареждам на най неудобната колонка.

              Коментар


                #22
                Парафин яко в тая шелска нафта, нямам идея как го постигат, ама са майстори.

                Коментар


                  #23
                  Зареждам на Шел в цялата страна и нарочно си правя сметката и маршрутите така, че да заредя на тяхна бензиностанция. Веднъж дори, на път до Одрин, излязох през Лесово, за да заредя на връщане на Шел в Капитан Андреево. Никога не съм имал никакви проблеми и дори за всеки маршрут знам на връщане във Велико Търново, тъй като съм заредил точното според мен количество гориво, на кой завой ще ми светне лампата.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X